Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálja Cesar Millan?

Ezt miért csinálja Cesar Millan?

Figyelt kérdés

Tudtok olyan youtube linket küldeni melyben a következő rész szerepel és teljes adás?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9ihXq..


Itt én nem értem miért érinti meg Cesar a kutya orra fölötti részt 1:12 környékén? Mintha direkt ingerelné?



#kutya #Cesar Millan #ételagresszió
2013. jan. 12. 19:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%

a kutya kaja agresszios: agresszivan védelmezi a kajáját


Ceaser épp azt magyarázza gazdának hogy így néz ki mikor a kutya nyugodt. egy nyugodt kutyához pedig hozzá lehet ugye bárhol érni (ez azért lenne fontos ahogy olvasok egy ismertetőt a részről, mert a családban kisgyerek van)... csak a kutyus nem volt annyira nyugodt mint ő azt hitte... mondta is hogy nem látta hogy ez fog jönni


9 évad 14 rész de nem találtam ingyenesen

2013. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%
Azért van mert elmagyarázza a gazdinak, hogy a kutyuskája milyen nyugodt. A gazdi még el is hiszi mert semmit nem tud a saját kutyájáról de a kutya nem ért egyet a varázsló szavaival. Ez is bebizonyítja, hogy a nagy szízömilán mennyire profin ismeri a kutyát testbeszédét.
2013. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 picilany.zs válasza:
0%
ha látá már kutyákat harcolni akkor rá jössz ha a úgy bele csip a kutyába azzal meg küzd a falka vezér szerepért de nem ingerli hanem ezzel kezeli a kutya agresszivitását magyarul oda kap neki
2013. jan. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ceasar azt hitte, hogy a kutya nyugodt, meg akarta simogatni. Semmibe ne köss bele, amit ő tesz, mert ő az, aki MINDENT tud :D
2013. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Van még néhány videó, ahol azért jól látszódik, hogy a csodálatos doktor úr nem képes különbséget tenni alapvető problémák között, mint az agresszió-félelem -ez a leggyakoribb-, és nem képes felismerni a legtipikusabb jelzéseket sem. De csak higgy el szépen mindent, amit ő mond. Sajnos ma már luxus saját fejjel gondolkodni.
2013. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%
a felettem lévő válasz író SEMMIT nem tud a kutyákról, valószínűleg Cesart Sem ismered. Több száz kutyát gyógyított már meg, te meg idejössz, hogy semmit nem tud ? Megnézném, hogy te miként állsz egy agresszív, ételét védelmező kutyához. Nem hiszem, hogy egyáltalán meg mernéd közelíteni. A falkáját sem igen láthattad, mivel kb 40 kutya teljes összhangja látható a képernyőn, ami ott kezdődik, hogy sosem ugatnak, étel osztásnál nem játszanak és Cesar egy pillantásából kiveszik, hogy mit is akar. Neked azonban sok sikert kívánok a "sok" józan eszedhez és gondolom te is dicsekedhetsz ugyanezekkel. ;)
2013. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Most reggel belenéztem az egyik adásába a TV-ben. Már 2 éve nem néztem ezt a műsort, mert túl sok sületlenséget hord össze ez a kis mexikói kozmetikus és túl sok ember állítja azt, azok közül, akik a műsorban szerepeltek, hogy valahogy rajtuk nem segített ez a bökdösős, pisszegős módszer.

Összesen úgy 20 percet bírtam most is. Úgy az ötödik, hatodik marhaság után tollat ragadtam és elkezdtem írni, miket tett és mondott. Vannak igazi gyöngyszemek is. :)

Félelmi agressziós csivaváról volt szó, aki minden embernek, a gazdájának is neki ment, rettegett mindentől és végig nagyon ideges, feszült volt.


Íme a "csodálatos" doktorbácsi néhány hozzászólása, többnyire szó szerint.

-kutya vicsorog morog, a sarokba volt beszorítva "most nem agresszív, mert nem támad".

-"azért remeg, mert az elméje nincs hozzászokva az engedelmességhez"

-kutya remeg, hevesen liheg, kidülledt "bálna" szemek, többször ásít, domború hát, farok a hasa alatt, állandó szájnyalogatás, már nem mer kitörni, menekülni "láthatjátok, hogy most került nyugodt állapotba"

-kutyára sikeresen rádobtak egy pórázt, mindig mikor félelmében kitámadna, Cézár ránt egyet rajta. Nem oldja a feszültséget, csak gátolja. Gazdi kérdezi, hogy ezt ő is kipróbálhatja-e, mire a doki kis önreklámozás céljából: "Nem! Ehhez nagy tapasztalat kell!"

-kutyát elviszi a gazdi mellől, egy szállodai szobában vannak. A nyakörvet akarja ráerőszakolni. A csivi kifordul a konfliktus helyzetből, a doki bá követi, megint sarokba szorítja, fölé hajol, a kutya többször kitámad, mindannyiszor jó erőse belevág a kutya nyakába az ujjával, szegény állat már reszket. Végül már mozdulni sem mer, akkor aggatja rá Millan a nyakörvet. Pozitív megerősítés nincs, negatív megerősítés annyi, hogy kiengedi a kutyás a sarokból. El is menekül szegény.

