Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csomó helyen hirdetem a...

Egy csomó helyen hirdetem a menhelyeket. Miérz van h ennek csupa piros kéz az eredménye?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném támogatni a menhelyeket, de anyagilag nem állik úgy. Ezért próbálok máshogy segíteni.

Nagyon bosszant h feljövök ide és kb a kérdések fele hasonló jellegű: Tudtok jó *** tenyésztőt?

Az ilyenektől megszoktam kérdezni h miért nem választ inkább egy menhelyről egy kis árvát? És valószínű mindenki aki elolvassa nyom egy piris kezet mert már azt írja ki h ,,ez a válaszoló 34%-ban helyes válaszokat ad" ez nem lehet igaz! Az összes ember ekkora sznob?

Nekik csak az a fontos h tudjanak villogni a fajtiszta ebecskéjükkel ( menhelyen is vannak fajtiszták), meg hogy tudják kik voltak a szépszülei meg h ismerjék a tenyésztőt h tudjanak tanácsot kérni (szerintem nincs az a menhelyes aki egy segítségkérésre azt mondaná h boccs öreg ez már a te kutyád old meg)!

Ezek mind felszínes problémák!

Amin még kibukok azok az álszentek:

fogadj örökbe fogadj örökbe ( ezzel még nem is lenne semmi gond) csak a következő sorban kiderül h a múlt héten hoztak haza egy kölyköt a tenyésztőtől (azzal nincs bajom h mellette pártol hurrá én is ezért harcolok és azzal se lenne h tenyésztős kutyusa van èvekkel ezelőtt vették mikor még alig ismerték az emberek a menhely fogalmátde a kettőt egyszerre űzni kicsit furi nem?

Ti mit gondoltok erről? A kérdés bármelyik részéről.



2013. jan. 6. 01:08
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
82%
Az a véleményem, hogy ha magánházat akarok venni, akkor ne ajánlgasd nekem, hogy béreljek inkább helyette egy panel lakást! Aki tenyésztőtől akar venni fajtatiszta kutyát, annak valószínűleg elég határozott elképzelése van a dologról. Ha nem tudja milyen fajta kutyát szeretne vagy nem akar komoly összeget költeni rá, akkor szoktuk javasolni a menhelyet. Nem az a sznob aki megfizeti egy minőségi kiskutya árát, hanem az aki olcsón akar fajtatisztát persze papírok nélkül és az is aki csak azért akar örökbe fogadni menhelyi kutyát, hogy ezzel a saját lelkét símogassa és villogjon vele, hogy ő bezzeg mekkora állatbarát, mert megmentett egy életet.
2013. jan. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%

Mindenkinek szíve joga milyen kutyát választ. Èn is menhely párti vagyok DE aki megteheti ès fajtatiszta kutyát szeretne hát miért ne (persze tenyésztőtől). Azért pontoznak le mert nem a kérdésre válaszolsz és aki egy adott fajtàt szeretne annak mondhatod. Mindenki tisztában van azzal, hogy örökbefogadhat. Lehet versenyeztetni akarja a kutyust és pl. menhelyes kutyust nem tud kiállításra vinni. Akik azt kérdezik, hogy milyen kutyát válasszanak és alig van elvárásuk nah ott jött el a te időd. Ott tudod ajánlani a menhelyt, gyepmesteri telepet és hozzá fűzheted, hogy életet menthet meg. Tanuld meg hogy mikor hirdesd a menhelyeket és mikor ne. Attól, hogy valaki megteheti, hogy fajtatiszta kutyát vásárol nem lesz sznob, lehet az a fajta élete nagy álma és most tudja beteljesíteni.

Szerintem rosszul látod a dolgot mert aki tenyésztőtől vesz nem rossz ember, sőtt még az sem aki szaporítótól vásárol, egyszerűen csak tudatlan.

A menhelyes kutyusoknak vannak őrangyalaik:) akik majd "kiszabadítják" őket.

Vannak igaz olyanok akik lenézik a keverékeket de nem kell vele foglalkozni. Kár ezen idegeskedni. Mindig lesz ilyen ember. Ès ugyanez fordítva is igaz. Nem kell lenézni a másikat ez egy nagy hülyeség.

Nem tudom, hogy ebből is hogy lehet vitákat csinálni...

