Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy oldjátok meg?

Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem 10 hónapos Cavalier King Charles Spánielünk.. és ugye ez a fajta hullajta a szőrét.. szoktam fésülni, de ettől függetlenül csupa szőr a szőnyeg.. ti hogy oldjátok meg hogy minél kevesebb szőr kerüljön a padlóra/ágyra/bárhová? Van valamilyen praktikátok, vagy bármi? Tudom hogy teljesen nem fogok megszabadulni a szőrhullástól, egyértelmű, de biztos meg lehet oldani hogy ne potyogjon le ennyi.. mondjuk konkrétan engem nem zavar, csakhát mégse szép látvány ha szőrös a szőnyeg, meg egészségügyileg sem a legjobb..
2013. jan. 14. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Több fésülés, furminátort kipróbálhatjátok, illetve talán tápváltás is segíthet.

Lehet kapni olyan kefét amivel ki lehet szedni a szőnyegből a szőrt.

2013. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2013. jan. 14. 12:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden bútorra tettem egy "kutyatakarót", így azt szőrözi, és ha vendégek jönnek, vagy valami, csak leveszem a takarókat. A szőnyegből meg olyat próbáltunk letenni, ami nem olyan puha, hanem vékonyabb, arról könnyebb felporszívózni. Furminatorozunk is ezerrel, de a mi kutyusunk rövid szőrű, így az is csak 60%-kal csökkenti a szőrhullást, sajna még így is elég sok hullik.
2013. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Számít az étrendje is a kutyának. De lehet kapni különböző étrend kiegészítőket is, amelyek a szőrzet állapotán változtatnak.

Keress rá a szőrhullásra ajánlottaknál.

2013. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Furminátor. A cicáimnál bevált, a kutyusom meg szerencsére nem vedlik. :)
2013. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

bútorra nem megy fel kutya, szőnyeget meg rutinos kutyásként nem is vettünk :)))

a parkettáról naponta felporszívózom a szőrt, de az hamar megvan. plusz rendszeres fésülés.

2013. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én használok lazacolajat, furminátort, sőt már vettem valami tablettát is.. Együttesen a 3 kb 10%ot segített az eredeti állapothoz képest. Az 2 kutyámból ömlik a szőr a harmadikból pedig csak alig alig.. A harmadiknál csak olajat használok.. Furminátorral átmegyünk rajta ki jön 20szál azt csókolom..
2013. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

értem. akkor veszek furminátort, meglátom mennyit segít, és ha kell még, akkor nézek mellé valamilyen vitamint is, vag ynem tudom még, szőrhullásra. :) végülis annyira vészesen nem hullik a szőre, csak ugye szeret a szőnyegen hemperegni (csak a folyosón van, mindenhol máshol csempe vagy parkette) és ugye ahogy hempereg beledolgozza a szőrt a szőnyegbe.. de alapjáraton nem olyan durva, csakhát mégis, nem egy egészséges dolog..


köszi a válaszokat. :)

2013. jan. 14. 14:17
 9/9 A kérdező kommentje:
bocsi a hibákért, siettem.
2013. jan. 14. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!