Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján válasszunk kiskutyát egy alomból?

Figyelt kérdés
Ma voltunk megnézni a leendő kiskutyámat. Második kutya lesz. De olyan nehéz választani, mind lerohant, mászott, ugrált, nagyon édik voltak. Kiválasztottam a két legnagyobbat, hogy majd azok közül választok ha el lehet hozni. Más különbséget nem igen láttam. Nem láttam hogy melyiknek lenne alacsony, közepes, vagy magas energiaszintje, vagy melyik falkavezér típus, ahogy Cesar Millan írja a könyveiben.

2013. jan. 9. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon lehet látni :) Ha te nem látod akkor kérdezd meg a tenyésztő véleményét ő biztos tud segíteni ha korrekt és jó kennelbe voltatok.
2013. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én a legkisebbet és a leggyengébbet szoktam választani. Eddig bevált. Ők a csodákra képesek.
2013. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1 órát voltunk ott, ennyi idő alatt annyit láttam hogy egy biztos van amelyiket nem választanám, mert amikor a többi elment aludni az még akkor is jött és játszott volna, nem kis lendülettel. :D
2013. jan. 9. 18:59
 4/14 A kérdező kommentje:
A legkisebbet semmiképp nem választanám, de elég jó alom, nincs is legkisebb, inkább úgy van hogy fele nagy, fele meg kicsi kisebb.
2013. jan. 9. 19:07
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi pont azt hoztuk el direkt amelyik akkor is játszott még mikor a többi már összeesett :D
2013. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
Én azt mondom, a kutya választja a gazdáját! Ami először oda megy hozzád, az a neked való kutya! :)
2013. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6-os, pont ezt mondtuk ott is, hogy amelyik odajön, letérdeltem erre tök egyszerre 5 lerohant. Én mondtam hogy mind viszem, de párom nem értékelte. :D
2013. jan. 9. 19:10
 8/14 anonim ***** válasza:
Nállunk egyszerű volt a választás. Amikor odamentűnk az 5 kölyökből 4 rögtön lerohant minket az utolsó pedig csak ült és türelmesen nézett majd amikor a többi kezdett lehigadni Ő odament a fiamhoz és bemászott az ölébe. Komolyan nézet rá, majd szuszant egy nagyot mint aki haza érkezett. Na Ő lett a mienk, vagyis a fiamé hiszen Ő vette a kölyköt mi csak kisértük. :-)
2013. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet. A nejem választotta számomra a net-en ( karácsonyi ajándék ). Egy ismerősömmel mentünk el érte. Még 4 kutyus volt az alomból, és amíg a gazdával beszélgettünk, az egyik kölyök oda jött hozzám és leült a lábam mellé. Kérdésemre, hogy melyiket foglalta le a nejem, csak ennyit mondott: hát Őt! És tényleg!
2013. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy jó tenyésztő majdnem mindig pontosan meg tudja neked mondani, melyik kölyök az ideális, ha elmondod mik az igényeid. Szerintem kérd ki a tanácsát, ha látod, hogy ért hozzá.
2013. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!