Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak nincs chipje?

A kutyámnak nincs chipje?

Figyelt kérdés
Ha most elviszem az állatorvoshoz, hogy szeretnék neki chipet, akkor rá kell fizetnem, vagy valami? Mert ugye jan. 1. elmúlt..
2013. jan. 6. 12:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nahmost ha a kutyában van chip aki nem vigyáz rá azon számon lehet kérni hogy mégis mi a lópikuláért nem. Ha megharap valakit egy "kóbor" kutya vagy elütnek egy kutyát akkor a gazdáján számon lehet kérni a kárt mivel a chip alapján be lehet azonosítani a kutyát.


És pont azért a 30as táblás hasonlatot írtam mert az a legkisebb vétség a féktáv nem változik akkorát amúgy ahol ezt a hihetelen sebességet elértem ott előző nap még 50es tábla volt.. Engem mért nem figyelmeztettek hogy tegnap lett megváltoztatva, legközelebb figyeljek?

2013. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem tök életszerű ha az állatorvos elmondja hogy te hülye barom én szóltam hogy tegyél chipet a kutyába(persze finomabban) és bocsi de kötelességem jelenteni az önkormányzatnál hogy nincs chip a kutyádban..


Hiszen látszik hogy ha egy kutyát január 1 után chipeltek. És simán elképzelem jó kormányunkról hogy az állatorvosokat is megbüntetik ha nem tesznek jelentést az ilyenekről.

2013. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én holnap chippeltetem a kutyusomat. De nekem nem tudnak szólni.. :D Bizonyítsák be, hogy elmúlt 4 hónapos. :DDD
2013. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hát ha már kapott oltást akkor bele van vezetve egy születési dátum az oltási könyvbe és az orvos számítógépes rendszerébe is :)
2013. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Lehet, de ez a része még nincs kidolgozva, ahogy az ellenőrzés része sem ill. az adatbázis sem, amibe eredetileg kéne regisztrálni.
2013. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
törvényileg ugy van szabályozva hogy az állatorvos oltás előtt köteles ellenőrizni a chip meglétét. ha ez nincs meg akkor felszolitja a gazdát hogy tegyen eleget a kötelességének. amennyiben a gazda vissza utasítja akkor az állatorvos jelenti őt.
2013. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

17/B. § (1) Amagánállatorvos az eb vizsgálata, kezelése elõtt köteles ellenõrizni,hogy az állat transzponderrel jelölt-e.

(2) A transzponderrel való megjelölés vagy az ivartalanítás megtörténtét az azt elvégzõ magánállatorvos az oltási

könyv vagy a kisállatútlevél megfelelõ rovatának kitöltésével, aláírásával és bélyegzõjével igazolja. Az ivartalanítás

megtörténte utólag kizárólag az ebtartó költségén elvégzett eredményes bizonyító vizsgálatot követõen igazolható.

(3) Az eb transzponderrel történõ megjelölését követõ 8 napon belül a beavatkozást végzõ magánállatorvos köteles az

állatnak az Ávtv. 42/A. § (4) bekezdése szerinti adatait a transzponderrel megjelölt ebek adatait nyilvántartó országos

elektronikus adatbázisban (továbbiakban: adatbázis) regisztrálni.

(4) A transzponderrel megjelölt, az adatbázisban nem szereplõ eb adatait az állat tartója köteles 2012. december 31-ig

a magánállatorvossal az adatbázisban regisztráltatni.

(5) Az adatbázisba történõ regisztráció díja állatonként 200 forint. Az adatbázisban regisztrált eb adatának

megváltozása miatt történõ adatmódosítás díjmentes.

(6) A transzponderrel megjelölt eb tartójának megváltozása esetén

a) az új tartó az adatváltozást 8 napon belül köteles a magánállatorvossal az adatbázisban regisztráltatni,

b) az adatbázis mûködtetõje köteles a korábbi tartó adatait legalább öt évig nyilvántartani.

(7) A transzponderrel megjelölt eb tulajdonosának, tartási helyének megváltozása, vagy az állat elpusztulása esetén

az eb tartója az adatváltozást 8 napon belül köteles a magánállatorvossal az adatbázisban regisztráltatni.

11724 M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2012. évi 70. szám

(8) A transzponderrel megjelölt eb ivartalanítását vagy kisállatútlevele kiállítását az azt elvégzõ magánállatorvos

8 napon belül köteles az adatbázisban regisztrálni.

(9) Az ebösszeírás során felvett, az adatbázisban nyilvántartottaktól eltérõ vagy abból hiányzó adatokról a jegyzõ

köteles az adatbázis mûködtetõjét értesíteni.”

(11) A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 17/B. §-a a következõ (10)–(12) bekezdésekkel egészül ki:

„(10) Négy hónaposnál idõsebb eb csak transzponderrel megjelölve tartható.

(11) A (10) bekezdésekben foglaltak betartását a jegyzõ és a kerületi hivatal ellenõrzi.

(12) A négy hónaposnál idõsebb transzponderrelnemjelölt ebrõl a jegyzõ és a magánállatorvos köteles jelentést tenni

a kerületi hivatal felé.”



[link]

2013. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezt megtaláltam én is. Csak az nem derül ki belőle hogy mennyi a bünti. Egyébként én ebből azt veszem ki hogy állatorvos nem figyelmeztet hanem egyből jelent de lehet ennyire rossz a szövegértésem :D
2013. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
a bünti az elején van 15 ezer forint 1-4 igvan a szorzó. gondolom attól függ hányadszorra büntetnek
2013. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!