Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csomó helyen hirdetem a...

Egy csomó helyen hirdetem a menhelyeket. Miérz van h ennek csupa piros kéz az eredménye?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném támogatni a menhelyeket, de anyagilag nem állik úgy. Ezért próbálok máshogy segíteni.

Nagyon bosszant h feljövök ide és kb a kérdések fele hasonló jellegű: Tudtok jó *** tenyésztőt?

Az ilyenektől megszoktam kérdezni h miért nem választ inkább egy menhelyről egy kis árvát? És valószínű mindenki aki elolvassa nyom egy piris kezet mert már azt írja ki h ,,ez a válaszoló 34%-ban helyes válaszokat ad" ez nem lehet igaz! Az összes ember ekkora sznob?

Nekik csak az a fontos h tudjanak villogni a fajtiszta ebecskéjükkel ( menhelyen is vannak fajtiszták), meg hogy tudják kik voltak a szépszülei meg h ismerjék a tenyésztőt h tudjanak tanácsot kérni (szerintem nincs az a menhelyes aki egy segítségkérésre azt mondaná h boccs öreg ez már a te kutyád old meg)!

Ezek mind felszínes problémák!

Amin még kibukok azok az álszentek:

fogadj örökbe fogadj örökbe ( ezzel még nem is lenne semmi gond) csak a következő sorban kiderül h a múlt héten hoztak haza egy kölyköt a tenyésztőtől (azzal nincs bajom h mellette pártol hurrá én is ezért harcolok és azzal se lenne h tenyésztős kutyusa van èvekkel ezelőtt vették mikor még alig ismerték az emberek a menhely fogalmátde a kettőt egyszerre űzni kicsit furi nem?

Ti mit gondoltok erről? A kérdés bármelyik részéről.



2013. jan. 6. 01:08
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
67%

Talán azért írhatta mert egy olyan gyerek mellé bárány lelkű türelmes bújós kutya, aki fajtáját tekintve is nagy %al ilyen lesz pl. golden retriver, labrador.

Nem véletlen rehab kutyák.

Menhelyes kölyök: nem tudhatod mi lesz belőle ha nagy lesz, nem tudhatod a vérmérsékletét és azt hogy hogy fog nagy %al majd viselkedni ha a gyerek nyúzza.

Menhelyes felnőtt: nem tudhatod milyen volt az élete és hogy neme kattan be valami, rá lehet-e bízni-e egy gyerekre.

Ilyen esetekben nem lehet lutrizni hanem céltudatosan keresel egyet a fent említettek közül, mert nem véletlen hogy a legtöbb rehab kutya olyan fajtájú.

És ugyanezért nem biztos hogy lehet velük sportolni is.

A legtöbb kutyafajtát anno egy bizonyos funkcióra tenyésztették, míg egy keverék lutri % esélye nem fér bele pl abba hogy beteg gyerek mellé kerüljön, mert ki kitudja...

2013. jan. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
75%
szerintem meg kedves kérdező teljesen logikus, és normális válaszokat adott mindenki. leirta a véleményét, a saját szemszögéből. itt nem a többség van a keverék menhelyi kutyák ellen, hanem a Te legnagyobb problémád, ha valaki törzskönyves kutyát szeretne. valóban lehet sportolni is a keverékekkel, de pl. magasabb szinten csak tk.-es, és ivaros kutyával tudsz. )gondolok itt most egy FCI munkaVB-re pl.) és azt tudod-e ,hogy ezek a nagyképű emberek, akik csak villogni akarnak a fajtatiszta ebecskéikkel, hányszor visznek haza elütött, kidobott állatot? hányszor fizetnek ki orvosi vizsgálatot, és gyógyitgatnak kutyát, hogy aztán jó helyet találjanak nekik???? Látod ezt sem tudod. ne alkoss véleményt az emberek ismerete nélkül.
2013. jan. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
39%
Persze, Mucsán a kiskutyaiskola háziversenyén biztos elindulhatsz a keverékeddel. De a nagy versenyeken sokszor alapfeltétel a törzskönyv. Pl agilityben. Erről ennyit. Hogy hogy lehet valaki ennyire .... fel nem tudom fogni.
2013. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
32%
Érdekes, hogy az, hogy én menhelyről hoznék mindenképp az gyakorlatilag 0 százalék. Igen nekem fontos, hogy valakin segítsek, nekem minden kutya kutya, és amíg van a menhelyen addig kötelességemnek érzem, hogy onnan hozzak ki egyet. Nem fog mindenki így gondolkodni, mint én sajnos, de a százalékom eléggé elszomorít, nem magam miatt, hanem az emberek gondolkodása miatt.
2013. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
70%
ez nem probléma, hogy te igy gondolkodsz, valaki máshogy, de nem tagad meg segitő kezet a rászorulótól sem.
2013. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

22-es nem nemtudtam h akik csak villogni akarnak a kutyájukkal (gondolom te is h igy felcsaptal a vedelmukben) mentenek is kutyat.köszönöm.

ahogy azt se h versenyezni csak ivaros kutyaval lehet.

