Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most az én kutyám fajtajellegű...

Most az én kutyám fajtajellegű keverék?

Figyelt kérdés

Van egy tenyésztő ismerősöm(nevet nem írok, mert nem akarom, hogy bárki emiatt ítélkezzen.)

Goldeneket tenyészt, díjnyertesek, szűrtek, és igen jó kennel.

Mivel, mi gyerekkori barátok vagyunk, és tudta, hogy nagyon szeretnék egy kutyát tőle,és (és erre gyűjtöttem, mert nem akartam, hogy kivételezzen velem, erre fel mégis...:) )

most volt a szülinapom, és kaptam tőle egy kiskutyát, ingyen, és bérmentve, de tk nélkül. amúgy se akarok belemenni ebbe a kiállítás témába, csak hobbi célra kell.

A kutyát amúgy is ki kell vonni a tenyésztésből, mert foghibás.

Írtunk szerződést is, mindent ahogy kell, csak ingyen volt a kutya. Azt mondta, hogyha akarok tk-t akkor bármikor kér neki, de én nem akarok, mert nem látom értelmét.

Most akkor az itt legtöbben írogatók véleménye szerint ő is fajta jellegű keverék? Holott tenyészetből származik.


2013. jan. 11. 13:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Papír nélkül nem tudod igazolni a származását, így fajta jellegű keveréknek számít igen.. De ettől függetlenül nyugodtan mondhatod hogy goldened van :D
2013. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Tudod magadról, hogy igazi királyi leszármazott vagy, szeretnéd a trónt, de nincs róla egy darab papírod se. Akkor mi maradsz? Ágrólszakadt .. nagyjából ilyen a tk. nélküli fajtatiszta kutya is. Te tudod hogy milyen fajta, de bebizonyitani senki sem fogja.
2013. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Hivatalosan az. De van ennek bármi jelentősége? Nem akarod szaporítani, nem akarod kiállítsára vinni, neked tökéletes.
2013. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Goldened van, csak igazolni nem tudod. Amit leírtál, az szép és jó, csak azt nem tudom, hogy 5500.-ért miért nem lehetett kiváltani azt a papírt?

De! Hogy törzskönyvezte a többit? Vagy nem váltotta ki egyik kiskutyára sem, vagy kiváltotta a tiedre is, csak nála van. Merthogy egy almot egyszer lehet törzskönyvezteni. Nem úgy megy, hogy letörzskönyveztetek 5-öt, aztán ha a 6-ra is kéri a gazdi, akkor beadom azt is... Tehát ha a többi pepíros, akkor a tiednek nem foga tudni utólag megcsináltatni. Nem lett volna egyszerűbb mindet lepapírozni? Nem értem...

2013. jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%

Előre leszögezem, nem értek a papírozáshoz, se a kutyatenyésztés menetéhez, csak logikusan próbálok gondolkodni.


Szóval, ha csak Golden retriver faj vére csörgedezik az ereiben, akkor mitől lenne keverék? Attól hogy nincs papírja?


Másrészt, azt írod:

"Most akkor az itt legtöbben írogatók véleménye szerint ő is fajta jellegű keverék?"


Ha az írják ezek a legtöbben írogatók, hogy igen, akkor kevésbé fogod szeretni a kutyád? Vagy ha azt írják hogy nem, akkor jobban fogod szeretni a kutyád? Egyáltalán, változik bármi is a kutyádhoz való viszonyulásodat illetően attól függően, hogy itt mit írnak és mit nem? Ha igen, akkor szerintem veled van a probléma, és nem a kutyáddal. Ha pedig nem, akkor meg nem teljesen mindegy hogy ki mit ír vagy mond?

Ezeket végiggondolva, van egyáltalán értelme a kérdésednek? :)

2013. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a foghiba miatt nem váltotta ki arra a kiskutyára a törzskönyvet. Elég nagy baj, ha valakinél foghibás kölyök születik.
2013. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj egy foghibás kölyökkutya??? Előfordul. Vannak országok, ahol még csak hibának sem számít. Ha onnan importálunk egy kölyköt, akkor is benne van a pakliban, hogy nem minden kölyöknek lesz komplett fogazata. Engem pl nem zavar a p1-es hiány. Miért is zavarna? Hisz brit fajtám van, és az angolok sz@rnak a foghibára. Nyilván nem a foghiány a cél, de becsúszhat. Attól még az a kutya teljes életet él. Sőt. Bizonyos fajták még tenyésztésbe is vonhatóak.
2013. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha te biztosan tudod, hogy normális tenyészetből való kutyád van akkor fajtatiszta és kész, ha van papírja, ha nincs. A hátránya, hogy szaporítani nem lehet, eladni csak "fajtajellegű keverékként" lehetne mert nincs papírja, de saját részre ez nyilván nem érdekes, a kutyán meg nem változtat hogy van-e papírja vagy nincs.


A gond nem ezzel van, hanem azzal, hogy sokan vesznek jó pénzért olyan kutyát aminek a származása nem igazolt, nem ismerik személyesen a tenyésztőt, hiába mutat két törzskönyves kutyát hogy azok a szülei, nem bizonyít semmit, a kutyáról meg csak később derül ki, hogy köze nincs a fajtához. Ezért alakult ki itt ez a fajta kemény megítélés, mert jönnek a kérdések, hogy miért nem áll a kutya füle, miért nem olyan a szőre, miért, miért, miért. Hát azért, mert nem tudják mit vettek, nem úgy, mint te.

2013. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Még valami: attól, hogy 'hibás' egy kiskutya, miért ne lehetne törzskönyve? Nem minden kiskutya születik show championnak... Sőt. Egy alomban általában csak 1-2 kiskutyára vár ígéretes kiállítási karrier. És a többi? Nekik már papírjuk se legyen? És itt nem csak a foghibáról van szó, hanem minden másról is.
2013. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"a foghiány miatt a kutya nem tenyészthető"

innen: [link]


Persze a kérdező nem írta, hogy itt foghiányról van-e szó vagy esetleg harapáshibáról. Úgy tudom komondornál, kuvasznál ha foghiányos kölyök születik, gyakran még a szülőket is kivonják a tenyésztésből. A goldeneknél nem tudom hogy van. Mindenesetre biztos nem öröm és nem olyan dolog amivel a tenyésztő büszkélkedni fog.

2013. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!