Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valamit tenni az utcára...

Lehet valamit tenni az utcára kiszökött kutyák ellen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok ilyen kérdés volt már, de arra vagyok kiváncsi, hogy most hogy kötelező a chip, lehet-e ebben valami változás? Kegyetlennek hangzik de már nagyon unom ami van, és nem akarom más kutyáját nevelgetni, meg spéci etológiai módszerekkel megszuggerálni hogy ne tépjen már szét, egy egész arzenált hordani a kabátom alatt meg megmenteni mindegyiket csupán nyugodtan sétálni! Tegnap 30 percre ugrottam ki, de már a kapuban megtámadott egy öleb, aki amúgy emberekre is támad és a lábuk után kapkod... A gazdája aki kint volt még észre sem vette, hogy egy egész sereg kutya elhalad előtte, és az ő kutyája meg őrjöngve támadja őket... Aztán meg a fél várost körbe kellett kerülnöm mert egy hatalmas német juhász kint sétáltatta magát és követett minket... A kapu elé sem mehetek ki nyugodtan mert valaki mindig kiengedni a kutyáját és még neki áll feljebb hogy én sétáltatom a kutyáim. Nem kóbor kutyákról van szó! Nagyon elegem van már ebből.
2013. jan. 15. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon sok időnek kell eltelnie mire megváltozik a kutyatartási kultúra, de szerintem jó úton halad az ország.


Romániában minden sarkon van 2 kóbor kutya mégsem maradok otthon a kutyával. Egy ideig jönnek utánunk aztán lekopnak, fontos a határozott fellépés.

2013. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Átérzem a problémát.

Errefele is nagyon sok az önsétáltató kutya, javarészük neveletlen, egy részük agresszív, másik részük kiszámíthatatlan.

De itt még a kóbor kutyák is vannak szép számmal.


A te "problémád" csak úgy oldódik meg, ha minden egyes alkalommal kihívod a sintért. Sintér befogja, chipet néz... gazdi előbb utóbb rájön, hogy vmi nincs rendben.

2013. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köztudott, hogy egy kiszökött kutya sokkal agresszívabb mint egy igazi kóbor. Ezek nem követnek, hanem őrjöngve kirontanak a saját kertjükből. Egyszer már majdnem megölték az egyik kutyám. És lehet elitélni hogy akkor minek van több, de úgy nem egyszerű még egy idegent is kordában tartani hogy közben x saját kutyát is fegyelmezni kell, amikor van rá esély akkor megteszem, de nem figyelhetem állandóan azt melyik kutyának van gyilkos kedve.
2013. jan. 15. 13:46
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Ki kell hívni a helyi állatvédőket vagy ahogy mondták, a sintért, mert ha agresszívak a kutyák, az veszélyt jelenthet bárkire, azt nem szabad hagyni. Mi van ha egy 7 éves kisgyerek találkozik velük?


Szóval telefonálj be, ha van a kutyákban chip akkor a gazdit megbirsálogják, ha nincs akkor elviszik a kutyákat.

2013. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, ráadásul egy vonatállomás mellett lakunk, ahol sok ember jár! És az előbb említett öleb is legalább 2 kisgyerekkel lakik. Viszont mire kiér a sintér (már ha egyáltalán kijön) addigra a kutyákat visszazárják a kertbe. Akkor meg mit tud tenni?
2013. jan. 15. 13:55
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Próbáld meg kilesni vagy megsaccolni h mikor szokták kiengedni őket és próbáld úgy alakítani h akkor ott legyenek az állatvédők/sintérek. Meg persze ne szólj a gazdának, had pislogjon csak h a saját ostobasága miatt volt kutya, nincs kutya.
2013. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
A sintértelepen nem sok esélye van a kutyáknak általában. Szóval a gazda helyett csak a kutyákkal csesznél ki, ha sintért hívsz. Szerintem az önkormányzaton jelentsd be azokat a szomszédokat, akik kiengedik a kutyákat. Név szerint. Biztos kimegy valaki, és körbenéz a terepen. Egy kis bírság lehet, hogy észre téríti őket.
2013. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Az a tapasztalatom, hogy semmit sem lehet tenni - a lakosokra értve ezt.

Nem tudom, hogy ki hol lakik, de sintér (gyepmester) csak nagyobb településeken van és nagyon szigorúan betartja a településhatárt. (Még azon is vitatkoznom kellett, hogy ne a "Lakott terület"-kresztáblát, hanem a település közigazgatási határát vegye figyelembe.) A többi településeknek fizetős szerződést kellene kötnie, de szinte sehol nincs ilyen. És a közterületen kóborló kutyák nagy része nem elhagyott, gazdátlan: tehát nem is őhozzá tartozik.

És nem tudom, hogy kik azok a helyi állatvédők, akik kihívhatók; különösen kis településeken, ahol jellemzőbb a kóbor kutya. Főleg: kijönnek-e, mert ez nem igazán állatvédelmi ügy. (Nem arról van szó, hogy éheztetik, ütik stb. az állatot.)

Igaziból ez rendészeti ügy. A közterületek rendjéért az önkormányzat és a jegyző felel. Kevés kistelepülés van, ahol tesznek bármit is. Pedig például szép bírságot is szedhetnének. De tudni sem akarnak a helyzetről. Még akkor sem, ha például önkormányzati képviselő lánya is rendszeresen sikoltozik az utcán a kutyáktól félve, mikor babakocsival megy a boltba.

Ha történik egy komoly baleset, akkor majd foglalkozik vele a kereskedelmi média, minden hivatalos személy roppantul meglepődik és kijelenti, hogy most aztán irgum-burgum lesz.

Egyébként is, ahonnan szabadon kijárhat kutya, oda szabadon be is mehet másik is. Erre hivatkozást is hallottam már: "mit tudom én kié, csak úgy bejött hozzánk".

Szép dolog lesz majd a transzponder (chip) ellenőrzés, gondolom nem kis látványossággal fog járni.

Szóval: üdvözlet a klubban!

2013. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bár nem vicces a téma - korántsem - tetszett az utolsó hozzászólás:)))
2013. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
'Szóval a gazda helyett csak a kutyákkal csesznél ki, ha sintért hívsz' Erről beszéltem, hogy hiába elítélendő már elegem van és nem érdekel, a saját kutyáim jóléte fontosabb ha választani kell.
2013. jan. 15. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!