Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról hogy megharapjon?

Figyelt kérdés
A kiskutyám németjuhász labrador keverék. 7 hónapos volt január.4.-én. Most elsőnek harapott meg úgy hogy bezöldült a kezem,szerintem azért mert elötte két fiú elkezdte zavarni és amikor visszajött hozzám elkezdett harapni,hiába mondtam h nem szabad,tovább harapdált egyre erősebben,lenyomtam a fejét a földre,a hogy láttam az egyik ilyen film szerüségbe,és ott a kutya lenyugszik és ha a kiskutyámnak ezt nem én csinálom akkor lenyugszik,nekem nem....utána megütöttem a fejét is és a hátsóját is....erre még dühösebb lett....kikötöttem egy fához és a szemkontaktust csináltam vele,de kevés idő után elnéz mikor a szemembe néz,a kikötés után elengedtem,és utána nem harapdált,csak utána kb 5 percre rá megint....nem tudom mért csinálja,elég sokat vagyok vele....:/

#leszoktatás #harapásról
2013. jan. 5. 07:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A kutyámmal nagyon jó kapcsolatom van....azzal nincs gond,csak ha fél akkor harap....nem kell ahoz kutyasuliba mennünk hogy a kapcsolatom jó legyen a kutyámmal,azt kialakitottam rég :)
2013. jan. 5. 17:29
 12/17 anonim ***** válasza:
Szomorúan látom, hogy még mindig nem érted a lényeget, amit próbálunk megértetni veled...
2013. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A félelem is annak a bizonyítéka, hogy nem jó a viszonyotok. Nem hiszi el, hogy meg tudod védeni, nem bízik meg benned. És a gazda elleni agresszió magasan a legdurvább gond, ezt ne becsüld le!
2013. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ha feszült vagy ideges vagy akkor nyomigálhatod lefele a kutyát mindketten csak idegesebbek lesztek. ezt mégjobban tetézi ha még nekiálsz ütlegelni az ebet ugyanebben a tehetetlen ,dühös állapotodban. az amit leírtál a "szemmel verés" amit ebben a kikötötött szintén dühös állapotban már már kínzásnak mondanék. az első számú ok. elvesztetted a kutya bizalmát és ezekkel a gyakorlatokkal amiket leírtál csak erősíted benne ezt az állapotot. gondolj csak bele, te kire hallgatnál szivesebben? arra aki mint egy őrült magából kikelve ordibál ütlegel téged vagy aki határozottan tudomásodra hozza mit szeretnél tőle? nyilván a második.


először is, nem szabadna hagyni hogy két nemnormális heccelje, ilyenkor el kellene küldened őket illetve rájuk szólni hogy ezt fejezzék be. ezt a kutya megérti (a jelenlétedben abbamaradt a kellemetlen viselkedés) így látja hogy te meg tudod oldani a problémát ezáltal jobban is fog benned bízni. itt is fontos hogy nyugodt és határozott légy ellenben semmit nem érsz el ha ordibálva dühösen zavarod el az illetőket mert ez a kutya szemében gyengeségnek minősül.


ha magadhoz hívod , határozottan ültesd le, ha ez nem megy fogd meg a nyakörvénél fogva és ültesd le (nem ráncigálva, idegesen lenyomni) és így tartsad lent, szintén nem nyomod hanem csak tartod hogy ne tudjon felugrani, felül fogod a nyakörvét (nem oldalt vagy alul) mert így nem tud harapdálni. namármost ha harapdálni akar, ugrálni vagyis nem ül nyugodtan rászólsz hogy nem. nyugodtan, mert ha ingerült vagy akkor annál jobban nem hagyja abba illetve jobban csinálja. ekkor nem kezded el lejjeb nyomni hanem egyszerű határozott fogással a poziciójában tartod. ha elkezdi a kutya a fekvő pozt felvenni az annak a jele hogy tulzottan nyomod lefele. ilyenkor nem lesel meredten a szemébe. ha valóban nyugodt és határozott vagy akkor érezni fogod hogy a kutya lenyugszik, ilyenkor szépen halkan elkezded dicsérni szóban, finoman simized (nem harsányan mert az felizgatja a kutyát) így megérti mit vársz el tőle. egészen addig így maradtok amíg a kutya vesz egy nagy levegőt, tehát sóhajt egyet, ekkor nyugszik meg igazán. ekkor még várj egy picit majd később hagyd ott, menj el tőle pár méterre, ha nem követett hívd oda magadhoz és játszatok egy kicsit.


minden olyan alkalommal így járj el ha kikel magából. egy idő után már az is elég lesz ha szóban rászólsz. ara figyelj hogy ne legyél feszült illetve ne állj meg ott hogy a kutya leült vagy ülve marad mert az még nem azt jelenti hogy lenyugodott tehát ha elengeded majdnem biztos hogy folytatná a harapdálást. 5-10 perc bőven elég az egészre, ha nem sajnálod az időt illetve nyugodt tudsz maradni nemhogy ez a szokás fog eltűnni de még a kutyád bizalmát is elnyered, megtanulja hogy képes vagy minden helyzetet a kezedben tartani.


majd írj hogy sikerült bárki tanácsát is fogadod meg :)

2013. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A mi kölyök kutyánk is félős, épp emiatt kezdtünk el oviba járni, mert ott megtanítják nekem is és neki is, hogy ezt a helyzetet hogyan kell kezelni, na meg neked is.

Soha ne üsd meg a kutyát kézzel, mert akkor a kezed innentől csak arra való az ő szemében, helyette egy 5 literes kannába tegyél néhány kavicsot és, ha rossz akkor ezt dobd mellé vagy akár a kutyát is meglegyintheted (persze ne erővel) vele, ettől fél és nem fogja azt hinni, hogy ez te voltál, hanem az a tárgy.

2013. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Szerintem azt tudja hogy meg tudom védeni,mert múltkor már megvédtem,amikor megharapta egy másik kutya a lábát... és mindegyik tanácsot megfogadom,és amelyik be jön,az bejön :)

Köszönöm szépen :)

2013. jan. 7. 18:14
 17/17 A kérdező kommentje:
Én elküldtem szóban nyugodtan a két haveromat és abba is hagyták....már sokszor mnegvédtem pl kutya támadásnál,első kutyatámadásnál megharapták amit lertam,de az azért volt mert az volt az első,és nem hittem volna hogy kitudja a kutya nyitni a kaput és ilyen agressziv lesz,de utána elzavartam,és dézi oda jött és örült nekem....
2013. jan. 7. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!