Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a kutya...

Mit lehet tenni a kutya agresszivitása esetén? Hogyan lehetne az emberekre támadásról leszoktatni?

Figyelt kérdés
1,5 éves keverék kutyám van, és az utóbbi pár hónapban egyre agresszívabb. Egyrészt, amikor új ember jön be az udvarba, rögtön támad, megy a bokára, és szinte nyugtathatatlanul meg kívánja harapni az ismeretlent. Másik rossz szokása, hogy néha amikor úgy tartja kedve, akkor amikor kinyitjuk a kaput, kiszalad, és az utcán járókra támad. Ebből már gond is volt, főleg hogy a gyerekek ilyenkor sikongatva rohangálni kezdenek. A harmadik megemlítendő dolog, hogy állandóan ugat kapun belül. Ha valaki közeledik a kapu felé, és ő ezt meghallja (akár az utca másik oldaláról), eszeveszett ugatásba kezd, és a kapunak kezd ugrálni. Amúgy egy igen intelligens kutyáról van szó, de ritka makacs. Több, mint valószínű, hogy én rontottam el nevelése során, ezért kérlek ne ezen akadjatok fenn, és ne szidni kezdjetek, hanem esetleges megoldásokat ajánljatok. A szocializáció hiánya lehet a probléma. Igazából nem tudom kihez forduljak, mert hát itt Ceaser Milan sincs, ezért fordulok hozzátok. Legyenek szívesek olyanok írni, akiknek már volt hasonló gondjuk és sikerült megoldaniuk, vagy olyanok, akik tényleg tapasztaltak a kutyát terén. Előre is köszönöm a segítséget.

2013. jan. 10. 19:21
1 2
 11/11 ratata ***** válasza:
akkor ne kockáztass és kösd meg amíg nyitva van a kapu mert ha gyerekeket kerget annak rossz vége lesz de minimum hogy mindenki utálni fog a környéken,feljelentenek (méghozzá jogosan) vagy megmérgezik vigyázz a kutyádra és kész
2013. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!