Egy kérdés: honnan veszitek hogy a kutya élvezi h egyik kiallitasrol a másikra hurcolod és sorra járod az összes versenyt.

Ez eredetileg nem arròl kéne szóljon h a kutya meg a gazdi ketten jolerezzek magukat es jot sportoljanak? Ehelyett...

És írta valaki h a menhelyi felnőtt keverékről nem lehet tudni milyen temperamentumu és estleg mitől kattan be... a menhelyen dolgozók, van olyan aki napi 24 óraban ossze van zarva a kutyakkal, azert megtudjak ezeket mondani! és a ,,bekattanós kutyáknak" van rehab ahol helyrehozzák őket ugymond.

2013. jan. 8. 22:37
 27/40 anonim ***** válasza:
61%

Először is köszönöm kedves kérdező a lepontozást. másodszor,ha Te különbséget teszel fajtatiszta, és keverék között, akkor nem is igazán szereted a kutyákat!!!! A kiállitás, és a versenyzés is egy életforma. ugyanugy a kutyának, és a gazdának!!! És ezekkel a kutyákkal sokkal többet van foglalkozva, mint azt te valaha is eltudnád képzelni. És nem élvezik a versenyzést, a munkát????? Én ha a kutyáimmal nem dolgoznék 2 napig, rámbontanák a házat.

De nem is értem mit magyarázkodok!!! Sajnos iszonyú ostoba vagy!!!!

2013. jan. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező szerintem itt te vagy az aki nem sokat tud a kutyáktól, annak ellenére, hogy engem is megvádoltál tudatlansággal a másik kérdésednél mint ezt a válaszolót is. Ma már esélye sincs nyerni olyan kutyának amelyik bármely versenyben nem mutatja, hogy mennyire élvezi amit csinál. Még a szabályzatban is benne van. Erről ennyit. Arról már nem is beszélve, hogy ugyan van egy-két dolog amire erőszakkal rá tudod venni a kutyát, de sok bonyolult trükkre erőszakkal sosem fogod rávenni, csak akkor ha ő is akarja és együttműködik.

Amúgy észreveszed, hogy te ugyanúgy elitéled a kutyákat és megkülönbözteted őket? Vagy neked jogod van hozzá, mert te a keverékek előnyére teszed? Az állatszerető ember minden kutyát szeret (de nem mindegy hogy melyiket tartja), a fajtatisztákat is.

Az a baj, hogy veled nem lehet vitázni, mert te csak ismételgeted amit gondolsz és nem sem hallasz másokat.

2013. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
68%
szerintem felesleges vele foglalkozni, mert egyet hajt mint a pereces:))) Csodálkozom, hogy eddig még a fajtamentőket nem találta meg:)) mert milyen sznobság már csak fajtatisztát menteni... nem???:)
2013. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
68%

"Egy kérdés: honnan veszitek hogy a kutya élvezi h egyik kiallitasrol a másikra hurcolod és sorra járod az összes versenyt."


Mondjuk onnan hogy ismeri a kutyáját.


"Ez eredetileg nem arròl kéne szóljon h a kutya meg a gazdi ketten jolerezzek magukat es jot sportoljanak? Ehelyett..."


Még egyszer: honnan tudod hogy nem érzik jól magukat? Megsúgom: az a kutya amelyik nem érzi jól magát, az nem teljesít jól.


"És írta valaki h a menhelyi felnőtt keverékről nem lehet tudni milyen temperamentumu és estleg mitől kattan be... a menhelyen dolgozók, van olyan aki napi 24 óraban ossze van zarva a kutyakkal, azert megtudjak ezeket mondani! és a ,,bekattanós kutyáknak" van rehab ahol helyrehozzák őket ugymond."


Bekattanhat akár hónapokkal később is hogy kikerült a menhelyről.

2013. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!