Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csomó helyen hirdetem a...

Egy csomó helyen hirdetem a menhelyeket. Miérz van h ennek csupa piros kéz az eredménye?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném támogatni a menhelyeket, de anyagilag nem állik úgy. Ezért próbálok máshogy segíteni.

Nagyon bosszant h feljövök ide és kb a kérdések fele hasonló jellegű: Tudtok jó *** tenyésztőt?

Az ilyenektől megszoktam kérdezni h miért nem választ inkább egy menhelyről egy kis árvát? És valószínű mindenki aki elolvassa nyom egy piris kezet mert már azt írja ki h ,,ez a válaszoló 34%-ban helyes válaszokat ad" ez nem lehet igaz! Az összes ember ekkora sznob?

Nekik csak az a fontos h tudjanak villogni a fajtiszta ebecskéjükkel ( menhelyen is vannak fajtiszták), meg hogy tudják kik voltak a szépszülei meg h ismerjék a tenyésztőt h tudjanak tanácsot kérni (szerintem nincs az a menhelyes aki egy segítségkérésre azt mondaná h boccs öreg ez már a te kutyád old meg)!

Ezek mind felszínes problémák!

Amin még kibukok azok az álszentek:

fogadj örökbe fogadj örökbe ( ezzel még nem is lenne semmi gond) csak a következő sorban kiderül h a múlt héten hoztak haza egy kölyköt a tenyésztőtől (azzal nincs bajom h mellette pártol hurrá én is ezért harcolok és azzal se lenne h tenyésztős kutyusa van èvekkel ezelőtt vették mikor még alig ismerték az emberek a menhely fogalmátde a kettőt egyszerre űzni kicsit furi nem?

Ti mit gondoltok erről? A kérdés bármelyik részéről.



2013. jan. 6. 01:08
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Noss én nem mondtam h nem szerrtem a fajtatiszta kutyákat és nem ítélem el! Én csak azokat nem értem akik mindenáron százezrekèrt ( nem a pénzen van a hangsúly) akarnak maguknak fajtatiszta kutyàt.

A versenyes dolog tènyleg hülyeség volt azért elnèzést kérek :3 . Igazatok van, de az csak egy kérdés kérdés volt, nem egy kötekedős kérdés.

Harmadrészt nem ismételgetem ugyanazt!

2013. jan. 9. 21:35
 32/40 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy meg ha foglalkozol menhelyi vagy akármilyen kutyákkal akkor ismered a testbeszédjüket. Megnézel egy-két videót a versenyekről és máris meglátod, hogy jól érzi-e magát.

Ja és azét a menhelyek sem oly tökéletesen. Tudnék mesélni... Anyám menhelyi kutyáját kb 5 perc alatt adták oda és azóta felé sem néztek, hogy ki hova miért viszi el...

2013. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

és anyukád rosszul bánik a kutyával? csak vicc volt gondolom nem. de mondom a versenyes dologgal kapcsolatban igazatok volt.

Köszi a válaszokat ( a kellemetlenkedőknek kevésbé) amiért kérdeztem ezt az rgészet arra ùgy érzem választ kaptam. Csak ezzel kapcsolatban még egy kérdés: aki csak hobby szinten akar kutyát az miért akar feltétlen fajtiszta tenyésztőst? ( nem kötekedésből. kíváncsiságból. )

2013. jan. 9. 22:48
 34/40 anonim ***** válasza:
83%
Én azért akartam, mert az a fajta tetszik és ezzel is szerettem volna támogatni a fajta fejlődését.
2013. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
értem köszi!
2013. jan. 10. 08:20
 36/40 anonim ***** válasza:
68%

Mert a fajtáknak van egy nagyjából előre kiszámítható temperamentuma és viselkedése.

Pl. ha engem kérdeznének hogy barátságos szobakutyát szeretnének, aki mentes a szélsőségektől,

akkor azt mondanám hogy valamilyen Bishon, mert ők olyanok mint amire a gazdi vágyik.

