Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiú vagy lány kutyát vegyünk?

Fiú vagy lány kutyát vegyünk?

Figyelt kérdés
Első kutyánk lesz. Bologneset szeretnénk. Természetesen lakásban fogjuk tartani, de van kertünk is. Három gyerek van a családban, így elég zajos az élet. A legkisebbik hat éves és sajnos nem egészséges. (hiperaktív és epilepsziás). Igazából miatta döntöttem a kutya miatt, arra gondoltam, ha lenne egy "társa" aki szereti és akiért felelősséggel tartozik, az javítana az állapotán. De nem tudom, kant vagy nőstényt vegyünk. Adjatok tanácsot, milyen előnyei és hátrányai vannak.
2013. jan. 5. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A kan domináns lehet, bár ilyen pici kutyánál ez könnyebben kezelhető, szökhet udvarról tüzelő szuka után. A szuka tüzel, és vércseppeket hagyhat maga után a lakásban. Ezekre mind megoldás ha ivartalanítva van a kutya, így majdnem mindegy milyen nemű. Érdemes továbbá figyelembe venni a környéken lakó szomszéd kutyák ivarát.
2013. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
48%
Szuka.
2013. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
És ha lehet menhelyről.
2013. jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
25%
Csak szukát. A kanokkal csak a baj van, szinte minden fajtánál, ha érted mire célzok. ;)
2013. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Pont problémás gyerek mellé menhelyit? Azért jó lenne, ha nem eszetlenül tukmálnátok mindenkire. Szép dolog a mentett kutya, de ha egy kisgyerek javulása (is) a cél, akkor jobb a fajtatiszta. Keressetek egy becsületes tenyésztőt, a Bolognese egy kenyérre kenhető kutyus, pont jó lesz:)
2013. jan. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Ivartalanított szuka.


Amúgy menhelyről tuti biztos kutyákat lehet kihozni, csak igényel némi időráfordítást mire megtaláljátok az ideálisat. Még ha törzskönyves kutyát is veszel lehet gyengébb idegzetű az a példány, amit választotok, még akkor is ha tenyésztőtől hozzátok el 100.000-ért. Kérdés ki milyen áldozatot kíván hozni: idő vagy pénz (sok pénz).

2013. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

A menhelyi kutyánál sosem lehet biztosra menni, egy amúgy teljesen békés, problémamentes kutyából is bizonyos szituációk olyan viselkedést tudnak előhozni, ami egy beteg gyerekre nézve veszélyes is lehet. Például egy epilepsziás roham során egy ahhoz nem szokott kutya rá is támadhat a gyerekre, ha ez egy vele már megtörtént, kellemetlen szituációra emlékezteti(pl bántották korábban). Én nem igazán szoktam javasolni kis termetű kutyát gyerekek mellé, mert a nagyobbak sokkal kiegyensúlyozottabbak és a fájdalomküszöbük is jóval magasabb. Én leginkább egy retrievert ajánlanék, csakis megbízható tenyésztőtől, törzskönyvvel, ugyanis felelőtlenség volna egy olcsóbb, esetlegesen rossz idegrendszerű kutyát a beteg gyerek mellé odavinni(ez minden más fajtára is érvényes).

Egyébként jó döntés a kutya a problémás gyerek mellé, nekem terápiás kutyám van, én is látom nap mint nap, hogy mennyit tud javítani egy beteg gyerek állapotán, ha ott van a kutya. Az enyém egyébként skót juhász, ezt a fajtát is bátran merném ajánlani.

A kérdésre válaszolva pedig én inkább szukát javasolnék, mert általában könnyebben kezelhetőek, simulékonyabbak, mint a kanok. A tenyésztőnek mindenképp meg kell mondani, hogy a legbékésebb, legmegadóbb, legkiegyensúlyozottabb természetű szukát adja oda. Mondjuk a kutya egyéni temperamentuma fontosabb, mint a neme, szóval a kant sem kell feltétlenül kizárni.

2013. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szukát a kanok pörgősebbek,de ivartalaníts!Sok sikert a kutyushoz!
2013. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Úgy látszik ez a topic rosszabb, mint a főzős, vagy a politikai. Minden választ lepontoznak. :D


Am. kan.

2013. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!