Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csomó helyen hirdetem a...

Egy csomó helyen hirdetem a menhelyeket. Miérz van h ennek csupa piros kéz az eredménye?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném támogatni a menhelyeket, de anyagilag nem állik úgy. Ezért próbálok máshogy segíteni.

Nagyon bosszant h feljövök ide és kb a kérdések fele hasonló jellegű: Tudtok jó *** tenyésztőt?

Az ilyenektől megszoktam kérdezni h miért nem választ inkább egy menhelyről egy kis árvát? És valószínű mindenki aki elolvassa nyom egy piris kezet mert már azt írja ki h ,,ez a válaszoló 34%-ban helyes válaszokat ad" ez nem lehet igaz! Az összes ember ekkora sznob?

Nekik csak az a fontos h tudjanak villogni a fajtiszta ebecskéjükkel ( menhelyen is vannak fajtiszták), meg hogy tudják kik voltak a szépszülei meg h ismerjék a tenyésztőt h tudjanak tanácsot kérni (szerintem nincs az a menhelyes aki egy segítségkérésre azt mondaná h boccs öreg ez már a te kutyád old meg)!

Ezek mind felszínes problémák!

Amin még kibukok azok az álszentek:

fogadj örökbe fogadj örökbe ( ezzel még nem is lenne semmi gond) csak a következő sorban kiderül h a múlt héten hoztak haza egy kölyköt a tenyésztőtől (azzal nincs bajom h mellette pártol hurrá én is ezért harcolok és azzal se lenne h tenyésztős kutyusa van èvekkel ezelőtt vették mikor még alig ismerték az emberek a menhely fogalmátde a kettőt egyszerre űzni kicsit furi nem?

Ti mit gondoltok erről? A kérdés bármelyik részéről.



2013. jan. 6. 01:08
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
79%
Képzeld én is szoktam ajánlani menhelyeset, de most tenyésztőtől szeretnék kutyát, mert egy kiegyen súlyozott, egészséges kutyát szeretnék. Én már jártam úgy menhelyivel, hogy azt mondták jól elvan kutyákkal, egészséges erre agresszív volt és olyan beteg, hogy majdnem bele pusztult mindkét kutya. Több 10 ezret hagytam ott az orvosnál. Szóval én nem akarok még egyszer így járni ezért veszek tenyésztőtől ahol nem egy mind genetikailag mind jellem beli zsákba macskát kapok. Én nagyon sajnálom a menhelyi kutyákat és mindig ajánlgatom őket mikor látom egy kérdésen, hogy nem tudja mit akar az illető, de amikor konkrét elképzelése van szerintem pofátlanság a menhelyet ajánlani. Ennyi erővel senki ne vegyen tenyésztőtől. Akinek van álom fajtája az miért vegyen menhelyről? Törzskönyves kutyát tartani nem sznobság hanem aki TK-s kutyát tart azon látszik igazán a fajta iránti szeretet, elkötelezettség, mert aki szaporítótól vesz kutyát annak csak az a lényeg, hogy olcsó legyen meg nagyjából hasonlítson a megadott fajtához.Nekem törzskönyves a vizslám mégis szoktam adományozni a vizsla fajta mentésnek tápot, pénzt éppen szükséges tárgyakat, mert sajnálom őket.
2013. jan. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
79%

A többség azt gondolja hogy szellemileg jókora kihívások állnak előtted.


Gondolj bele fordított helyzetbe. Ha valaki azon panaszkodna, hogy mindig elhajtják a menhelyesek amikor azt ajánlja hogy vegyen inkább tenyésztőtől, meg lennél sértődve, nem?


Másik dolog meg az hogy neked nincsenek a kutyáddal céljaid, és ebből kivetítve azt gondolod hogy másnak sincs. Csakhogy nem mindenki ilyen egyszerű, ők céllal vesznek kutyát - kiállítás, munka, később talán tenyésztés - és ehhez fajtatiszta és törzskönyvezett kutya kell, akinek a szépapjának a szépapja is ismert.


Arról nem beszélve hogy ezek az emberek akik ilyen kérdést tesznek fel, azok tanácsot kérnek, te meg nem tanácsot adsz nekik hanem mondhatni leszidod őket hogy miért nem a menhely, tehát jóhogy azt mondják hogy az általad adott információ nekik nem hasznos. Megfigyelheted, ha valakinek a fajta terén nincs koncepciója és csak egy közepes testű házőrzőt akar (pl.), azt mindenki a menhelyre "küldi".


Jah, és menhelyen az előélete miatt is jóval nagyobb eséllyel bele lehet futni viselkedészavaros kutyába, ami csak arra jó hogy megutáltassa a kutyázást. Viselkedészavaros kutyát rehabolni nagy tapasztalat kell, sok munka, sok pénz és nagy eséllyel így se lesz 100% -os.

2013. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
68%

Először is: ha kérdeznek valamit akkor arra kell válaszolni. Ez a szabályzatban is benne van. Mint ahogy az is, hogy nem lehet reklámozni. Te pedig nem válaszolsz a kérdésre. Utána meg csodálkozol hogy lepontoznak?

Másodszor bunkósággal nem lehet semmit elérni. Te lenézed azokat az embereket akik nem úgy gondolkoznak mint te, rájuk szállsz, erőszakos vagy, tukmálod őket. Aki "el akar adni" valamit, annak sosem szabad ilyennek lenni. Nézz már magadba!