Persze ez még nem minden, mert ismerek olyat aki tenyésztőtől van és egy álom a kutyus soha nem volt vele probléma, meg olyat is aki szaporítótól van és már simán a 200 rugónál tart a kezelése és mellesleg antiszoc domináns, ugyanazon gazdánál tehát szembetűnő a különbség pedig a háttér ugyanaz (és ezért tisztelem a gazdáját mert még így is vállalja a kezeléseket).

2013. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:

Ez nagyon nem vág ide, ezért előre is bocsi, de már mindenhol megnéztem, és igen a Gyk.-n is, de az apukámnak most nagy szüksége lenne egy kutyusra. Ahogy leírtam elég furcsán hangzik, tudom, de a komolyabb okába nem mennék bele. Szóval Én egyből a menhelyre gondoltam, de egyszerűen sehol sem találok megfelelő menhelyet kutyussal.

Debrecen közelében kellene, és egy benti kutyust keresnék, kis termetűt.

Nagyon kérlek, segítsetek!

2013. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
84%

Régi kérdés, de feldühített.


A négy kutyámból 3 befogadott, oltott, chipes, ivartalan, és igen, vettem egy top kutyát egy kimagasló párosításból, jó tenyésztőtől, mert az a fajta régi álmom volt.Probléma???


Az olyan tenyésztőktől is feláll a szőr a hátamon (ilyenektől nem is vennék kutyát), akik dühöngenek, hogy a "menhelyi selejtek" miatt nem tudnak almot lehozni, mert a minőségi kölykökre manapság nincs igény (és valahol ebben igazuk van, de akkor se selejtezzenek, egyik kutya sem tehet arról, ha utcára kerül, nem ők akartak megszületni/vemhesek lenni). Viszont az olyan agresszív állatvédőktől is kiütést kapok, akik az emberekben rossz érzést keltenek, amiért tenyésztőtől (és nem szaporítótól vagy törzskönyves szaporítótól!!!) vesznek kutyát.


Hogy sokkoljalak, a törzskönyves kutyámat tenyésztési céllal vettem, de megnyugtatlak, ritka fajta, nem lesz évente alom, az is csak átgondolt párosításból, előzetes felmérés alapján gazdijelöltek terén.


"Nekik csak az a fontos h tudjanak villogni a fajtiszta ebecskéjükkel ( menhelyen is vannak fajtiszták), meg hogy tudják kik voltak a szépszülei meg h ismerjék a tenyésztőt h tudjanak tanácsot kérni" - úristen, komolyan...nem tudom, miért nem lehet felfogni, hogy a törzskönyv nem villogásra van, hanem azért, hogy követni lehessen a vérvonalakat. A menhelyen is vannak fajtatiszták, igen, azok azoktól a szaporítóktól származnak nagyrészt, te észlény, akik nem, hogy nem adnak tanácsot a vevőnek, ha kérdés merül fel, de fel is szívódnak, amint elsózták a sokszor beteges kölyköt.


Istenem! Ez a kérdés irritálóbb, mint a "Honnan tudom, hogy hasas a pincsim" szintűek!


Pont ezzel a hozzáállással éred el azt, hogy aki fajtatiszta kutyát akar, ha nem is örökbefogad, ne megbízható helyről vegyen kölyköt, hanem expresszen 30 ezerért, ahol "reális áron, hobbi célra" ajánlgatják őket! Mert ugye jó helyről venni állatot már sznobság! Ostoba!!

2013. márc. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
71%

(Előző vagyok)


És ne aggódj, az én kutyám kiállításokon eredményesen szerepel, most készül a munkavizsgájára és a szűrései is rendben vannak, mielőtt belekötnél.

2013. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező, ha a menhelyeket igazán támogatni akarod, akkor annak az a módja hogy felemeled a gép elől a sejhejodat és elmész a menhelyekre önkéntes segítőnek, a kutyákat megsétáltatni, a kenneleket kitakarítani, vagy egyszerűen megteremted a feltételeit annak hogy úgy állj anyagilag hogy havi X összeget erre tudj fordítani.


Szóval úgy nem megy hogy a net előtt minden kérdésre ezen az oldalon odafossantod hogy vigyé menhelyről, az is kutya és azt is lehet szeretni...

2013. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!