Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, hogy "beleszere...

Mit jelent az, hogy "beleszerettem egy fajtába"?

Figyelt kérdés
Tehát megtetszett? Ezért aki már beleszeretett egy fajtába, ő nem vesz magához keveréket, csak mert nem tudja milyen lesz? Miért olyan fontos, hogy tudd milyen legyen, a lényeg, hogy egy szerető társ legyen, nem?

#kutya #keverék #fajtába
2013. jan. 6. 19:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én beleszerettem egy fajtába. Emiatt segítem az ilyen fajtájú kutyákat a menhelyeken, próbálok nekik gazdit találni. Ha kimegyek sétáltatni a menhelyre először az ilyen fajtájú kutyákat sétáltatom, aztán a többieket. Szóval kicsit kivételezek velük. Valahogy ismeretlenül is ismerősnek érzem őket, ha ilyen fajtájú kutyával találkozok.
2013. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindegyik fajtának más igényei vannak talán. Mind mozgásban, mind ápolásban és agyi munkában. Ha fajtatiszta a kutya, akkor nagyjából lehet tudni ezeket.
2013. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is beleszerettem egy fajtába. Amikor meglátom őket, akár egy képen vagy élőben, úgy érzem, mintha az enyém lenne, mintha a "rokonom" lenne, és mintha a szemeim apró csillagokká változnának. Valami megmozdul bennem a láttukon, és csodás érzés.

Persze nem kivételezek olyan téren, mert nekem minden kutya kutya és mindegyiket szeretem, habár igaza van az első válaszlónak, én is biztosan a kedvenc fajtámat tenném előre.

És igen, minden kutya szerető társ, ha érzi, hogy szereted, mert a kutya nagyon megérzi, ha egy ember utálja őt vagy csupán csak rossz ember.

2013. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor ez természetes dolog, hogy azok a kutyák tetszeni fognak, mint amilyen van épp, vagy amilyen tetszik, mivel hasonlít rájuk, szinte ugyanúgy néz ki.
2013. jan. 6. 20:23
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyesmi. No meg mivel vélhetően ezt a fajtát jobban is ismered, mint a többit, ezért könnyebben bánsz velük, kevesebb meglepetés ér vele kapcsolatban, nem annyira ismeretlen, mint a többi.
2013. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A keverék lutri, sok mindenben. Számomra fontos szempont volt az is, hogy ne legyen nagy a mozgásigénye. Én tudom magamról, hogy nem lennék képes minden nap 2-3 órán át mozgatni vagy reggel 1,5 órával korábban kelni.

Ha kihoztam volna egy keveréket menhelyről, akinél mindezt nem lehet előre megjósolni (ha kölyökről beszélünk) és az adott kutya ennyi mozgatást igényelt volna, sem ő, sem én nem lettünk volna boldogok.

2013. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtalálod azt a fajtát ami kinézetre és temperamentumra is teljesen passzold hozzád mintha a másik feled lenne, akkor van ez a helyzet, szerintem.
2013. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sose volt fajtiszta kutyám, nem is éreztem, hogy igényem lenne rá. De azért a keverékek közt bizonyos fajtajelleg az, amibe mégis beleszerettem. Mostanra már határozottan tudom, hogy a tacskó, spániel és puli jellegű kutyák és ezek mindenféle keverékei az én szerelmeim. Illetve közben szerelmes lettem az angol bulldogokba is, bár sosem volt ilyen kutyám.

Az én szerelem kutyám rossz, mint egy tacskó, akitől az ember haja szála egyenként megőszül, mert még a szeme se áll jól, illetve szép és kedves, mint egy spániel, illetve ronda mint egy bulldog, illetve szelíd és okos, mint egy puli...És ez jöhet turmixban. Lehet gyönyörű rosszcsont spánielturmix. Kedvencem a tacskó-spániel, ezek a világ legszebb keverékei, de a drótszőrű puli-spánieleket is imádom az őrző-védő beütéssel...


Egy eszkimó kutyát csodálni tudok, de nem tudnék ilyen szinten szerelmes lenni belé.

2013. jan. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Jaj már megint te vagy? Értsd már meg hogy nem való mindebn kutya és minden ember össze! Ha igazán felelős lennél akkor ezt megértenéd, és nem akarnád mindenkire rátukmálni a kerverék kutyákat mert ha nem illenek egymáshoz akkor mindenki csak boldogtalan lesz.

Igen én is beleszerettem egy fajtába, és nem azért nrem veszek magamhoz keveréket mert nem tudom hogy milyen lesz, hanem azért mert tudom, hogy nem olyan amilyet én szeretek és mert akármilyen állatszerető vagyok, az a szeretet amit a legtöbb állat iránt érzek semmi ahhoz képest amit a kedvenc fajtám iránt. Itt nem arról van szó, hogy megtetszett, mert tetszeni sok fajta tetszik. Hnaem arról, hogy szenvedélyesen érdekel, és képes vagyok évekig ugyanúgy vagy egyre jobban érdeklődni iránta, annak ellenére hogy még nincs sajátom sőt még a közelükbe sem kerültem.

Mit jelent az hogy beleszeretem egy emberbe? Hát miáért nem jössz össze az első szembejövő szomorú szemű illetővel? Hát nem tök mindegy hogy milyen, hogy néz ki, mit érzel iránta? Ez kb ilyen.

Nem, nem az a lényeg, hogy szerető társ legyen, hanem az, hogy olyan szerető társ legyen aki illik hozzánk és akinek a szükségleteit ki tudjuk elégíteni. + nem értem hogy nem lehet felfogni: de sok embernek CÉKJAI vannak a kutyával. De ha nincsenek, akkor is jog avan fajtatisztát venni.

2013. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több kedvenc fajtám van imádom a vizslát a dogot a masztiffokat, de van egy nagyon a szívemhez közel álló fajta a kanadai fehér juhász. Nagyon boldog lennék egy ilyen kutyával és ha mondjuk lenne rá lehetőségem, hogy vegyek egyet és akkor mondjuk egy menhelyi keveréket választok akkor lehet, hogy nem lennék vele boldog és mindig olyan érzésem lenne, hogy nem jól választottam. PErsze szeretném, de mindig ott motoszkálna az az érzés, hogy nem ez az igazi és ez kihat a kettőnk közti kapcsolatra. Mivel egyszerre csak két kutyát tudok rendesen eltartani úgy, hogy orvosra legyen pénz bármikor, jó minőségű tápot kapjon akkor csak két választásom van, hogy milyen kutyáim legyenek és mivel jelenleg van egy vizslám másodiknak biztosan a kanadai juhászt választanám nem a menhelyit, mert a kutya akár 15 évre szól és 15 évig azt érezni, hogy nem jól döntöttél se neked se a kutyának nem jó
2013. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!