Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ruhát muszáj ráadni?

Ruhát muszáj ráadni?

Figyelt kérdés
5 hónapos tacskó kutyánra szerintetek tényleg muszáj ruhát adni? Ma egy csomó megjegyzést kaptam, hogy "szegény, biztosan fázik", meg: "micsoda gazdi vagyok, ilyen időben kiviszem.... Imádja a havat, rohangál egész séta alatt, bandázik a többi kutyával, egyáltalán nem látnám, hogy fázna. Nem szeretném babusgatni, meg "jaj, nem viszem sétálni, mert hideg van" címen otthon tartani, mert attól, hogy kicsi, igenis kutya. Amúgy lakásban van tartva, de többször megy sétálni keveset. Szerintetek?

2013. jan. 14. 09:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Persze nem kötelező, de érdemes. Nagyon közel van a földhöz, kistestű és a szőre sem védi, így könnyen átfagyhat, megfázhat vagy tüdőgyulladása lehet. De azt csak látod te is, hogy mikor kezd el fázni, nem? És egy egyszerű kabát még nem jelent elkényeztetést, babusgatást, sőt. Ha igényli, akkor felelőtlenség nem óvni a hidegtől.
2013. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem fázik, mi az istenért adnád rá?


Engem szóltak már meg, mert a roti-nj keverékem remegett és miért nem adok rá ruhát. Nem álltam le elmagyarázni, h nem fázik, hanem hisztizik, mert épp játékidő volt, de neki mellettem kellett üldögélnie, mert intéznivalóm volt.

2013. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szőre méretétől is függ, ha látod hogy vacog akkor érdemes rá ruhát adni. Egyébként ha sokat mozog, játszik, akkor nem fog fázni de attól még hogy adsz rá egy ruhát, nem babusgatod:)
2013. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Ha folyamatosan mozog és nem vagy kinn vele egész nap nem fog felfázni. Látod a kedvén is hogy élvezi a hideget, nem kell engedni a társadalmi nyomásnak.


Én egyszer egy nagytestű, hosszúszőrű kutyával sétáltam szakadó hóesésben, kb. szemmel vertek miatta az emberek. Valószínűleg nem láttak még hóban boldogságtól őrjöngő kutyát életükben. Hiába, a marketing...

2013. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy tacskókopóm. Rövid szőrű. Életében sem volt rajta még ruha, de köszöni, nem is kér belőle :)

A kínai meztelenemen van, de csakis 15 fok alatt, és ilyenkor sincs túlöltöztetve, ha mozog nem szokott ő sem fázni

2013. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem törpe tacskóm van és kifejezetten utálja a "ruhákat". Egyszer vettem neki egy pólót, mert didergős, de úgy látom, hogy nagyobb kín neki ha rajta van, úgyhogy nem próbálkozom az öltöztetéssel. Benti kutya, persze megyünk sétálni hidegben, melegben. Ha látom rajta, hogy fázik, akkor jövünk haza. Még nem fázott meg sosem amiatt, hogy nem öltöztettem be (4 éves). Persze ha elázik, akkor itthon törölközés van, ugyan úgy, ahogy a másik kutyánknál is, aki szintén rövid szőrű, de 30kg-al nehezebb. Gondolom nem kiviszed ácsorogni a hóesésbe/hidegbe, amíg mozog, addig nem fázik meg.

Persze nem mondom, lehet, hogy van amikor praktikus a kutyának a ruha, de szerintem nem kell minden áron ráerőltetni. Ha gondolod próbáld ki, majd meglátod, hogy szerinted hasznos -e. De azért azt nem mondanám, hogy aki nem öltözteti fel a kutyáját, az már rögtön "milyen gazdi" (én is megkapom egy csomószor, de amíg a kutyám jól érzi magát, nem veszélyeztetem az egészségét és boldog, addig pont nem érdekel, hogy mit mond egy járókelő). Másrészt szerintem akik ilyet mondanak, azok alapból úgy állnak a kicsi kutyákhoz, hogy nem is igazán kutya, sokkal inkább valami cuki játéknak tekintik, akivel babázni KELL. Én meg úgy gondolom, hogy pont a tacskók azok, akikben a méretük ellenére minimum egy bernáthegyi egoja lakik. :) Úgyhogy a túlzott kényeztetéssel és "icipici cuki kutyázással" azt lehet elérni, hogy neveletlen, akaratos, makacs kutyát nevelünk belőle.

2013. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg pont azért szólnak hogy a nagy kutyára minek kabát mikor szerencsétlenek meg megfagynak :D
2013. jan. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem is tacsim van. Én adtam rá ruhát vagy 3-szor. Ha szaladgált, ruha nélkül meg ruhában sem fázott, ha megálltunk, mindkettőben vacogott. Úgyhogy inkább hagytam a francba. Így sem látom rajta, hogy ne lenne kedve lemenni sétálni... Szerintem egyáltalán nem kell ráadni, ha nem látod rajta azt, hogy az első perctől kezdve megfagy, ahogy lementek.
2013. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A yorkimra hol adok, hol nem.

Egyszerűen: ha rövid időre megyünk le -10 per eü. akkor tök fölösleges, másfelöl nem is fázós.

Engem is folyton zrikálnak az ismerőseim, hogy halálra fagyasztom a kutyám. Másfelöl 1 évig kínlódtunk bőrproblémával, ami miatt nagyon rondán korpázott is a bőre, tehát amennyire lehet levegőztetem.


Viszont most hétvégén voltunk fönn Dobogókőn, adtam is rá egy jól szellőző overalt, mert nem akartam, hogy jégcsapok lógjanak rajta. Na ott már kb. fél óra múlva föl kellett vennem, mert szó szerint csattogtak a fogai, igaz, hogy rá is fagyott seperc alatt a lábára a hó, ami miatt nem tudott közlekedni sem.

Vagyis akkor adok rá ruhát ha erősen indokolt, nem akkor amikor megszólnak, vagy más jónak látná.....

2013. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Úgy látom ez divat lett az embereknél ez a beszólogatás,nekünk is folyamatosan beszólnak hogy hol marad a ruha a kutyáról,szegény megfagy?

De olyan felháborodással mintha épp verném a kutyát,vagy épp pórázt hagytam volna otthon..

Nem szoktam ráadni igazából,csak ha hosszú sétára megyünk le,mert akkor ő is belehempereg a hóba,hasa is tiszta vizes lesz és volt már tüdőgyuszija nem akarom hogy mégegyszer az legyen.

De valóban nem tesz jót nekik hogy fűtött meleg lakásból ki a hidegbe,de egy egészségügyi sétára nem adok rá ruhát. Ha huzamosabb ideig vagytok lent,nektek se fog ártani egy vízálló kabát,de nem kötelező természetesen.

2013. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!