Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestü kutya szállítása...

Kistestü kutya szállítása Írországba?

Figyelt kérdés
Van egy kb6-7 kg-os havanese kutyusom lassan 2éves és nyár elején szeretném magammal vinni Írországba mert költözést tervezek, nemtudom hogy tudnám számára a legkímélőbb módon megoldani, csomagként nem szeretném feladni mert nagyon megviselné! Olvastam egy HKC futár nevü szolgáltatásról akik 4 nap alatt kihozzá hozzám 310euro körül.Nemtudom mennyire megbizható?

2013. jan. 6. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem tudod te magad kivinni? Ezek szerint nem autóval mész hanem repülővel?

Én is megyek ki külföldre és én is gondolkodom hogy kivigyem-e?! Bár csak 2 hétről van szó :)

2013. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy 4-5 órás repülőút megviselné, de egy 4 napos autózás idegenekkel nem??

Ha nincs 10 boxszal együtt akkor légitársaságtól függően felviheted a fedélzetre. Ha nem, marad h a csomagtérben utazik - de hidd el nem akkora para mint beállítják..

2013. jan. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon utánaolvasnék minden ilyen futárnak, egy ismerősöm pár hónapja rámírt, hogy nem tudok-e nekik segíteni, mert az egyik legjobb barátnőjéék kiköltöztek már nem is tudom hova, a lényeg, hogy belgiumnál át kellett rakni a kutyát másik gépre és a kipakolásnál "véééltelenül" kinyílt a box ajtaja (na arra én baromi kíváncsi vagyok) és a nyakörv, póráz nélküli kis havanese eltűnt, regisztrált chipes, viszont azt mondták nekik külföldön, hogy az ottani leolvasó nem kompatibilis a mi chipünkkel, vagy valami hasonló okossággal tömték a fejét, úgyhogy napokig sírtak, nem is tudom előkerült-e a kutya..


Szóval én meggondolnám, hogy kivel vitetem ki a kutyát, mert sose lehet tudni, hogy mennyire figyelnek...

2013. jan. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

4 napig tart mire kiviszik? És ezt szerinted kevésbé viselné meg a kutyá? Szerintem jobb gyorsan túlesni rajta, még akkor is ha a csomagtér hangos és hűvös, minthogy napokat zötykölődjön szerencsétlen bezárva, mert gondolom a futár nem fogja elvinni sétálni, etetést, itatást hogy oldják meg?

Kis súlyú a kutyus, nincs olyan légitársaság ami megengedi hogy utastérbe felvidd?

2013. jan. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
EGYÉBKÉNT 10kg alatt felviheted az utastérbe is ha jól tudom és még olcsóbb is. Tőlem így vittek Indiába kutyát. A pasinál az utastérben volt a kuty mert igy neki sokkal olcsóbban jött ki, mint ha a csomagok közt utaztathatta volna ami 150 ezer volt ha jól tudom. Érdeklődj a légitársaságoknál!
2013. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez utóbbi légitársaság függő.
2013. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg 10 kiló asszem boxszal EGYÜTT. De igen, valószínű h légitársaság függő. Szerintem sem olyan para az utastér, ha jó előre hozzászoktatod a boxhoz, h szeressen benne lenni. Legyen az az új alvó helye- csak persze ne zárd be :) És ha szereti meg minden nem gáz. Írország 1,5 óra, ha chek-int meg mindent hozzáveszünk, akkor sem telhet el 4 óránál több mire újra látod a kutyust.
2013. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon találok a neten olyan légitársaságot ahol velem az utastérben utazhatna. Azt szeretném hogy neki a legkíméletesebb legyen az út bármennyibe is kerüljön.
2013. jan. 21. 15:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utastérben is csak boxban lehet, azt ugye tudod.

Bnőmék lufthansával jöttek haza Angliából, ahonnan kölyökkutyáját hozták, de nagyon durván kellett harcolnia h a jegyben foglaltak szerint fölengedjék az utastérbe. Meg van szabva h hány centiszer hány centis lehet a box és az is h abban a kutyának fel kell tudnia állni. Én simán feladnám, mert tudom h a kutyám hozzá van szokva a boxhoz, sőt imád benne utazni. Max 4 óra nem a világ vége, ha nagyon kell a dokitól lehet kérni minmális altató/nyugtatót ami ilyen rövid távon kicsit bebódítja a kutyát így az egész utat csak átalussza, nem lesz neki semmi trauma benne.

2013. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!