Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszió? (Kérdés túl rövid. )

Agresszió? (Kérdés túl rövid. )

Figyelt kérdés

1,5 éves ivaros kan staffom van.Soha nem volt a viselkedésével semmi baj.Bármelyik ismerősömhöz elmentem vele,minden helyre vittem magammal ahova csak tudtam.Vonatozik,buszozik,kocsikázik egy hang nélkül.Viszont vannak olyan helyzetek,ahol kezdetben nyugodt,semmi problémája,majd hirtelen a semmiből vkire rámorog és elkezdi ugatni.Nem támadja,ha rá szólok abbahagyja és leül,megnyugszik.Viszont nem értem ezt a viselkedést,soha nem volt ilyen!Ma voltunk az állateledeles boltban,vettem neki csontot és ahogy az eladó a zacskóba rakta a dolgokat,elkezdte hangosan ugatni teljesen váratlanul.


Amúgy teljesen barátságos,más kutyákkal is kijön,van még 1 kutyánk,igaz ő még kicsi.Mindent elvisel neki,ahogy rágja a fülét,meg tépi a nyakáról a bőrt,soha nem bántotta.Amikor már nagyon elege van belőle,akkor max rámordul és a kicsi rögtön tudja,hogy elég lesz.De soha nem bántaná.Nem értem ezt a hirtelen változást.Akinek van vmi ötlete,azt megköszönném :)


2013. jan. 10. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
érik a kutya , kezd a felnőttkorba lépni. Ha tudod kezelni, nincs ezzel semmi probléma. Ivaros kan, teljesen normálisan viselkedik.
2013. jan. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem válaszolóhoz. teljesen normális a viselkedése. most kezdi más szemmel (nem kölyökként) látni a világot vannak olyan dolgok amiket te nem látsz, nem hallasz és a kutya úgy ítéli meg hogy esetleg veszély van. ha rá tudsz ilyenkor szólni az teljesen tökéletes, mert azzal jelzed neki hogy nem az ő feladata a védelem, illetve hogy "kössz inentől átveszem az ügyet". akkor van baj ha ilyen szitukban nem tudod leállítani. ez egyáltalán nem agresszivitás, bár hogy őszinte legyek a fajta miatt ezt fogják gondolni. nekünk pitbull van az is néha így csinál, de ha csak egy kicsit is halkan morog bármire azonnal le tudom én is állítani. ugatni nemigen szokott vagy csak nem jutunk el odáig. ilyenkor nem bántalmazom, nem is büntetem, csak rászólok mert tulajdonképpen annak örülök hogy éber és nem akarom ezt kinevelni belőle. iszonyú barátságos a mienk is ennek ellenére látom az embereken hogy egyszer elmorrantja magát már milyen szemekkel merednek rám meg a kutyára. egyszer volt egy nagyon kellemtlen szitu. 4 hónaposan vittük az utolsó oltásaira és volt ott egy hasonló korú skótjuhász kutya, azonnal felkapták mikor beléptünk a rendelőbe, akkor még nem is tűnt fel a dolog, hanem amikor az aszisztens nő behozta azt a kutyát a gazdáival együtt az enyémhez két oltás között, az enyém megnyalta a másikat mire így szólt a gazdáihoz: látjátok nem csinál semmit csak megpuszilta. eléggé megsajnáltam akkor az enyémet hogy milyen rasszizmus jellegű hozzáállásnak van kitéve csupán a kinézete/fajtája miatt. pedig még az orvos ír szettere is szabadon bóklászgat a rendelőben illetve a rendelő területén és soha nem történt semmi kellemetlenség. volt olyan is hogy a szomszéd kutyája szabadon volt és rohant oda az enyémhez (pórázon volt) az meg végig csak: jajjaj jajjaj mi lesz most?. és ott sem történt az ég világon semmi. millió történetet tudnék még leírni ilyet...


amúgy szerintem ez idővel abba fog maradni csak még fiatal , a mienk is hasonló korú mint a tied.

2013. jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mégvalami

ha neked nem gond tanácsolom az ivartalanítását, az (többek között) nagyon sokat lejjebb vesz a domináns viselkedéséből. mi is mindenképpen fogjuk ivartalanítani csak még várnunk kell mert a mienk 1 éves és a doki szerint másfél éves kortól lehet ivartalanítani a nagytestűeket.

2013. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Megnyugodtam.Ivartalanítani fogom,csak megvárom,hogy elmúljon ez a csúnya idő,mert sétánál nem lennék teljesen nyugodt,hogy nem-e szed össze vmit.Tavasszal azzal kezdünk :)
2013. jan. 11. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!