Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a keverék...

Mit gondoltok a keverék kutyákról?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 18:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

21:50 és te milyen alapon döntöd el, hogy az a kutya nem okos aki szót fogad? Ugyanúgy itélkezel mint mindenki más! Látszik, hogy mit sem tudsz az ilyen kutyákról. Gondolom tipikusan az az ember lehetsz, akinek gondja van a kutyájával ezért kiáltja egyéniségnek, és akinek nincs azé meg szolgalelkű! Hidd el amikor amikor a kutya kiszalad az út közepére a kocsi elé, akkor majd te is szeretnéd, hogy együttműködő legyen. A mi vlágunkban a kutyának igenis szüksége van az irányításra és a védelemre. Sokra megy az önállóságával ha az első autó elüti érte vagy bármi történik vele.

Amúgy meg csak úgy megsúgom: nekem pl mudim van aki feltétlenül engedelmes és képzeld el, hogy tökéletesen tud feladatokat önállóan megoldani! És ezt nem én mondom hanem a tesztek amiket megoldott.

2013. jan. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem a kutyákat. Nem találok különbséget a keverék, vagy más kutyák között. Nekem viszont a nagy termetű kutyák jönnek be, akár keverék, akár nem.
2013. jan. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
78%

Ezt igencsak benézted, mert az egyik kutyám pont hogy ilyen 'szolgalelkű', gazdi a mindene, a másik meg az ellenkezője. A kis keverékem az aki imád velem tanulni, abszolút gazdicentrikus, a huskym meg önfejű, makacs. Na álljunk csak meg... Tehát a keverék kutya gyorsan tanul, a fajtatiszta meg lassan? Na de ugyanezt el lehet mondani pepitában is: ha egy németjuhászt hasonlítunk egy beagle keverékhez, akkor meg azt kapjuk, hogy a fajtatiszta sokkal 'okosabb'. Tehát nem értem, mire fel gondolják egyesek, hogy a keverékek vagy a fajtatiszták gyorsabban tanulnak. Fajtáknál szelektálástól függ, keverékéknél pedig attól, hogy milyen fajták keverékei, és akkor még ott vannak az egyed képességei.

Az előző válaszomban, amit egyes gyenge felfogóképességgel emberek nem tudtak értelmezni, és butaságukból fakadóan egyből személyük elleni sértésnek vették (nem, nem rád gondolok 21-es, véletlen sem) pedig azt akartam kifejteni, hogy az 'okos' fogalma sem abszolút egyértelmű, de ezt már ott leírtam, hogy miért nem. Akinek meg a fejében nem káposztalé van, hanem agy, megérti.

2013. jan. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
48%
Ja, és az én világomban köszönöm szépen, amíg be tudom hívni a huskym, nem érdekel, hogy nem egy seggemben lihegő, gazdin csüngő fajta, mert én így szeretem a jellemét.
2013. jan. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Én vagyok, akin jól osszevesztetek, hogy a keverék nem tanul olyan gyorsan...

Én ezt nem azért írtam, hogy valakit ezzel megsértsek, és csak arra tudom a válaszaimat alapozni, amit hallok illetve olvasok. Nekem amint mondtam csak fajtatiszta borderrel volt dolgom ( Giniras, én vagyok az új Mudi rajongó) így tapasztalatokra nem tudok alapozni, ez igaz...

Viszont ezzel senkit az ég világon nem akartam megbántani vele, és ha ez sikerult akkor bocsánat, de mégegyszer nem lemondásnak, vagy sértésnek szántam még a keverék kutyákkal szemben sem. Minden kutya ha keverék, ha pedigrees úgy jó ahogy van. :(

2013. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Üdv, kedves újdonsült mudi rajongó! :)

Nekem az a bajom az egész keverék témával, hogy egy csomó keverék kutyát tartó embernek láthatóan kisebbségi komplexusa van. Miért gondolom ezt? Mert tegyük fel, ha valaki nem a keverékeket tartja a legcsodálatosabb kutyáknak, akkor máris egy rossz ember, és ffúúúúúúj a sok túltenyésztett, ronda, buta, egyforma fajtatiszta...!

Ez ugyanolyan nevetséges, mintha valaki egy "mi a véleményed a mudiról?" kérdésnél azt mondaná: "a mudi nem az én stílusom, az én szívem csücske másik kutya, meg nem tetszik ezért és azért", s erre mindenki elkezdené, hogy de igenis a mudi a legeslegeslegjobb kutya és mindenki, aki nem magyar fajtát tart, egy gyökér, s aki nem a mudit tartja a legokosabbnak, az meg nem tud semmit. :D De ilyen helyzet szerintem nincs fajtatiszta kutyáknák, legfeljebb azt mondják, hogy akkor ne tarts mudit... de a keverékek pártfogói állandóan tukmálni akarják a keverékeket, meg egy csomó olyan dolgot mondanak, amire amúgy nincs is alapjuk, mert ugye milyen statisztika is bizonyítja, hogy a keverékek okosabbak? Vagy milyen statisztika bizonyítja, hogy a keverékek egészségesebbek, ha az igazán komoly egészségügyi problémákkal küzdő, szaporítós, törzskönyv nélküli kutyákra nem lehet azt mondani, hogy fajtatiszták, mert ezt semmi sem bizonyítja (ergó, ők fajta jellegű keverékek...)?

Én mindig szerettem volna majd egyszer egy menhelyi keveréket is, de már félek, hogy engem is ilyenné tesz, s van már nekem elég bajom komplexusok nélkül is... xD

Nem akarok ezzel senkit sem megbántani, de tessék: én, mint fajtatiszta kutyák tulajdonosa, nem gondolom a keverék kutyákat se jobbnak, se rosszabbnak, egyenlőnek gondolom őket. Szerintem a keverékek megítélése nem rossz. Miért van az hát, hogy a keverék kutyás gazdik egy része folyton bizonygatni próbálja, hogy a keverékek jobbak? Maguknak kell bizonygatniuk?

2013. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 ratata ***** válasza:
a kutyák nem nézik le a másikat a fajtája alapján max talán a nagyok a kicsiket.a kutyák nem rasszisták
2013. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Giniras tökéletesen összefoglalta a véleményemet. Nem értem, mire ez az állandó bizonyítási vágy. Mindenki olyan fajtát tart, amilyet akar, ha a körülményei engedik, akkor senki nem szólhat bele.Mellesleg a legtöbben keveréket tartanak.
2013. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

én vagyok a mudis

na végre olyan válaszok aki nem úgy kezdi hogy te mire alapozod ezt vagy azt

én is írhatnám hogy pedig a border collie a legokosabb kutya! De nem írom... Mindenkinek más a véleménye

2013. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Igaz Állatbarát ***** válasza:

Minden Kutyust szeretek,

de én továbbra is

csak Keverékeket szeretnék tartani,

Ők nincsennek túltenyésztve,

ezért egészségesebbek.

2013. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!