2013. jan. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
43%
Az emberek nagy többsége az első kutya "beszerzése" előtt tárgyként tekint rájuk, és elvárja, hogy ugyanolyan választék és választási joga legyen, mint a plázákban a pulcsik esetében. Ez jó esetben kikopik az értelmesebb emberek agyából idővel és rájönnek, hogy a kutya (macska, nyúl, stb.) nem egy olyan tárgy, ami csak az ő kényelmét és szépérzékét szolgálja, hanem egy élőlény. Ez hosszú távon remélhetőleg a tenyésztőktől vett kutyák arányát lecsökkenti majd egy olyan szintre, hogy a csak minimális tenyésztést kelljen majd végezni a vérvonalak fenntartására. Csak ez még sok évtizednyi társadalmi érés kérdése lesz, tőlünk nyugatabbra már jóval gyakoribbak a mentett kutyák (na meg persze az is, hogy a tenyésztőtől vett kutyák ára nem szaros 10e-nél kezdődik, hanem mondjuk 150-nél)
2013. jan. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%

A probléma ott kezdődik, hogy te egy menhelyi kis árvát ajánlasz valakinek, akinek határozott elképzelése van arról, mit szeretne. Ez nem darabra megy a legtöbb esetben, általában az emberek nem egy kutyát szeretnének, hanem egy némtjuhászt, egy goldit, egy vizslát, akármit. Namásmost, ha én egy berni pásztort akarok, hiába akarsz rám sózni ingyen egy menhelyi teljesen más fajtát.


Gondolj csak bele, ha paradicsomot akarsz venni a piacon, akkor paradicsomot veszel, és nem viszel el répát helyette, csak mert az olcsóbb, meg még MarniNénin is segítesz azzal a pár forinttal, amennyiért megveszed tőle.


Én is elküldenélek melegebb éghajlatra, ha cipő helyett sapkára akarnál rábeszélni. Pedig mindkettő melegít, ugyebár, a sapkát meg a szomszédasszony kötötte, akinek minden fillér számít.

2013. jan. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 intrepid ***** válasza:
40%
Ezekről a pontokról hagy nyugtassalak meg: nem vagy te semmivel kevesebb, ha kevés pontod van. Ha úgy érzed, hogy azzal jót teszel, hogy ezt csinálod, akkor csináld. Egyébként egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy nem sznob feltétlenül, aki tenyésztőtől vesz kutyát. Nekem is van elképzelésem arról, milyen kutyát szeretnék, ha módomban állna. (puli) Lehet, hogy nem tenyésztőtől venném, de az sem biztos, hogy menhelyről. Vannak falusi ismerőseim, valahol megkölykedzik egy jónak mondott puli, szép is az alom, lehet, hogy abból választanék egy kiskutyát. - Csak most úgy élek, hogy abba nem fér bele egy kutya.
2013. jan. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk van egy lovardánk, ahol van egy menhelyről hozott kutya, és egy olyan akit az utcáról fogadtam be, 1 hétre rá elütötte egy autó az utolsó megmaradt kiskutyust (aznap délután vitték volna el.. :(( ) Nemrég pont kiírtam egy kérdést, mert akarok egy szoba kutyát, és igen, fajtisztát. Fizetek érte, nem keveset, lehet hogy elviszem majd versenyekre is. Ehhez képest amikor nekem valaki azt mondja hogy te szemét hogy van lelked kutyát venni fogadj örökbe menhelyről, annak nem piros kezet adnék, hanem egy olyan amin csak a középső ujj van kinyújtva.. A lovardában mindegy hogy milyen kutya lesz belőle, mert ha nagyra nő akkor több kaját adunk neki de semmi különbség. Viszont ha együtt akarsz élni egy kutyával, nem árt tudni hogy milyen kutya lesz belőle. Főleg amikor valakinek kicsit gyerekei vannak, nincs kert, stb. Egy tenyésztő megmondja neked hgy jellemre milyen lesz, méretre milyen lesz. Egy menhelyi kutyából bármi lehet. Érted már a piros kezeket?
2013. jan. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim válasza:
22%

Sajnálom, a helyzeted. De az embereket így nem tudod meggyőzni sajnos. Sajnos az ilyen érdekes emberek nagy része csak akkor fogja értékelni a keverék, és menhelyi kutyusokat, ha egy 'nagykutya' (aki lehet akár énekes is vagy sztár akire sok ember felnéz és követi a stílusát) kezdi el reklámozni, hogy Ő örökbefogadott xy menhelyről kutyusokat és olyan aranyosak meg stb. Sajnos sokan tényleg ilyen buták.:/ És igen igaza van az előttem lévőknek, hogy ezzel hiába akarsz jót, ha valaki kiállítási kutyust akar, az a menhelyit nem tudja benevezni (bár nem értem miért..) Ha ez vígasztal az én kutyusom menhelyről van, és sokan megkérdezték, hogy honnan szedtem ilyen szép és helyes kutyust, és mikor mondtam, hogy a menhelyről azóta több ismerősöm is örökbefogadott!:) Egyébként szerintem aki tényleg szereti az állatokat, és nem azért veszi a kutyát, hogy villogjon vele akkor annak tök mindegy, hogy milyen a kutyus. Aki meg villog vele az gusztustalan. Ennyi..:/


Egyébként első.: "Nem az a sznob aki megfizeti egy minőségi kiskutya árát"

Mi az, hogy minőségi kiskutya?

