Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amíg a kiskutya nem kapja meg...

Amíg a kiskutya nem kapja meg az összes oltását addig a nagyot sem vihetem sétálni?

Figyelt kérdés
Vagy mossam meg a lábait ha hazajövünk? A kicsit 2 hét múlva fogom elhozni, 8 hetesen, egy oltással, amit 6 hetesen kapott meg és a másodikat már mi adatjuk be neki.

2013. jan. 12. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nem sok jelentősége van, mert a parvo vírus nagyon sokáig életben marad, tehát akár hetekkel előtte is beviheti a másik kutyád vagy te a lakásba. A legjobb, ha az állatorvosoddal megbeszéled. Ő tudja, hogy mostanában a környéketeken mennyire jellemző a parvo. Ha nem nagyon fordul elő, akkor néhány nap múlva már akár mindkettőt viheted sétálni. Én 8 hetesen úgy hoztam el a kicsit, hogy a második oltás már 4 napja benne volt és a haza érkezést követő napon már sétáltunk. Sajnos a veszély mindig fennál, ezért jobb, ha inkább az állatorvos tanácsára hallgatsz. Nekem a szocializáció is fontos volt és kockáztattam, bejött. Volt akinek viszont belepusztult a kiskutyája. Elméletileg az immunválasz már az első oltás után elkezd kialakulni, a második után 10 nappal már majdnem teljes és a harmadik a full biztonság. Van olyan orvos, aki negyediket is ad, bár azt már valószínűleg nem a parvo hanem a kombi többi összetevője miatt. Mégis előfordul néha olyan kutya, ami 3-4 oltás ellenére is parvos lesz.
2013. jan. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
A nagyot viheted a kicsit nem!
2013. jan. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a nagyot viszi, akkor tökmindegy. Ugyanugy bármit hazavihet ha arról van szó. Ez olyan hülyeség. Ennyi erővel, akkor az ember se menjen ki az utcára. ki lehet vinni, pisi kakikra, de nem kutyákkal zsufolt területre, kutya futtatóba stb.
2013. jan. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is azt mondom hogy inkább kérdezd meg az állatorvost.

amikor az enyém meglett együtt laktam a barátnőmmel és annak kb 1 éves pincher-jével. amikor megkérdeztem az állatorvost azt mondta hogy:


1 érintkezhet a pincherrel -aki ugyanúgy sétált- és minden más beoltott kutyával


2 nem érintkezhet kétesen illetve egyáltalán nem oltott kutyákkal (ezesetben főleg kóborkutyák)


3 saját felelősségemre kivihetem a kiskutyát is viszont nagyon figyelnem kell hogy nem e nyal meg vagy nyal fel valamit ami fertőzött lehet vagy fertőzött ürülék.


saját tapasztalatom: először is a barátnőm maga sem hagyta a pincserjét semmilyen kosz, retek közelébe még szaglálódni se , ürülékről nem is beszélve. nálunk nem volt semmilyen gond. eleinte magam is kivittem de nagyon hamar meguntam hogy a fejem állandóan lefele lóg és azt lesem hogy mikor kerül lejjebb a kis feje akárcsak egy szippantásra is. véleményem szerint nagyon is igaza lehet annak a válaszadónak aki azt írta hogy a kiskutyáknak más és más az immunrendszerük. lehet hogy ami az én kutyámnak meg se kottyant az egy másiknak nagyon is fog. bár hogy őszinte legyek -és ez lehet butaság- szerintem a kétes egészségű anyától született kölykök esetében lehet gyengébb az immunrendszer.

2013. jan. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Én paragazdi vagyok. Az orvos engedélyével vittem sétálni a kutyánkat először. Mindenki azt írja, hogy olyan helyre vihetem, ahol nincsen kutya. Na ilyen hely egyszerűen nincs legalábbis Zuglóban, ahol annyi kutya van, mint égen a csillag. Én nem kockáztatnék. Igen a cipőnkkel is behurcolhatjuk a betegséget, de nálunk szigorú karantén is volt (tehát cipő levesz, eltesz, idegen emberek nem jönnek....) Ennyit megért nekünk a kutyánk :)
2013. jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha erre tényleg szüksége lenne minden kutyának akkor a faj már réges régen kihalt volna... A legtöbb embernek ezt lehetetlen (vagy nem akarja) megoldani, kertes házban lakik, több kutyája van, más háziállatok, emberek stb. Különben is a szocializáció sokkal fontosabb.

Kérdező, nem kell túlizgulni, egy egészséges kiskutya nyugodtan kimehet csak nem kell veszélyes helyre vagy sok ismeretlen kutya közé vinni.

2013. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Első kutyánál elég komoly óvintézkedéseket tettünk. Nem vittük az utcára amíg meg nem kapta az utolsó oltását és addig senki nem jöhetett be hozzánk csak ha lehúzta a cipőjét és megmosta a kezét, és napi 8-10 szer felmostuk az egész lakást. Drága volt a kutya, és azt mondta a tenyésztő hogy így csináljuk. Ezzel szemben az új kutya (ugyan az a fajta) tenyésztője szerint ez túlzás, ők a szülőket is viszik sétálni és kezet se mosnak mielőtt megfognák a kölyköket.

Valahol a kettő között van a jó megoldás szerintem.

2013. jan. 13. 16:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: figyelj én ismerek tenyésztőt akinek egy egész TÁBOR (= nyaralók kutyákkal) és versenyek vannak a kertjében sokszor az almok születése (tehát még csak nem is az eladás után) idejében. Sok kiskutya a nappaliban nő fel a vendégek között, akik meg nem férnek oda, azokhoz csoportokat visz minden nap és kiadja őket hogy szoktassák a nevükhöz, vagy szocializálják amíg ő a vendégekkel foglalkozik. Nem hallottam, hogy valaha is lett volna beteg emiatt kiskutyája. Na persze munkakutyákról van szó, nem valamilyen túltenyésztett érzékeny divatfajtáról.
2013. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk csivi tenyésztés: Vemhes kutya el se hagyhatja a kertet tehát még sétálni se megy nehogy akármilyen bacit felszedjen, a vemhesség 5 hetétől már külön foglalkozok vele nincs együtt engedve a többi kutyával nehogy megnyomják a pociját vagy játékból fellökjék. Születés után a kicsik egy 60x70cm elkerített ketrecben vannak infra lámpa alatt 34 fokban első napokban 36fok 3 hét után meg folyamatosan csökkentem a hőfokot de úgy hogy 25 min mindíg legyen. Az anya kutya a szoptatás idején elzárva a többi kutyától és kint is egyedül szaladgál. Elég hacsak egyszer üt be egy fertőzés egy tenyészetbe és azt elég nehéz kiírtani! Lehet leértékeltek de én inkább óvatos vagyok. Cipőt mi is elzárva tartunk, idegen a kiskutyák közelébe csak 7 hetes kor után jöhet, Csak úgy lehet őket megnézni ha előtte kezet mostak. Amíg kicsik addig is ha a kicsikhez nyúlunk mi is kezet mosunk, még ha előtte a saját kutyáimat fogtam is meg akkor is, sőt amikor még nagyon babák (kb 5 hétig) át is öltözök ha a közelükbe megyek, mindíg van erre a célra elkülönítve ruhám amit csak a babáknál hordok. Ígyis van esélye bármilyen vírus bekerülésére de a cél az, hogy ezt minimálisra csökkentsem és ez úgy érzem sikerült is.
2013. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!