Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kockázatos úgy hazavinni egy...

Kockázatos úgy hazavinni egy menhelyes kutyát, hogy előtte nem találkozott a sajátommal?

Figyelt kérdés
Mindkettő kistestű szuka, a saját 9 éves már ivartalanítva van, a menhelyi még nem, ő kb. 2 éves. Van két benti cica is, arról abszolút nem tudok semmit, hogy a menhelyi hogy viszonyul a cicákhoz, kutyákkal jól kijön, nem domináns.

2013. jan. 11. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 hónapja próbálom megbarátkoztatni a sajátjaimat :(

Tanács: legalább ne otthon találkozzanak először, hanem sétáljatok egyet és utána menjetek be közösen a kertbe/lakásba. Az elején ne hagyd őket közösen felügyelet nélkül. Etetésnél vigyázz, nehogy összebalhézzanak a kaján. Vagy felügyeld, vagy egymástól távolabb etesd őket.

2013. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de arra mindenképpen figyelj, hogy mikor haza viszed a kapun kívül ismerkedjenek elsőre. Ne vidd be egyből a menhelyit a sajátod területére. Utána meg a menhelyit vidd ki és járkáljatok a lakóhelyetek közelében, ismertesd meg vele a környéket.
2013. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az.

Tudod, milyen a hozzáállása az idegen kutyákhoz a tiednek?

Próbáltál már idegen kutyát fogadni az otthonodban?

A menhelyen kellene a sajátoddal összeismertetni.

2013. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizalomfüggő. Mikor még csak egy kutyám volt, ideiglenesbe befogadtam egy másikat, a lakásban ismerkedtek össze, mert tudtam, hogy nem lesz semmi gond. Aztán neki lett gazdája, befogadtam e jelenlegi 2. kutyámat, őt is bevittem a lakásba, így ismerkedett meg az első kutyámmal. Aztán volt két olyan eset, hogy utcáról hazavittem kóbor kutyát 1-2 éjszakára, hogy majd elhelyezem menhelyen, szó nélkül fogadták a kutyáim, az egyiküket nem érdekelte, a másik játszott velük. Tehát ez attól függ, hogy mennyire ismered a kutyádat, mennyire van előtte tekintélyed.
2013. jan. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi az oka hogy nem találkoznak előbb? Messziről hozod a kutyát? Szerintem érdemes lenne magatokkal vinni a sajátodat is, hogy ne a saját területén találkozzanak először, de ne is az utcán, tehát ne kelljen őket pórázon tartani ismerkedéskor mert az csak bajt szül.

Amúgy normális, szocializált kutya nem kötekedik, az állatmentőkhöz naponta érkezik új kutya és senki nem bántja, az új meg eleinte mindig meghúzza magát, nem szokott baj lenni.

2013. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk fél éve úgy jött a kutyusunk, hogy nem találkozott a miénkkel, de elég messze volt a menhely és csak azért nem vittük el a miénket mert nem szeret autózni és nem is viseli jól. Teljesen jól össze szoktak, viszont ha megtehettem volna biztos elviszem az akkori két kutyusomat, hogy meglássam, hogy viszonyulnak egymáshoz. De nagyon kell ismerni a saját kutyádat. A cicát meg nekünk mondták, hogy nem bántja.

De mindenképp az a legjobb ha elviszed a kutyusodat, ha teheted.

2013. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Meggyőztetek, egy találkozó biztosan lesz, a távolság az oka, de ennyit mindenképpen megoldok! :)

Mire figyeljek, amikor találkoznak? Vannak jelek, amiből láthatom, hogy jól kijönnek majd egymással? Nyilván, ha valamelyik is agresszív lenne a másikra, az egyértelmű. De mi van, ha csak úgy elvannak? Szimatolás, stb. aztán nem is érdekli egyik a másikat...

2013. jan. 11. 14:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a legjobb ha csak elvannak, nem kell elvárni tőlük hogy azonnal a legnagyobb játékba kezdjenek, bár az is előfordulhat. Inkább otthon kell majd figyelned rájuk, hogy ha valamelyik elkezdi dominálni a másikat, figyeli, felé áll, fenn a farok, akkor már rá kell szólni.
2013. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mi elvittük barátkozni, nem bántották egymást,

azt mondták, vigyem el nyugodtan nem lesz baj


igen, baj nem is lett, de az idős, otthoni csak a távolságot tartja a kicsitől.

nem lettek jóba, nem barátkoznak,

a kicsi unatkozik.

2013. jan. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!