1. Nem egy ruhadarabról vagy bármilyen másféle tárgyról beszélünk, hanem egy élőlényről. Vagy ennyi erővel a kórházban szült gyerek a "minőségi" gyerekotthonba lévő meg a selejt?-.-

2. Azért mert keverék egy kutyus, még nem jelenti, hogy undorítóan néz ki, taníthatatlan, vagy akármi ilyesmi. Nem biztos, hogy erre értetted, de akkor nem tudom milyen minőségről van itt szó..

2013. jan. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim válasza:
54%
* Annak akinek tök mindegy, azt úgy értem, hogy tök mindegy neki, hogy pl. Vizsla vagy csak annak néz ki, nem érdekli ha keverék, és nem mondja, hogy azért nem kell neki. Ha versenyeztetni szeretné a kutyust, de tényleg jól bánik vele és a többi állatot sem tekinti (idézem) "selejtes árunak" akkor az még normális.:) De az ilyet tényleg ne vesd meg, mert úgy is kerülnek kutyusok a menhelyre, ha a tenyésztőtől nem veszi meg senki és nem tud velük mit csinálni.. Sőt, sajnos ismerek olyat is aki ezért még képes megölni is a kölyköket, mert nem tud velük mit kezdeni..:/
2013. jan. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
83%

Ha valaki eljutott arra a szintre hogy tenyésztőt keressen, akkor az már tudja is hogy mit akar, illetve milyen minőségben, erre te jó indulatból ugyan de offolsz.

Mint előttem is írták ha 2 kiló paradicsomért megyek mert kell a reggelihez, akkor ne akard erőltetni a répát.

Kisugárzik az írásodból ami nem is kérdés hanem vélemény hogy nem szereted a tenyésztő témát.

Elvakult vagy, mert nem veszed észre hogy teljesen normális és természetes hogy egy tenyésztős gazda is ajánlja a menhelyet mert ha valakinek az is jó, akkor inkább azt fogja ajánlani, pontosan azért hogy inkább mentsen meg egy árvát mert annak az illetőnek úgy is mindegy honnan van.

Kimész a piacra mondod hogy ebédet akarsz főzni, és ott mondhatják hogy krumpliból vagy akár zöldségből, de inkább zöldségből mert az hamarabb rárohad az árusra inkább vidd el azt, ha már úgy is mindegy.

Pipa vagy a tenyésztősre pedig azaz ember is ajánlotta a menhelyet, inkább akkor lehetnél rá pipa ha mindenáron a tenyésztést erőltetné, de nem így tett, és te mégis "furinak" tartod ezt, pedig örülnöd kéne.

Válaszolj a kérdésre, és ne kelts senkiben bűntudatot a menhellyel és nem fogsz piros kezet kapni.

Amúgy is ne a tenyésztőre legyél haragos hanem a szaporítókra, ugyanis azok adják az utánpótlást, nem a szakemberek, ugyanis ők pont hogy azon vannak hogy olyan kutyát tenyésszenek és annyi mennyiségben ami nem fog menhelyen kikötni.

2013. jan. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem azért nem kéne különbséget tenni. mindenki tudja, hogy vannak menhelyek, nem kell ennek külön reklám. és a tenyésztőket sem kell ám mindig szapulni. Én is irányitok olyan gazdijelölteket menhelyre, akik kinti tartásra, ugymond házőrzésre vinnének tőlem kutyát. És nem egy meg is fogadja. Nem sznobságból, csak az én fajtám rövidszőrű, igy nem alkalmas kinti tartásra. Arról nem is beszélve, hogy engem is néha szétcsap az ideg, amikor egy LCD tévé megvételéhez összeül az egész család, tanakodnak 2 hétig, megvegyék-e, egy kutyára, aki él 10-14 évet, meg rábólintanak 1 perc alatt. Ja, és meg vannak lepődve, amikor kiderül, hogy nem ők tennének nekem szivességet azzal, ha megveszik a kutyát, mert amkior közlöm, hogy ugyanmár beszélgessünk, hogy s mint képzelik, akkor néznek nagyokat.
2013. jan. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!