Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be mernétek vállalni?

Be mernétek vállalni?

Figyelt kérdés

Ingyen elvihető kölykökre találtam.Nagyon megtetszettek, mert amúgy is ilyen kölyköket szerettem volna (csak tenyésztőtől.) De őket nagyon megsajnáltam mert szerintem kint tartja őket a gazdi a hidegben.Mi pedig a házban tartanánk és mellettem aludna.Csak, hogy félek, hogy elveszíthetem, ha esetleg beteg lenne.Szerintetek elhozzak egy kölyköt? kép: [link]

Kérlek ne jöjjetek a szaporítós válaszokkal.Mert tudom, hogy milyen kölyköket lehet úgy kifogni, de én nem a kölyök árán szeretnék spórolni, hanem egyszerűen sajnálom őket és legalább az egyikőjük jó meleg házban nőhetne fel.



2013. jan. 12. 21:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mi ez, border collie?
2013. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
olyasmi...
2013. jan. 12. 21:51
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az legalább jó, hogy ingyen van, mert így nem a pénz miatt lettek a kölykök. Rizikó az van benne, de ha én elhoznám, az csak amiatt lenne, hogy nem támogatom pénzzel a szaporító gazdáját.
2013. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam.Egy szaporító csak a pénzért csinálja ő viszont ingyen adja..de pont emiatt gondoltam arra is, hogy esetleg nagyon betegek lehetnek és meg akar tőlük szabadulni... :(
2013. jan. 12. 21:53
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

nem valószínű, hogy nagyon beteg lenne, mert akkor azt te is észre vennéd, és nem hoznád el, ő meg egyszerűen szerintem agyoncsapná.

Amúgy, így , hogy ingyen van, és tényleg legalább pénzt nem kér érte, így én bevállalnám.

Nem egyszer történt már a mi városunkban is, hogy akinek két kutyája van, és persze nem ivartalanít, hanem inkább figyeli, hogy ne legyen baleset, de persze volt baleset, az ingyen hirdette a kölyköket, csak vigyék már...azoknak sem volt látszólag semmi bajuk, de amúgy nem minden szaporított kutya beteg, ez tévhit, csak jóval magasabb a szaporított kutyák közt a beteg egyedek száma, de nem törvényszerű

2013. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha keverék kisebb a valószínűsége a betegségnek. Vállald be! Viszont ha melletted alszik, gondolj arra amikor nagy lesz és elfoglalja az ágyad 3/4-ét :)
2013. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van.Legalább is nagyon jó lenne.De a képen neked nem tűnnek bágyadtnak? Főleg a jobb szélső kölyök.Egy ilyen kint tartott kis kölyök szerintem nem nagyon bírja ezt a hideget.Szerinted egy sima kis megfázásból könnyen kigyógyulna, ha már nálunk lenne a meleg házban?
2013. jan. 12. 22:01
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha az a legerősebb érzésed az üggyel kapcsolatban, hogy sajnálod a kiskutyákat, akkor hozd el. Persze csak ha alkalmasak a körülményeid a kutyatartásra. (Lenne helye, lenne valakinek ideje foglalkozni vele, lenne pénz állatorvosra betegség esetén stb.)

Ha segíteni akarsz, akkor ne azzal foglalkozz, hogy teljesen egészséges-e. Tételezzük fel, hogy van valami baja a kiskutyának. Ő arról nem tehet, attól még ugyanúgy vágyik a szeretetre és törődésre. Ha elhozod, és megadod neki, amit érdemel, azzal megszépíted az életét, legyen az 2 hónap vagy 15 év. És előbb-utóbb mindenképp el kell köszönnöd tőle, ami biztosan fájni fog, így ez sem lehet érv.

2013. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ohh..csak már ott tartanánk, hogy már felnőtt lenne.. :) nem bánom, ha az ágy szélén is kell miatta kuporodnom.A macskám is mindig elfoglalja a párnámat.
2013. jan. 12. 22:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az nem árthat, ha megnézed őket. Egy képről nehéz megmondani, betegek-e. Nézd meg élőben, hogy élénkek-e, csillog-e a szemük és nedves-e az orruk, meg mennyire érdeklődőek. Előtte megkérdezhetsz egy állatorvost, hogy mire lenne érdemes figyelned még. :)
2013. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!