Harmadszor, nincs jogod megmondani, hogy kinek milyen kutyája legyen. Mit szólnál ha neked valaki azt mondaná, hogy járj egy hajléktalannal pasival, csak mert az szegény és bajban van? Vagy fogadj örökbe egy kis cigány gyereket csak mert az bajban van? A kutyatartás egy életre szól, nem szabad olyan kutyát választani akivel nem lehetsz boldog. A szeretetet nem lehet kierőszakolni sem kilogikázni. Ha valaki xy kutyát szeret, akkor a z menhelyi kutyával nem lesz boldog. Te tényleg olyan felelőtlen vagy, hogy mindenkire rátukmálnád a menheklyit, akkor is ha nem illik hozzá, és emiattz mindketten boldogtalanok lesznek?

Negyedszer: tudod vannak emberek akiknek célja van a kutyájukkal és nem csak van nekik mint neked. Menhelyi kutyával nem lehet komolyan sprortolni, versenyezni, kiállításra járni, tenyészteni, dolgozni, terelni, vadászni, szánt húzni vagy akármit ami bizonyos fajtát igényel. Vannak olyan emberek akik 2-3-4-5-10-20 éve szerelmesek egy bizonyos fajtába és várnak rá, és tervezik. Én pl 11 éve szerelmes vagyok egy fajtába, és 11 éve szeretem azt az 1 kutyát aki majd az enyém lesz, és tudom a nevét, noha még meg sem születt, sőt az is lehet, hogy még a szülei sem születtek meg és még jó néhány évig nem fognak. Persze gondolom te még sosem éreztél ilyet...

2013. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
74%

Ha valakinek komoly céljai vannak a kutyájával úgyis tenyésztőtől vesz. Viszont az ilyen nem igen kérdezősködik egy ilyen oldalon, hiszen tudja mit akar és hogy mire. Aki csak egy kutyát akar - márpedig a többség ilyen - ami legyen kicsi-nagy, fehér-fekete, kedves-házőrző, annak nem értem miért ne lehetne ajánlani a menhelyet vagy a fajtamentőket.


Amúgy szerintem összefér a kettő. Én menhely párti vagyok, onnan van kutyám, ám szerelmese vagyok az agaraknak és szeretnék a későbbiekben tenyésztőtől vásárolni. Emellett azt is tudom, hogy mentett agarakkal is értek el nem akármilyen eredményeket, csak ahhoz szerencsésnek kell lenni. A vásárolt kutyával is szerencsésnek kell lenni, azonban ha valóban jó a tenyésztő tudja az ember hogy mire számítson.


A baj szerintem ott van, hogy hiába akar a többség fajtatiszta kutyát, nem áldoz rá százezreket, csak tizenezreket, amit ugye tudjuk, hogy nem minőség, ennyi erővel hozhatna a fajtamentőktől is, ott legalább nem lutri hogy mi lesz a kutyából ha felnő, vagy hogy egyáltalán megéri-e a felnőttkort.

2013. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
29%

Én is menhelyi párti vagyok.

Nem tudnék úgy gondolkodni, hogy milyen legyen a kutyám, hogy nézzen ki, mik a tulajdonságai, hanem, hogy kutya egy érző lény, akármilyen fajta is. Amúgy meg vannak fajtamentők is.

Ha nálam elfér mondjuk 3 kutya, abból mind a 3 menhelyi lesz, mert minden egyes élet számít.

Bár nekem macskám van, de velük is ugyanígy gondolkodok.

2013. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
72%

Azok az emberek, akik tenyésztőtől vesznek kutyust, általában valamilyen céllal veszik. Kiállításra, agility versenyekre, lakásba, gyerek mellé.

Tegnap olvastam egy olyan kérdést hogy a kérdező szeretett volna venni tenyésztőtől egy kiskutyát, mert a kisfia hiperaktív és leukémiás. Majd megállt az eszem mikor valaki menhelyes kutyát javasolt.

2013. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
48%
11:26 Itt nem a fajta a lényeg csak hanem az egész kutya! Sok fajtából nincs fajtamentő (szerncsére) mert ritka és nem divatkutya, vagy ha van akkor a többségük csak a keveréke a fajtának, sokat szenvedett, öreg stb kutya és komoly eredmények nem lehet vele elérni sem sportban kiállításban meg főleg nem mert oda be sem nevezhet. Nem igaz, hogy nem lehet elfogadni más ízlését...
2013. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
70%

Ha valakinek komoly terve van vele, sport egyéb dolgok, az rendben, de ez igencsak kevés eset, a kérdezőknek kis százaléka, már amennyit olvastam eddig.

Direkt úgy írtam a válaszomat, hogy ne bíráljak senkit, azt írtam le, ahogyan én gondolkodok.

2013. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
71%
És miért kell mentség ahhoz, hogy törzskönyves kutyája legyen valakinek? Aki elmegy a tenyésztőhöz és hajlandó kifizetni a kutyát annak minden joga megvan hozzá világbajnoki tervek nélkül is.
2013. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat de a tizenharmadik válaszolònak:

egy keverék kityával miért ne lejetne sportolni?


többen írtátok h nekem nincsenek céljaim a kutyáimmal. MÁR HOGY NE LENNE!!!


a 16-os válaszolònak pedig:

miért is lenne olyan összeférhetetlen egy keverék meg egy gyerek?


És még valami amit szintén többen írtatok:

a menhelyi kutya lutri. ki tudja mi lesz belőle?

és mégis hol van az megírva h csak kölyköt szabad elhozni? vannak ott kölykök fiatalok felnőttek idősek olyat hozol el amilyet szeretnél!


A véleményem oroszlánrészét meg inkább megtartom magamnak. Némelyikőtök sok hülyeséget írt.

2013. jan. 7. 00:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!