Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetnék nekik?

Hogyan segíthetnék nekik?

Figyelt kérdés
Szomszédainknál összejött egy véletlen alom a németjuhászuktól és a boxer kutyájuktól. Hozzáteszem külön elkerített részen vannak a kutyák tartva. Az alomban 10 kiskutya született, durva megfogalmazás így, de "szerencsére" 7 kiskutya elpusztult még aznap. Nem tudni mitől. Mivel egy idős néniről és annak anyukjáról van szó, akiket én nagyon kedvelek szeretnék segíteni. Sajnos internet hozzáférésük nincs, és nem tudnak a kiskutyákkal mit kezdeni (akik most kb. 3-4 hetesek) sajnos oltani és féregteleníteni sem, a helyi sintértelepre akarják őket vitetni. Mit tudnék tenni, hogy ne jussanak ilyen sorsra a kiskutyák? Sajnos anyagilag én sem tudom a kiskutyákat ellátni, mert a saját kutyám éppen betegeskedik és rá fordítom minden pénzemet.
2013. jan. 5. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Facebook-ra, netboardra rakd fel, illetve a menhelyeket is kérd meg, hogy hirdessék a kölyköket. Sajnos nagyon nehéz keverék, szűretlen kiskutyáknak gazdát találni (jót meg lehetetlen is), de azért próbálkozzatok.
2013. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hirdesd az interneten, facebookon és plakátoljátok ki a városban.


Mikor értik már meg az emberek hogy egy kutya felelősséggel jár? Óriási felelőtlenség két ivaros kutyát egy háztartásban tartani, ennek eredményeképpen 7 kiskutya elpusztult, 3 pedig valószínűleg sintértelepen fogja leélni rövid, nyomorúságos kis életét.

Arról már ne is beszéljünk hogy két idős hölgy kétlem hogy képes kielégíteni két nagytestű kutya mozgás- és foglalkozásigényét. Az eszem megáll. Ha tényleg segíteni akarsz nekik akkor beszéld rá őket a szuka ivartalanítására.

2013. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

REndben azt fogom tenni, köszönöm a válaszokat :). Egyébként nem a két időshölgy szerezte be a kutyust, a fiatalabbik néni férje kutyái voltak, aki sajnos másfél éve meghalt és hát a kutyákat nem akarja elajándékozni, mert nagyon szereti őket, pláne a férje miatt (egyébként ha tehetem, viszem őket magammal és az én két kutyámmal sétálni, két szófogadó kutyáról van szó). Nem tartják őket együtt, egy 2m magas fakerítés választja őket egymástól és a boxer nem is jár át a szukához... legalább is nem látták.

Remélem sikerül majd gazdit találnom a kicsiknek. Mindenesetre szocializálni igyekszem őket valamelyest meg foglalkozni velük. De ennél többet én sem tudok tenni, hisz családom van és saját kutyák is.

2013. jan. 5. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!