Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kölyökkuty...

Hogy tanítsam meg a kölyökkutyát/Kuvasz/ arra hogy ne mindig előttem szaladgáljon, keresztbe mert mindig majdnem rálépek, vagy elesek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 06:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 kuvaszom van, és lehet hogy ezt mások durvának találják de én egyszerűen beléjük mentem ha előttem táboroztak. Eggyáltalán nem fájt nekik hiszem máskor egymást döngölik a földbe, ló is rúta már meg őket (hozzáteszem a saját hibájukból, és csak figyelmeztető jelleggel), ez ahhoz képest semmi. Meg ez a fajta nem porcelánkutya, farkasok, medvék és tolvajok ellen tartották. Ráadásul az egyik egyszer úgy beleszaladt a térdembe, hogy még másnap is fájt. Persze ez nem 2 hónapos hanem legaláb 5-6 hónapos korában történt, ekkor kezdtem őket a "belédmegyek" módszerrel leszoktatni. Mostanra mindig félreállnak előlem ha látják, hogy nem miattuk megyek, tehát nem azért van mert félnek mert ha hozzájuk megyek akkor nem állnak félre, sőt. Sok sikert neked is!
2009. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt tettem a mudijaimmal. Nem árt nekik és gyorsan megtanulják.
2009. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm értékes tanácsaitokat.Hát lehet hogy nekem is ezt kell tenni,de ő még kicsi ahhoz,mint az első válaszoló írja 5-6hónapos korba már más.Addig még bukdácsolok benne.
2009. aug. 28. 14:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen módszerrel szoktattam le erről a kutyámat. Ha kicsi még, próbáld meg finoman a lábaddal arrébb tolni vagy amikor keresztbe megy egyszerűen állj meg. Okosak a kutyák, rá fog jönni, hogy csak akkor mehet ha szépen melletted sétál.
2009. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt a módszert ajánlom, és én is garantálom, hogy nem fáj neki. Szerencsére ide még nem írtak a "divatkutyások" (vagyis akik yorkit, csivavát, máltait stb. tartanak), akiknél a kutya az asztalról eszik, és az is állatkínzás ha a kutyát kint tartod... Mint az első válaszóló írta, ez a fajta nem (dísznek való, divatból megvett) porcelánkutya, hanem szíós, igazi magyar fajta. Bocs, kicsit eltértem a témától, lényeg, hogy azt csináldd, amit az előttemlévők írtak!
2009. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!