Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok mi a napirend?

Nálatok mi a napirend?

Figyelt kérdés

Sziasztok kutyások! Az érdekelne, hogy nálatok hogyan zajlik egy nap a kutyával. Írjátok le légyszi,hogy milyen fajta,mennyi idős és hogy kertes házban, vagy panelben laktok-e :)

Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2013. jan. 4. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 2 kisméretű azaz 6-7 kg körüli pincsi keverékünk van, mindkettő lány, Szonja és Lizi a nevük. Nálunk nincs megszokott napirend, mert én és a párom is 3 műszakban dolgozunk, ráadásul nem egy műszakban, így nem tudunk ilyen napirendet kialakítani, de azért leírom. :)

Reggel felkelünk, egyikünk leviszi a kutyusokat (panel lakás) vagy ha egyikünk éjjeles volt és épp hazajött, ő viszi le őket. De van hogy hétvégén együtt visszük ki őket a parkba, szóval ez változó. Utána általában kapnak kaját, az egész napi mennyiség felét.

Kora délután van megint egy sétájuk és este lefekvés előtt még egy. Ez elég nekik, a dolgukat elvégzik, fél órácskákat sétálnak ilyen ramaty időben. Amúgy nyáron akár 4-szer is levisszük őket, meg ősszel és tavasszal, s ilyenkor van nem ritkán hogy akár egy órát is elsétálgatunk, vagy többet. Itthon nagyon is játszunk velük, fésűlgetjük őket, beszélünk hozzájuk mindig. :)

Mire vagy még kiváncsi? :)

2013. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Panelben lakunk (: Reggel felébredünk, (változó mikor)

Kajálunk mi is és a kutyus is, séta, otthon játék, beugrom a fősulira, haza, ebéd, játék, délután séta, újra haza, este valami program, aztán egy utolsó gyors séta, és tvzünk, vagy ilyesmi (kutyástól) Kb egyszerre alszunk el és ébredünk.

Am egy tündér beagle, aki meghazudtolja a szökős, rossz bejgli sztereotípiát (:

2013. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, mi kertesben lakunk, husky-m és német juhászom van.

nálunk nincs napirend, mindennap megyünk sétálni, de mindig akkor, amikor ráérek, ha az este 10, akkor este 10, de ha reggel 5 akkor meg az.

kaja se mindig ugyan akkor van percre pontossággal, hanem este 6 és 8 között, ez is időtől függ. De azért ebbe a két órában mindenképp megkapják. Játék is van mindennap, de mindig más, sose pl csak labda, hanem egyik nap ladba, másik nap kergetőzünk egyet, harmadiknak nem itthon játszunk, hanem elmegyünk egy rétre, és ott vannak elengedve, szóval, nálunk soha sincs mindennap ugyan úgy, de szerintem jobb ez így, mert ha pl a kutya megszokja, hogy mindennap óramű pontossággal történnek a dolgok, akkor ha pl én elmegyek itthonról egy napra, és ismerős átjön megetetni őket, akkor ők már a falat rágnák pl a kajáért, ha nem pontosan kapnák, vagy a séta miatt követelőznének. így amikor meglátják, hogy pórázzal lépek ki az ajtón szinte látszik a meglepettség az arcukon:)

Amúgy, nekem is van olyan napom, amikor holt fáradtan este hazaérek, és csak arra van energiám, hogy egy gyors simi, és hupp az ágyba, ők akkor sem toporzékolnak, teljesen jól viselkednek, okosak, trükköket tudnak, szóval teljesen megvagyok elégedve.

Egyetlen egy dolog van, ami mindig egy időpontra esik, az meg hétvégén a kutyasuli, és azt általában várják is:)

2013. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Teljesen kielégítő volt a válasz,köszönöm! :)

És várom a további válaszokat :)

2013. jan. 4. 22:52
 5/11 DogSportsTimi ***** válasza:

Igazából nincs kialakult napirend, hiszen az én napomat is befolyásolhatják külső tényezők. Egyébként nem is jó ha egy kutya megrögzötten ragaszkodik egy időponthoz éveken keresztül, mert ha véletlenül felborítják akkor okozhatnak problémát.

Panelosok vagyunk, így hétköznap minden reggel 7-8 között megyünk le 10 perces EÜ sétára. Kevés, nem kevés, ennyire van idő. Ez után attól függ, hogy mikor érek haza. Ha később, akkor leviszik 12 környékén mindkét kutyát, ha nem, akkor csak a kölyköt viszik le, az idősebb kibírja addig amíg haza nem érek. Én általában mindkét kutyát leviszem olyankor nem csak az időset, szintén általában 10 percre. Délutánjaink tökéletesen véletlenül alakulnak. Ami fix, hogy legalább egyszer leviszem mindkét kutyát minimum egyszerre egy órára kutyák közé vagy sétálni egy nagyobb kört. De ez idő függvénye is, tegnap például 2x2 órát voltunk lent, az idősebbet lehet nem kellett volna ennyire terhelnem, de jönni akart. Ma alig bírtam az 1 órát kitengetni, meg is látszott a kölykön. A kölyöknek rengeteg a mozgás igénye, a másik meg jönni akar, nem lehet otthon hagyni akkor "hisztizik" hogy az ő barátjaihoz viszem le a másikat. Általában igyekszem úgy intézni, hogy vagy a hosszú sétát rakom estére és akkor már nem kell levinni őket, vagy ha délután érek rá a hosszú sétára akkor este már csak 5 perc a tényleges pisi.


Az egyik egy 5 hónapos foxi keverék, a másik 4 éves pekingi palotakutya. (Fitt egyébként, csak porc kopása volt tavaly ilyen időben, és gyanítom az izületei fájtak a hideg miatt)

2013. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat! :)
2013. jan. 4. 23:12
 7/11 anonim ***** válasza:
7.30-8.00 első séta. Kaja délelőtt 11-kor, mert akkor érek haza. Nagy séta du 3-tól olyan fél 5-5-ig, esti séta változó, olyan 9 körül fél óra.
2013. jan. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok ismét. Ja elfelejtettem írni, hogy persze 2-szer kapnak kaját, szóval vagy reggel és du., vagy dél körül és késő este ha du-osok vagyunk, tehát nincs nálunk sem kialakítva időpont, pontosan emiatt, hogy szegények ne szokják meg mikor sétálunk, mikor eszünk, hanem ha szólok séta és nyúlok a pórázokért, akkor örülnek, és megyünk, ha nyúlok a tálért és megyek a tápos zsákhoz, akkor már csóválnak. :)

Játék? Hát parkban a többi kutyákkal futkosnak, itthon van labda, huzigálós (rongy, kötél) amivel egymással játszanak inkább, vagy velünk is néha. De van hogy csak egymást gyömöszölik, kergetőznek a lakásban vagy a parkban, olyankor nagyon tündérek. :)

2013. jan. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

utolsó/első válaszoló, nagyon szeretheted a kutyáidat, nagyon nagy szeretettel írsz róluk, meg is értem, én is imádom az enyémet :)

köszönöm mindenkinek a választ! :)

2013. jan. 4. 23:50
 10/11 anonim ***** válasza:

A két kiskutyás vagyok ismét, a panelból. :)

Hát igen, nagyon szeretem őket, sajnos gyerekünk nem lehet, ők a mi kölykeink. De lehet őket nem szeretni? Nézd!


[link]

2013. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!