Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mopsz tényleg ennyire beteges?

A mopsz tényleg ennyire beteges?

Figyelt kérdés
Egy barátomnak van mopsza, és nem akarok túlozni, de havonta 2szer minimum viszi állatorvoshoz (nem oltás miatt), mert mindig van valami. Pedig állítólag jó helyről van, szóval nem elvetemült szaporítása. A fajta ilyen beteges típus, vagy egyszerűen ez egy ilyen problémas egyed?
2013. jan. 3. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mopszot, mint a kutya faj egy egyedét tekintjük, akkor gyakorlatilag nem más, mint genetikai hulladék. Az ember tette ilyenné. Nincs benne semmi kutyaszerű, a fajta kialakítása során teljesen tönkretették. (Ettől persze még szerethető és sokan szeretik is.)
2013. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van a fajta ennyire betegségre hajlamos a túltenyésztés miatt. De ilyen a francia bulldog is. Az angol bulldog az sokkal rosszabb a mopsznál. Azt lehetne mondani, hogy a mopsz javított változata a bulldognak. Édesapám több mint 10 éve tenyészt mopzot és angol bulldogot pár dolgot megtapasztaltam velük, pl hogy a mopsz gyakorlatilag probléma mentes a bulldoghoz képest, megfogadtam, hogy nekem sose lesz egyik se :)
2013. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. jan. 4. 08:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem mopszom van, lassan 2 éves, eddig még sosem volt beteg. Nem kell általánosítani.
2013. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csibike132 válasza:
nekem is mopszom van,és már 3 éves az oltásokon kívül nem szoktam állatdokihoz vinni soha semmi baja pedig ilyenkor télen is kint rohangászik a nagy hóba meg ilyenek.sztem meg nem állandóan ezekkel a sz.r száraztápokkal kell etetni hanem változatosan hol ez hol az példának okáért az enyé,nek rendszeresen adok csontot meg amit én főzők s nem olyan fűszeres,viszont ezeket a tápokat meg a konzervkajákat nem nagyon szereti.a csont meg ilyenek na ezekbe van neki a vitamin.ennyit erről.remélem segítettem
2013. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. febr. 24. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!