Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak nincs chipje?

A kutyámnak nincs chipje?

Figyelt kérdés
Ha most elviszem az állatorvoshoz, hogy szeretnék neki chipet, akkor rá kell fizetnem, vagy valami? Mert ugye jan. 1. elmúlt..
2013. jan. 6. 12:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem még csak az alapdíjat kell kifizetni. Fene tudja. A mi 3 kutyánk sincs még chippeltetve.
2013. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

nem. 3500ft+munkadijat kell fizetned.


a büntetés így zajlana: elviszed a kutyát, ő megnézi hogy van e benne chip. ha nincs felszólit hogy tegyél eleget a törvénynek, ha te ezt megtagadod akkor értesíti a kamarát...

2013. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem feltétlenül így zajlik mivel kötelező január 1-ig simán lehet hogy egyből bünti. Gondolom ez függ az állatorvostól is. Nem igazán van még ilyen témában tapasztalat.
2013. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
meg ez önkormányzati feladat is lesz talán, és ha ott nem tudod nekik igazolni akár negyven ropi is lehet.
2013. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi jövő hét kedden fogunk a két labinkba chipet rakatni,az állatorvos így is 3500ft-ot kér érte és nem kapunk semmi "büntit"!Ne aggódj mielőtt megbüntetnének adnának felszólítást és csak akkor kapnál"büntit " ha ez után sem rakatnád be!
2013. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az állatvédelmi bírságról szóló rendeletmódosítás szerint a kötelező egyedi jelölés elmulasztásáért ebenként 45 és 135 000 forint közötti bírság szabható ki.


[link]


Jobb linket még nem találtam a büntiről de most van időm keresek :)

2013. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én ezt olvastam:

[link]


Itt azt írják, hogy első körben a jelöletlen állat gazdája kap egy felszólítást, ha nem tesz neki eleget, akkor jön a bünti.

2013. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én csak azért ezt linkelem mert a 2.kerületi önkormányzat oldal csak hivatalosabb mint bármi más :) De nem igazán találok teljesen hivatalos állásfoglalást. Még valami olyasmit olvastam hogy az állatvédelmi bírság alapösszege 15.000ft amit 1-4ig lehet megszorozni. Szóval elég érdekes :)


Amúgy én nem igazán értem a figyelmeztetést. Ha 30as táblánál 42vel megyek a rendőr nem figyelmeztet hogy legközelebb lassabban mennyek hanem a kezembe nyomta a csekket... És szerintem a chip elhagyása súlyosabb vétség :)

2013. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, de amit a linkelt oldalon írtak, valóban nem életszerű, hogy az állatorvos feljelenti a kuncsaftját, hiszen valószínű, hogy az illető akkor többet nem megy hozzá, így későbbi bevételtől esik el.
2013. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Már miért lenne a chip elhagyása súlyosabb vétség? Aki eddig vigyázott a kutyájára, az ezután is fog, aki meg nem, az nem. Na mármost az én 3 kutyám megvolt eddig is chip nélkül, soha nem szöktek el.

A faluban meg azért kell lassan menni, hogy ne üss el senkit. Az kicsit fontosabb.

2013. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!