-Már szerencsétlen állat végleg kimerült, még mindig tovább nyaggatják, beledugják a képébe a kamerát, attól csak még inkább pánikol szegény. Még néhányszor kiprovokálják az agressziót, valamilyen szinten gátolja, de megint nem old semmit a feszültségén.

-és a kedvencem: szagosított kesztyű. :) "ha az ember hozzádörgölőzik egy kutyához, a kutya számára azt jelenti, hogy hozzá tartozik" a szagok miatt. Ez a kötődés kialakítása. :) Megnézném én, hogy ha bármelyik kutyámhoz hozzá dörgölőzne valaki, mennyire kötődnének hozzá. :) Én itt kapcsoltam ki az adást.


Azért az különös, hogy teljes adást nem lehet látni tőle. És ki biztosítja, hogy míg a kamera nem mutatja, nem csinált valamit a kutyával? Ugyan miért kell kivágni jeleneteket? És a gazdáknak miért nem mond soha semmit? Beszél velük 10 percet és jól van. Ő otthon csinál néhány hókusz-pókuszt és vissza viszi a kutyát. De tudok olyat is, hogy nem tudta "megjavítani" az állatot, ezért másikat, közel hasonlót rakott be a filmbe.

2013. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%
Sajnálom, hogy ismét meghazudtolom a csodás saját nevelési módszereidet, de egy idióta vagy :) Lehetne az is, hogy nem az iskola mellé, hanem az iskolába jársz ? Milyen alapon ítélsz el úgy valakit, hogy annyit sem érsz, mint a fél keze? Szánalmasnak találom, hogy egy epizód után elítéled, és megkommentálod a műsorát és a nevelési módszereit. Honnan tudod, hogy más kutyákat rak be a műsorba ? Gondolom olvastad, hallottad valahol és rögtön bevetted :) Ő ennek szentelte az életét és elérte a célját. Aztán jössz a rasszista benyögéseiddel, hogy mexikói. És akkor ? Ha magyar lenne, jobb lenne ? Szerintem te is kezdj bele egy hasonló szakmába és megnézem hányan hisznek majd a módszereidben doktor úr :) Illetve lehet kivágják azokat a részeket, ahol jól orrba gyűri a kutyákat, de nem cseréli ki őket. Amúgy abba is belegondoltál már, hogy szarul fordították, vagy mivel mexikói nem tudja tökéletesen kifejezni magát angolul? Nyilván nem, mert nincs annyi intelligenciád, ahhoz bezzeg van, hogy bizonyításképpen baromságokat írogass ki a TV-ből. Ismét csak gratulálni tudok a 0ás IQ szintedhez és a negatív, önfejű véleményedhez. Gondolom nem lenne ekkora szád, ha saját kutyád lenne, vagy minimálisan is konyítanál az állatokhoz, vagy a nevelésükhöz. Menj vissza általános iskolába Biológia órákra és figyelj oda egy kicsit :) De ismét csak annyit tudok mondani, hogy válaszd ugyanezt a szakmát és érj el sikereket. További sikerekben gazdag életet és rengeteg díjat kívánok a meghazudtolhatatlan tudásodhoz ;) Most sajnos mennem kell, hogy oltárt állítsak nagyszerű elmédnek és napi 24 órában azt dicsőítsem.
2013. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Most olvastam át a szövegedet és látom van kutyád. Gondolom csodálatos egy kutya lehet, sosem ugrál, csak parancsra, nem morog, nem agresszív az ételére és mindenkit elfogad. A kutyáimat Cesar módszereivel neveltem fel és a felsoroltak közül MINDEN igaz rájuk. Ráadásul 2 boxer kanról beszélünk, amikről minden elmondható, csak a higgadt, nyugodt viselkedés nem. Róluk azonban igen. Innen is látszik a különbség közöttünk és az intelligenciánk között :)
2013. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

van egy másik ilyen kutya doki, hölgy és angliában. ő a pozitiv megerősítést használja... viszont ő nem szimpatikus. no nem azért mert ha egy kutyával baj van akkor egyből ivartalanitás, mert igaz. hanem azt hogy ő ha egy túl problémás kutyával találkozik egyből azt mondja nincs mit tenni el kell altatni. Míg Cesar kiemeli, elviszi rehabra, egyszóval mindent meg tesz...


volt valami kutyás versenyes dolog (linkelem a youtube videot) a nőci teljesen kiakadt az egyik csávóra mert bár kutyája tökéletesen végrehajtotta a feladatot ő nem a poz meg erősitést hanem a Cesae féle falkavezérség módszerrel irányította...


http://www.youtube.com/watch?v=-iaHeVynJW8

2013. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!