Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van megbolondulva,...

Miért van megbolondulva, miért akar mindenáron elszökni?

Figyelt kérdés

Nyár óta van velünk egy kis-közép méretű kan kutyus, eddig minden rendben volt vele, aranyos volt, értelmes, szófogadó, kicsit húzott a sétánál, de ennyi. Most meg már vagy 2 hete állandóan azt nézi, hogy a hátsó kerítésnél hol tud kibújni, már kirágta(vagy nem tudjuk mit csinált vele) több helyen is a kerítést, mindent félretol, felforgat, ás, túr, bújik minden kis lyukon, de amikor nekikezd (eddig reggelente, most már mindig amikor pisilni kimegy - kinti/benti kutya-) hiába szólunk neki, alkalmi süket lesz. Amúgy elég, ha kimondjuk a nevét, máris jön. Aztán ha nagy nehezen sikerül kibújnia, mert éppen nem vesszük észre (mondjuk ez az első hétben volt inkább), akkor egyből fut, és ha észrevesszük, hiába szólunk neki, hátra se néz, még csak meg sem áll. Utána meg 10perc múlva, ha ment egy kört az utcán, ott áll a kapu előtt és várja, hogy engedjük be.

De amikor próbálkozik, úgy nyüszít, mint akit tépnek, már többször is azt hittük, hogy fáj valamije, de semmi baja..

Miért csinálja ezt? Van a szomszédban is 3 németjuhász, de azok nem csinálják ezt, ők nyugodtak.

De mondom, amióta itt van, nem csinált ilyet, most kezdett rá 2 hete..:(

Természetesen biztosítva van a kerítés, hogy ne tudjon szökni (már elbarikádoztuk mindennel, amit találtunk kint), de mindig megy próbálkozni és abban az 5-10percben akármit csinálunk nem figyel ránk. Akár mellette leis gyilkolhatnának minket, észre se venné, mert csak nyüszít és fel-alá járkál, keresi, hogy hol menjen ki.

Mit rontottunk el a nevelésében, hogy ezt csinálja?:(


2013. jan. 12. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A szomszédban vagy a környéken nincsenek szukák?Valószínű,hogy tüzelnek és ezért akar menni a kutyusotok.Az enyém is ilyenkor szinte mindent megtenne,hogy egy szukához kerüljön.
2013. jan. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kan kutyus tüzelési időszakban egy szuka miatt képes kilométereket gyalogolni,megbolondul,és csak a párosodás érdekli őt!!Nekünk is szökött már el a labrador kanunk hogy a falu másik végén,egész napos keresés után lett meg,és épp egy szukával volt...A sétánál teljesen normális ha izgága mert a labradorok mindenféle nem teljesen megszokott dologtól bepörögnek!!Egyszer nem bírtam megtartani a pórázt mert annyira húzott és ahogy elengedtem nekicsapódott a póráz egy autónak olyan erővel hogy a kocsi eleje behorpadt..Szóval ne aggódj ez csak ideiglenes időszak,ez egy évbe talán 1-1.5 hónap.szia,sok szerencsét és jó kutyázást!
2013. jan. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előzőhöz egészen biztosan erről van szól. legnehezebb megoldás: továbbra is elbarikádoztok mindent a próbálkozást, nyüszítést pedig figyelmen kívül hagyjátok.


közepes megoldás: kő keményen lefárasszátok.


legegyszerűbb: ivartalanítás így nem tombolnak benne többé a hormonok. és soha nem kell aggódni egy közelben felbukkanó és vagy lakó szuka miatt.

2013. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit foglalkozol a kutyával, értem ez alatt a kerten kívüli sétáltatást (kellenek neki az új ingerek), tanítgatást, játszást.

Nálunk ugyanez volt kiskorában, a miénk is szökdösött, dolgoztak benne a hormonok és a le nem vezetett energia. Akkor még nagyon tudatlanok voltunk, nem voltunk tisztában a kutya mozgás igényével. Ami teljes mértékben bevált: először is ivartalanítottuk, és napi minimum egy órás póráz nélküli séta, 20-30 perc tanítás, ezt követően játszás.

2013. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tegnap egész nap játszottam vele, elmentünk sétálni, futkároztunk, labdáztunk, frizbiztünk, bújócskáztunk, minden, amit eszembe jutott, de tényleg kb. 4x hagytam abba, akkor is azért, mert ettem, de akkor ott ült mellettem, várta a "maradékot":D

Benti kutya, úgyhogy ma reggel ő keltett fél9 fele. Mivel tegnap elbarikádoztuk rendesen a hátsókerítést,kaput, azt hittük nem lesz semmi, csak odamegy nyüszít, aztán visszajön. Hát ahhoz képest olyan kis helyen préselte ki magát, ahol max egy macska fér ki!!! De hogy hogy?? Mire odaszaladtam már messze járt.. És nyüszítve ment el, remélem nem szakadt fel a bőre..pedig nagy az esély rá, mert tényleg nagyon kicsi helyen ment ki:(

Egyébként 5 éves lesz, és ivartalanítva van:(

azt hiszem nagyon domináns volt más kutyákkal, azért lett kiivartalanítva.

Ilyenkor mit lehet tenni? Sajnos, hétköznap egész nap nem tudok vele játszani, felkelek hamarabb majd, de egész nap sajnos nem tudok itthon lenni. Eddig reggel 20-30percet futkároztunk kb., délután pedig 1-2 órát, de el is volt vele, mert mindig ő akarta abbahagyni, mert beszaladt, ivott, aztán fogta és lefeküdt, mert elfáradt:D

csak azt tudom, hogy bezárom a házba, nagymamám itthon van, ő majd vigyáz rá.

Annyi a jó ebben, hogy eddig 2x kakilt be csak, de akkor is azért, mert anyánál a szobában volt és ő kiengedte, de csak az előszobáig, mind a két alkalommal, és egyszer a bejárati ajtó mellé, de nem a szőnyegre hanem a kőre, máskor meg a fürdő közepére (szerintem tudta, hogy mi is odamegyünk, csak nem tudta, hogy mi hova..:D)

Szerintetek meddig fogja érezni még a szuka szagát?

Egyébként amikor keresi, hogy hol bújjon ki, és nyüszít, közben csóválja a farkát, de nem tudja, hogy mi látjuk. Miért, kinek csóválja??

2013. jan. 13. 09:03
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Csak örül hogy rosszalkodik!!Mondhatja magába"ú de rossz vagyok"!!Meg vágyik néhány új kalandra.Nem nem kell félteni a kutyának sokkal több esze van mint gondolnád.. Úgy is hazamegy!!Ha másért nem inni meg enni és aludni.
2013. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!