Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy valakinek...

Mi kell ahhoz, hogy valakinek kennele legyen, és törzskönyvezhessen kutyát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az MEOE állítja ki a TK-t, de pl, mivel találtam egy szuper kant, a szukámhoz (tenyésszemlés) így csak akkor szeretném befedeztetni, ha már van kennelem, saját névvel.

Azért itt kérdezem mert talán itt érkezik leggyorsabban válasz.



2013. jan. 3. 16:16
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]

ezt már olvastam, gyakorlati tanácsokra vagyok kíváncsi

2013. jan. 3. 16:18
 2/6 anonim ***** válasza:

A MEOE-hez kell beadni a kennelnév kérelmet.Ők továbbítják az FCI-hez,ellenőrzik,nincs-e ilyen név már,utána engedélyezik a név használatát.

Ennek más útja nincs.Ha MEOE-tag vagy,sokkal olcsóbban kijössz,nem tagok többet fizetnek minden szolgáltatásért.

2013. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na ez szuper, magyarul nem kell semmiféle extra ahhoz, hogy tag legyek ugye? Befizetem a díjat és annyi.
2013. jan. 3. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem közvetlenül a kérdésre válaszolok, de az nem lenne egyszerűbb, ha a kutyád tenyésztőjének a kennel neve alatt jönne le az alom? Te is jobban jársz így, hogy kevesebb pénzt kell fizetned és a papírmunkától is megszabadulnál.
2013. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen igen gondoltam rá, de nagyon érdekel a tenyésztés, az, hogy szép fajtajellegű kutyák szülessenek jó körülmények között, és, hogy aki kutyát vesz, azt kapja amit olvasott róla a "nagy könyvben" vagy amit elvár tőle, olyan legyen.

Valóban egyszerűbb megoldás lenne, de szeretnék saját kennelt, hogy egyszer majd sok év múlva, örömmel mondhassák, hogy igen a ennek a kutyának az enyém volt a nagyapja/nagyanyja stb (:

2013. jan. 3. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is pár hete küldtem el a MEOE-nek a kennelnév kérelmet, ehhez ki kell tölteni a nyomtatványt, megadsz 5 kennelnevet, ami tetszik, nyilván ehhez tagnak kell lenni a MEOE-ben, a tagsági fénymásolatát is csatolni kell, plusz ugye a befizetést igazoló csekket(20 ezer tagoknak). Ők továbbítják az FCI-nek, akik ellenőrzik, hogy melyik kennelnév foglalt esetleg és az elsőt elfogadják, aminél minimum 3 betű eltérés van a meglevő kennelnevektől(ezt tudod ellenőrizni az fci.be honlapon). Ők majd gondolom küldenek erről valami visszaigazolást, hogy mennyi idő elteltével azt nem tudom. Viszont nagyon ajánlom neked, hogyha már tervben van az alom, akkor kezdj ennek neki minél hamarabb, hogy biztosan meglegyen. Utána ha megvan a kennelnév, megtörténik a fedeztetés, a kan gazdája ad neked egy fedeztetési jegyet, te hozzácsapod az alombejelentőt, ha megszületnek a kicsik és majd idővel elküldik a törzskönyveket chipekkel együtt az állatorvosodnak, aki belerakja a chipeket a kutyába.

A szukának viszont egy tenyészszemle eredmény édeskevés, legalább pár kiállításra el kellene vinni vagy munkából vizsgáztatni.

2013. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!