Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a szájkosár használat...

Kötelező a szájkosár használata Amerikai Staffordshire Terrier fajtájú kutyáknak?

Figyelt kérdés
Budapesten, a negyedik kerületben lakom, a kutyám 3 éves. Egy csomó Staffis ismerősöm van, de senki sem rak szájkosarat a kutyára, nem büntetik meg őket. Az én kutyám nem bánt, meg semmi ilyesmi, csak az öregek, meg a kis korcsokkal lévő kutyások szóltak, hogy kötelező a szájkosár nekik... Igaz ez? A másik pedig, hogy az is igaz, hogy a kutya oltási könyvét muszáj magadnál tartani?
2013. jan. 4. 21:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Azért az se mindegy, hogy mikor büntették meg őket, mert idén augusztus előtt még az önkormányzatok helyi rendeletei szabályozták a kérdést és ott volt amelyik fajta alapján, volt amelyik méret alapján tette kötelezővé a szájkosarat. Ez már megszűnt.


Érdekes, hogy én rendszeresen járok a belvárosban két ember méretű döggel, de eddig csak egy kötöszködő rendőrrel találkoztam (azzal sem a belvárosban). Közteresek sohasem kötöttek belém a rendőrök meg inkább csak mosolyognak.

2013. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Utolsó, ugyanezen a véleményen vagyok... :) Az a baj, hogy az olyan kis kutyáknak, mint a csivaváknak általában kisebbségi komplexusuk van, múltkor pl. nekiment egy a kutyámnak, csak ebben az a vicc, hogy az én kutyám meg nem is bántotta őt, sőt, még játszani szeretett volna vele... :D

2013. jan. 4. 22:31
 13/20 anonim ***** válasza:
szia, én direkt megnéztem a mi városunk rendeletében(vagy mi a neve...) hogy hogy vannak az állattartási szabályok, és nálunk megvannak nevezve azok a fajták, akikre kötelező lenne tenni. persze ezt senki se tartja be, mert pl a listán rajta van a németjuhász mégis akinek van az kosár nélkül viszi. a rendőrök se szoktak vele foglalkozni. az oltási könyvnek viszont nálad kell lennie akkor, ha a kutyával közterületen tartózkodsz.
2013. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mármint az utolsó előtti válaszolónak írtam. :)
2013. jan. 4. 22:38
 15/20 anonim ***** válasza:

Ja és a BKV sztori sem igaz!!! Vagy átvágták az illetőt vagy kamu. 2012.12.11-től érvényes BKV üzletszabályzata és utazási feltételei a következőket mondják ki:

"VII.2. Élő állatok szállítása

Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt

szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során

nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.

Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő

szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve

szállítható.

Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő

személyzetnek fel kell mutatnia.

A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a

HÉV vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes.

Kutyaszállításra 24 órás jegy, 72 órás jegy és hetijegy is használható. A kutya részére teljes árú

havibérlet váltható. A bérletszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép

helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A Budapestbérletek

és Budapest-jegyek MÁV-Start Zrt. és Volánbusz járatokon kutyaszállításra való

használatáról az adott szolgáltató rendelkezik. A rendőrségi szolgálati kutya és a

megkülönböztető jelzéssel megjelölt segítő kutya (mozgáskorlátozottakat segítő, hangot jelző,

rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya) utaztatása díjtalan.

Járművön (kocsinként) több kutya is szállítható, de perononként legfeljebb egy és ebben az

esetben a kutyát szállító utas(ok) felel(nek) azért, hogy az állatok egymást, illetve a többi utast

ne zavarják vagy veszélyeztessék, a járműben kárt ne okozzanak."

2013. jan. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

NEM KÖTELEZŐ a szájkosár, mint ahogy a linkelt oldalon látható!

Csak és kizárólag az egyed agresszív viselkedése alapján, vagy veszélyessé nyilvánítás esetén köteles használni a gazdi a kutyára.

Ennek ellenére a legtöbb helyi rendeletben még a régi dolgok szerepelnek, ahogy nálunk is póráz és szájkosár MINDEN kutyára.

Ma reggel taliztam egy ismerőssel, 10 éves, szinte teljesen vak német juhásza van. Az utóbbi hetekben 3-szor szóltak a gazdinak Kertvárosban a RENDŐRÖK, hogy szájkosár kötelező. Azóta a kutya nyakörvére köti a gazdi a textil pofabefogót és ugyanúgy póráz nélkül ballagnak :D

2013. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szilvi, ki kell nyomtatni a kormányrendeletet és a rendőrök arcába nyomni! Én is mindig viszem magammal.
2013. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem kötelező nekem is Stafim van de sose raktam rá nem is fogok.Nem kényszeríthetnek rá több beszólás volt már az utcán de nem érdekelt amíg nem teszik kötelezővé addig nem teszek rá.Ja és igen az a legjobb ha viszed magaddal a kinyomtatom rendeletet ha bárki szólni mer megmutatod neki azt tovább mész:)
2013. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 vargovakat válasza:

[link]

51. oldal. Egyértelmű.

2013. jún. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
"(3) Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében – ha külön jogszabály a szájkosár használatát nem írja elő – kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."
2013. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!