Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek állatkínzás...

Szerintetek állatkínzás Golden Retriever kutyát panelban tartani? Vagy eleve nem is szabad?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék egy Golden Retrievert , de a szüleim azt mondják, hogy panelban nagy kutyát tartani csak állatkínzás ,ti mit gondoltok?

2013. jan. 13. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megfelelő panelba is a goldi.
2013. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha rendesen le van mozgatva , fizikailag és szellemileg is kivan fárasztva, akkor a panelba szinte úgyis csak aludni fog. így szerintem nem állatkínzás. A mi környékünkön is sok nagy testű kutya van tartva.
2013. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Francokat állatkínzás. Egy normálisan lefárasztott kutya nem otthon akarja az energiáit levezetni, ott pihen. Másrészt meg nincs is jobb egy kutyának, mint a gazdi mellett lenni.
2013. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
attól függ. egy rendszeresen lemozgatott németh dog (szándékosan egy hatalmas fajtát írtam) egy panelban sokkal boldogabb lehet mint egy kertben állandóan csak unatkozó fajtársának.
2013. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
szerintem a nagytestű kutya lakásba nem való, de úgy tűnik egyedül vagyok ezzeél a véleményemmel, és ha te suliba leszel a szüleid meg dolgoznak akkor ha nincs megfelelően lemozgatva szét fogja szedni a házat, de még a mozgatás is érdekes (függ attól hány kg vagy) mert én ugyan oda nem adnék egy nagytesű kutyát egy 40kg-s gyereknek. Igen szerintem állatkínzás. Ha rendes foglalkozol vele meg mozgatod úgy kevésbé csak erre a gyerekek ált. nincsenek felkészülve...
2013. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
60 kilós vagyok, és szerintem ,ahogy tudom: "Igen, naponta kell vinned sétálni, főleg azért is, mert nagyon nagy a mozgásigénye, felnőttként napi 1-2 órát kell vinned sétálni, kicsiként szerintem egy fél-1 óra alatt is bőven kipurcan, annyira lefárad....." ennek a többszörösét igényét is ki tudom elégíteni, de igazad lehet ,lehet hogy mégiscsak kínzás a számára a panel, csak azért gondoltam ,mert másoknak is van itt a panelban nagy kutyájuk és én is szerettem volna egyet !! :(
2013. jan. 13. 12:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass az utolsóra, ezért ne mondj le a kutyáról. Nekem huskym van lakásban, és tökéletesen boldog, mivel napi 2 nagy sétája van plusz egy egészségügyi és napi két tanítás, így a nap többi részében a kanapén pihen.
2013. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya falka állat, ennél fogva akkor a legboldogabb, ha a gazdájával és a családdal, "falkáva" lehet. Ez tény. Sajnos az elmúlt 100 évben terjedt el ez a primitív hozzáállás, hogy kutya lakásban csak szenved. A nálunknál fejlettebb országokban, Angliában, Franciaországban, Svájcban, stb. nem fogsz egyetlen kutyát sem kint látni, esetleg csak pásztorokat.
2013. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hogy panelben van vagy kertben, mert ha épp egyedül van otthon úgyis alszik vagy szöszmötöl valamivel, a kertben sem rohangászik fel alá a maga szórakoztatására. Ráadásul a mozgásigény nem áll arányos összefüggésben a mérettel, ha egy nyugodt kutyát választasz sokkal kevesebb mozgással is beéri mint egy izgága kistestű.
2013. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Golden teljesen ideális panel kutya.
2013. jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!