Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vehetek?

Milyen kutyát vehetek?

Figyelt kérdés

1.Milyen kutyát vehetek ha panelházban a 4. emeleten lakom.

2.Mi szükséges a kiskutyának.

3.A kiskutyát mikor kel levinni sétáltatni milyen idő közönként.

4.Mindent léci írjatok le amit tudtok.

5.nekem egy 11 éves gyereknek mit tudok tenni hogy a szüleim vegyenek nekem egy kiskutyust



2013. jan. 4. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi tudással és ilyen életkorral pont megfelelő egy plüsskutya.
2013. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
figyelj én értelmes választ kérek jó
2013. jan. 4. 12:03
 3/14 A kérdező kommentje:
ha csak ilyen választ tudsz akkor inkább ne is írj oda semit
2013. jan. 4. 12:04
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmilyent. Esetleg gondold végig, hogy a szüleid miért nem akarnak neked kutyát venni! Talán nem tartanak elég felelősnek hozzá (mert egy kutya bizony 10-15 évre szól és nem csak annyi, hogy etetni kell, simogatni és időnként sétáltatni. Sok buliról lemondhatsz így, ha egyetemre vagy csak gimibe mész, nem biztos, hogy viheted magaddal, akkor a szüleid nyakán marad, stb.). A szüleidnek kell fizetniük mindent. Egy fajtatiszta kölyök 80 ezernél kezdődik, ha pedig szaporítótól vesztek 30-40-ért, akkor máris lehet elkezdeni gyűjteni az orvosi kezelésekre, mert egy agyon szaporított kutyának a havi költsége lesz csak a dokinál annyi, mint a vételára. De persze vannak menhelyek is. A szüleidnek kell fizetnie a kutya etetését, féregtelenítését, oltásokat, esetleg kozmetikázást, kezeléseket, stb. Ez nem kevés összeg! Ha pedig a nevelését elrontjátok vagy idegrendszeri gondja lesz, fizetni kell a kutyasulit is, ami megint nem csak pár száz ft.
2013. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Ismered ezeket?

,

.

?

!

;

(

)

2013. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát xy rokon tenyésztő máltaikat tenyészt és tőle kapnék kutyát a szüleim felelősnek tatranak mert vanak halaim és őket godozom mindig nem tudom miért nem vesznek nekem egyet azt mondták túl nagy lenne a mozgás igénye és emiat nem
2013. jan. 4. 12:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A halakat etetni kell, semmi több. Azért ez messze van a felelősségtől! De egy kutyát naponta le kell fárasztani fizikailag és főleg szellemileg! Nevelni kell! Szocializálni más kutyákhoz, emberekhez, a városhoz! Tudni kell kézben tartani! Az nem elég, hogy leviszed és a kis flexi pórázon sétáltatod egy órát. Teljesen kezdő vagy, meg kell tanulnod, hogyan kell a kutyával megfelelően foglalkozni, hogy jól érezze magát. Márpedig ez nem kevés pénz, idő és energia.
2013. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak halaim, 160 lityis akim van, túl nagy gondozást nem igényel. Kutyám is van, na az állandó elfoglaltásg szinte.
2013. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy kutya tènyleg nagy felelősség. A hal megint más tèszta. Én 13éves vagyok és mióta az eszemet tudom kutyát szeretnék, de be kell látnom, hogy nincs rá lehetőségünk. Meg sok pénzben is van egy kutyus. Van aki évekig spórol, hogy lehessen egy kutyája.

Èn sem tudok sok mindent tenni mamámnál van kutya ott "kiélem magamat". Csak belőlük próbálok jobbat faragni és egyszer majd talán egy saját kutyám is lehet.

2013. jan. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én már 22 éves vagyok, és kiskorom óta könyörgök kutyusért. Sajnos ez nem fog összejönni, mivel társasházban lakunk, de még mindig fáj a szívem :(
2013. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!