Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi vacsorat kene kapnia...

Mennyi vacsorat kene kapnia egy ekkora kutyanak?

Figyelt kérdés
40 kg, szuka, tiszta izom. Amerikai bulldog, mentett. Most napi 600 g szaraztapot kap, egy zacsko rizzsel vagy tesztaval. 2-3 naponta kap 2 farhatat vagy nyakat szinten egy zacsko rizzsel. Szerintetek ez a mennyiseg eleg neki?
2013. jan. 3. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sosem szoktam így számolgatni. Ha hízik picit, csökkentem az adagját. Ha fogy, akkor pedig növelem.
2013. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem. Két nagytestű kutyám van (mentett, keverékek). Kint laknak uh most egy kis felesleg nem árt, de egyetértek az első válaszolóval én is Igy csinálom.
2013. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Ez rengeteg neki! Minek még a tészta és a rizs is mellé? A 600g önmagában is sok lenne. Egy ekkora kutyának kb. 400-450 g száraztáp kell, de a táp csomagolásán rajta van az etetési táblázat. A többi kaja teljesen felesleges, váltogatni meg értelmetlen.
2013. jan. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mivel eteted. Nekem a fiúk növésben vannak és úgy kapnak ennyit. Egy kifejlett szukának biztosan nem kell ennyit ennie ha jó minőségű a táp. Magát a tápot fölösleges rizzsel keverni így is alig van a legtöbbe hús. A farháttal meg a nyakkal nincs semmi baj amellé mehet a rizs is de csak ésszel meg akár beleszeletelhetsz neki almát vagy répát de azért ilyenkor tápból jóval kevesebbet adjál neki.
2013. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!