Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fojtó nyakörvről mi a...

A fojtó nyakörvről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ha valaki tudja, hogy kell használni hasznos lehet?

Mekyik fajta a legjobb? Elég sokat láttam és nem tudok dönteni.

Ès kb. mennyibe kerülnek?

3éves nagytestű keveréknek szeretnék venni.


2013. jan. 15. 18:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ember kezében, aki valóban nagyon ért hozzá, a fojtó elősegíti a feladatok igazán precíz végrehajtását. Olyan gazdáknak azonban, akik mindennapos harcot folytatnak a kutyájuk nevelésével, nem való, mert semmin nem fog változtatni. Tapasztalatból mondom. :D
2013. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Nekünk volt fojtónk (van is, de már nem használjuk), egysoros fojtót ajánlom és a nagyszeműt! Nekünk nem volt különösebb gondunk a sétánál, így 99%-ban csak nyakláncként funkcionált rajta. Most egy ideje visszatértünk a textil nyakörvre.
2013. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
igy van kedves utolsó. Ráadásul hivatalos rendezvényeken is csak az egysorost fogadják el. ha meg valaki rángatással próbál nevelni, egy bőrnyakörvvel is le tudja tépni a kutya fejét, nem kell ahhoz láncnyakörv.
2013. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
49%
Ó, látom, azóta, hogy megnyitottam a válaszolós ablakot, már írtak egy csomóan... kellett nekem elmenni klikkerezni közben. xD Én ilyen karleszakajtós-megrántós esetre inkább a haltit javasolnám, mert azzal tényleg nem tud megrántani, a fojtóval meg igen, csak legfeljebb fuldoklik kissé utána.
2013. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Haltink van, a hámot nem szeretem. Nem húz csak egyszer egyszer, nem szeretném vele megfojtani sokáig ellene voltam de nem tudom merjem e kipróbálni. Ha nem lenne jó akkor vennék neki másikat.

2013. jan. 15. 19:15
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

a fojtó nem azért lett kitalálva hogy kínozd a kutyát és folyamatosan fuldokoljon. az csak egy eszköz, aminek segítségével figyelmezteted a kutyát ha esetleg elfeledkezne magán és rátalálna kapcsolni a tempóra. én ezt használom és áldom is a feltalálóját. az hogy egyet kettőt rándítok rajta egyáltalán nem fáj a kutyának (nyilván annak jelét adná: nyüszítene) viszont szerintem sokkal kellemetlenebb látvány egy sima nyakörves fuldokló kutya amelyik a gazdit vontatja.

kifejezetten meglepő volt számomra olvasni azt is hogy egy kutyasuliban nem tanulták meg a gazdik a fojtó lényegét és használatát. meg van arról a suliról a véleményem már elnézést.

2013. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

a haltit nem ismerem de nem is igen vagyok kiváncsi rá. a fojtónyakörv közvetlen fül mögé helyezésével is tökéletesen el tudom érni hogy a kutya arra mozgassa a fejét amerre én szeretném, legalábbis azt hiszem a halti ezt képviseli de lehet tévedek.


kedves kérdező, mivel a te kutyáddal alapvetően nincsenek problémák én ajánlani tudom. amikor érzed hogy kezd rákapcsolni rántasz egyet oldalirányba. ennyi. és a gondod már meg is van oldva, nem lesz többé NÉHA sem.

2013. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Oké, akkor szerintem kipróbálok egy egy soros nagyszeműt.

2013. jan. 15. 20:01
 19/33 anonim ***** válasza:
én haltit használok, amikor egyszerre megyek a 3al és nagy sétára megyünk, mert hármójukat azért már nem egyszerű minden esetben megtartani, egyébként szimpla nyakörv. A halti szerintem jobb megoldás, mint a fojtó, nem okoz fájdamlat, szimplán csak elfordítja a fejét oldalra, ha egy picit meghúz, nem fáj neki.
2013. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
NE vegyél fojtó nyakörvet. Sok kutya megvadul, a bizalma elveszik és agresszívvá válik. Semmiképpen nem ajánlott.
2013. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!