Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nagyon hisztis...

Mit tegyek ha nagyon hisztis a kutyám?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve van velünk, lehetséges hogy el is lett kényesztetve, de ő amúgy is ilyen kényes szerintem. Van még egy ugyanolyan kutyánk ő persze csendes és nincs vele baj, egyébként kanári kutyákról beszélek. Félek hogy a szomszédnak is elege lesz belőle, eladni pedig nem szeretném. Mit kéne kipróbálni hogy csendesebb legyen? Lassan másfél éves, és olyan mint egy kölyök kutya, idővel megkomolyodna?:S Állandóan nyüszít, van hogy vonyít és ugat. Akkor is ha unatkozik, akkor is ha éhes, vagy akkor is ha más kutya van kiengedve helyette, ugyanis 4 kutyánk van és egyszerre nem tudjuk őket kiengedni mert már volt baj belőle. Szóval irigy is.. Egyedül este hallgat evés után.. ( még jó ) vagy akkor van csendbe ha bezárjuk és csontot adunk neki amit nehéz megrágnia és elvan vele. Etetni nem etethetjük állandóan igy is kövér -.-" Tapasztalata van-e valakinek ebben, és tud tanácsot adni azt megköszönném.
2013. jan. 13. 18:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és Már 1-2 hónapja próbálunk tudatosan nem foglalkozni vele, és már megtanulhatta volna hogy nem mindig csak ő lehet kinnt hanem a többi kutya is, és arra is rájöhetett volna már hogy a nyüszitéssel nem ér el semmit. Bár képes órákig csinálni és nem unja meg... Ezért olyan szinten kikészit hogy ki kell engedjem a többi kutyát pedig bezárni -.- nagyon elegem van belőle ilyen téren.:S Egyébként meg imádom.
2013. jan. 13. 18:42
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez önmegerősítő viselkedés, nem fog magától kialudni. Ha figyelmen kívül hagyjátok, akkor is ugyan úgy fog hisztizni. Amit tehettek, hogy inkább többet foglalkoztok vele. Legyen a napi sétája 1-2 órával hosszabb, a minden napi tanítása, gyakorlás legyen pörgősebb és több, várjatok el többet tőle, egyszóval dolgoztassátok. Ha rendesen kifárasztjátok, nem fog ugatni és nyüszíteni.
2013. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2013. jan. 13. 21:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Jah és hogyan fáraszthatnánk le sétáláson kívűl? ugyanis olyan nagy "dög" hogy már nem bírunk vele. Vittük sétálni régebben sokat, de már nem bírok vele se én se senki -.-". Játszani is veszélyes vele mert nagyon durva tud lenni. Nem egy kis kutyáról van szó :))
2013. jan. 13. 21:40
 5/13 A kérdező kommentje:
De mindenképpen többet fogok foglalkozni vele. :)
2013. jan. 13. 21:41
 6/13 anonim ***** válasza:

A szellemi fárasztás hatásosabb is, fontosabb is.

A póráz fegyelemre már rengeteg kérdés érkezett, a leghatásosabb a fordulós módszer, hogy amint leelőz a kutya, azonnal szó nélkül, lendületesen megfordulsz és magad után rántod. Ha következetes vagy, pár nap alatt teljesen megszokja, hogy nem húzhat. De persze csak pórázos sétától nem fog kifáradni, főleg szabadon kell mozognia, illetve más, idegen kutyákkal is találkoznia kellene. Emellett a rendszeres ÖV talán a leghatékonyabb. Mennyire apportos? Azt is nagyon jól ki lehet használni.

2013. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A sétáltatás tényleg lehetetlen elhiszem hogy pár nap alatt megszokná de én egy alkalmat se bírnék ki, egyszerűen nem bírok vele, elhúzna úgy ahogy az elő van írva, főleg ha meglát egy kutyát, csaj vagyok:D a szüleim pedig dolgoznak talán apukám tudná elvinni de munka után nem hiszem hogy arra van ereje. Szóval köszönöm ezt is de örülnék más lehetőségeknek is. És egy másik kanárival van együtt. Ők ketten még elvannak egymással, remélem így is marad, mert egyébként nagyon agresszív kutya, kutyákkal szemben.. Az egyik kutyánk majdnem meg is halt miatta.://
2013. jan. 13. 21:55
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez már inkább nevelési hiányosság. Ezen csak egy jó kutyasuli tudna segíteni.
2013. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a neveléssel is baj van sajnos.. eddigi kutyáinkkal ilyesmi gond sose volt, nyugodt jó természetű kutyák voltak. Annyit szeretnék még, hogy tényleg le lehet olyasmivel is fárasztani ami nem fizikailag terheli meg? Pl olyasmire gondolok mint trükkökre megtanítom, labdázok vele stb..
2013. jan. 13. 22:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Játék, játékos tanítás, engedelmes feladatok, trükkök jobban lefárasztják mint a séta, bár véleményem szerint a séta elengedhetetlen része a kutyatartásnak akármilyen nagy is a kert. Én erre gyúrnék rá, gyakorolhattok az udvaron is, mert az nem állapot, hogy nem lehet elvinni sétálni. Esetleg kutyaiskola?


Emellett arra is megoldást kellene találni, hogy hogyan lehetne az összes kutya kint egyidőben. Négy nem olyan sok, tapasztalatból mondom hogy 20 kutya is képes problémamentesen együtt lenni - amennyiben van egy kompetens vezetőjük. Én ebben látom a legnagyobb problémát nálatok, ezért "hisztis" a kutya. Falkavezérség, kutyaiskola!

2013. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!