Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogja őrizni a házat?

Fogja őrizni a házat?

Figyelt kérdés
Hét hónapos a kutyánk és három hete van nálunk. Lehet hogy fog jelezni ha mászkálnak az udvaron vagy piszkálnák az ajtónkat? Vagy ez nem minden kutyában alakul ki?

2013. jan. 3. 22:31
1 2
 11/16 ratata ***** válasza:
érdekes párosítás yorkie meg egy border:)
2013. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 ratata ***** válasza:
igaz nem ismerem őket.de a saját labrador keverékemre is azt hittem nem fog jelezni de...nappal meg se mukkan akárki jön be de sötétedés után ha valaki hozzányúl a kapuhoz azonnal jelez, lehet hogy játszani akar az illetővel de akkor is jelzi
2013. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ezt a szerencsétlen videokedvences "mesterkiképzőt" honnan szalajtották? Olyan, mintha nem lenne teljesen százas.


A kérdezőnek meg ne ajánlgass védőösztön fejlesztést, mert nem ezzel kell kezdeni egy kutya kiképzését és főleg nem egy border collie esetében. Ráadásul nem is otthon, hanem kutyaiskolában.

2013. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 ratata ***** válasza:
bocs a kérdése alapján azt hittem elsőre hogy házőrzőt szeretne, utána tisztázódott a szitu
2013. jan. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

alapvetően minden kutya alkalmas arra hogy nem megszokott dolgoknál morgással vagy ugatással jelezzen, ez maga egyáltalán nem fajta függő! (őrző védés az már más tészta)

jelen esetben hogy a kutya meg sem nyikkan nyilván az áll hogy még nem illeszkedett teljesen be, általában két hónap szükséges. ez alatt nyilván felméri a család általános ritmusát ki mikor jön megy és az ezen felül történő dolgokra fog később jelezni. tény hogy a nyugodsága a másik kutya miatt is lehet hiszen ő ott van kézben tartja a dolgokat ha baj van úgyis szól.

jó példa erre az én kutyám. itt a lakásban többen is vagyunk van hogy éjjel valaki megy vécére, mozgolódás van stb stb. a kutya nem reagál. még arra sem amikor hétvégén különböző hajnali időpontokban hazajön a párom unokaöccse. tudja hogy ez megszokott. viszont ami érdekes, karácsony előtt hazalátogatott a párom unoka huga, első nap szintén ő is elment bulizni, de amikor hazajött a kutya elkezdett morogni itt bent a szobában. mert egy nem megszokott személy közlekedett odakint. ekkor rászoltam hogy legyen halkan, nem tiltottam csak annyit mondtam csitt, ő rájött hogy akkor nincsen gond és tovább aludt, ezekután már nem morogta meg ha a lány járt kelt odakint. nem hangos a kutyám, nyilván nem is szeretném egy lakásban hogy felüvöltse mindenért az egész háztömböt, de már ebből tökéletesen tudom ha valami olyan történik ami nem megszokott ez a kutya bizony jelezni fog.

2013. jan. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
kipróbálni pedig szerintem úgy tudnád persze miután kb két hónapot vártál hogy egy olyan időben amikor már nincs nálatok mozgolódás, tehát alszotok, tévéztek nyugi van egy ismerősöd akit ritkán lát vagy hosszú ideje nem látott jöjjön be az ajtótokon mintha csak ott lakna mozgolódjon a konyhába pl. itt azért megjegyezném hogy lehetőleg egy plusz ajtó a balesetek elkerülése végett azért legyen a kutya és a vendég között.. a yorki se legyen lehetőleg ekkor veletek mert csak így fogod tudni hogy a másik kutyára is számíthatsz e. ha esetleg valami oknál fogva magától nem kezdi el biztathatod olyannal is a kutyát hogy amikor bent van a nem várt illető akkor nézel a kutyára hogy pl. ki az mintha meg lennél ijedve hogy most akkor mi van ha elkezd ugatni morogni simi majd rászolni valamilyen szóval amivel jelzed felé hogy mostmár átveszed az ügyet úgymondd. (amúgy észre is fogod venni hogy lassanként megváltozik a viselkedése ugymond kinyilik a csipája és két hónap múlva nem olyan lesz mint az első napokban volt. ilyenkor a kutyák csendesebbek tehát lnem kizárt hogy már próbára sem lesz szükség.)
2013. jan. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!