Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen okmányok kellenek...

Milyen okmányok kellenek ahhoz, hogy a tenyésztett kiskutyámat Romániába tudjam eladni?

Figyelt kérdés

Mielőtt elkezdenétek, FCI által bejegyzett kezdő tenyésztő vagy, szülők szűrtek, mindenre mentesek, a kölykök szuper ellátást kapnak, már megvan a törzskönyvük is, be vannak chippelve................

Az egyik leendő gazdi román állampolgár, és nem tudjuk, hogy mi kell ahhoz, hogy ki lehessen vinni az országból. Mivel ők is uniósok, úgy gondoltam, sima állatútlevél. Esetleg valami engedély, stb kell? Az ütlevél is szükséges?


2009. aug. 27. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Ha bejegyzett vagy, meg egyébként is hívd fel a MEOE-t, ők biztos tudják.
2009. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Első: nehezedre esett volna neki leírni hogy mi kell hozzá?


Egyébként oltási és útlevél kell,amit az állatorvosod állít majd ki.

És azt hiszem megkell lennie az első veszettség oltásnak. Vagy a három hónapos kort kell betöltenie.

2009. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mondtam semmi rosszat, nem szoktam a kutyám Romániába utaztatni. Látod te is csak azt mondod hogy "azt hiszem". Egy telefon gyorsabb mint várni itt.
2009. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nemzetközi oltási bizonyítvány, és chip! A leendő gazdának honosítania kell majd a kutyust az ottani hatóságoknál, amennyiben tenyészteni kívánja a későbbiekben.

Úgy tudom, ennyi!

Üdv.

2009. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! És egyébként azért kérdeztem itt, mert az állatorvosom sem tudja, úgy gondoltam, néhány tapasztaltabb tenyésztő talán igen.

Köszönöm mégegyszer. Üdv

2009. aug. 27. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!