Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fojtó nyakörvről mi a...

A fojtó nyakörvről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ha valaki tudja, hogy kell használni hasznos lehet?

Mekyik fajta a legjobb? Elég sokat láttam és nem tudok dönteni.

Ès kb. mennyibe kerülnek?

3éves nagytestű keveréknek szeretnék venni.


2013. jan. 15. 18:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

#20

Mire alapozod ezt az állítást ?

2013. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Kérlek ne mondjátok a haltit mert VAN. A másik kutyámon halti van sétakor, de nyakörv nekem akkor is kell.

20# egy kicsit megilyesztettél ez most igaz vagy nem?

2013. jan. 15. 21:42
 23/33 anonim ***** válasza:
bocs, annak írtam, aki azt mondta nem is tudja mi az.
2013. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Alaptalan ez az àllítàs.

Nekem amùgy nagyon ritkàn kellett fojtòra raknom. Ha gond is volt és engedetlenebb volt, simàn felhúztam a füle mögè, fixre kapcsoltam, onnantòl kb. 1 ujjal irànyíthatò volt bàrmilyen szituàciòban.

2013. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
61%
A folytó nyakörv hasznos, egy hozzáértő kezében és csak képzésre használva. Vannak kutyák amiket mással nem tudsz képezni.
2013. jan. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasznos a fojtó, ne figyelj az okoskodó válaszokra. Ezek az emberek annyira ki vannak hegyezve minden ilyesmire, hogy az hihetetlen.

Nekem egy bulldog-boxer keverék szukám van, 40 kg, örökbe fogadott. Volt már textil, bőr nyakörvünk, de nem ért semmit, húzott mint az állat. Pár hete vettem 500 ft-ért egy egysoros fojtót neki a Fressnapfban. 2 napig meg volt sértődve, és próbálkozott a húzással, mire rájött, hogy nem fog menni. Karácsony előtt vettem neki, azóta megtanult láb mellett sétálni, nem akar odarohanni (pórázon vagyunk lakott területen) minden kutyához, autóhoz. A póráz már nem feszül, mellettem jön, és gyönyörűen sétál. Én sem akartam fojtót, de nagyon kellemesen csalódtam. És ahogy már mondták is, ha jól használod, nem fojt.


Azt tudod, hogyan kell rárakni? Mert nem lehet akárhogyan.


Nem egyszerű így elmondani, de megpróbálom. Szemben állsz a kutyával, és úgy rakod rá a nyakörvet, hogy ha feszül, akkor P alakot formázzon, ne 9-est. Ha 9-est formáz, akkor mindig fojtja, és annak nincs értelme.


Itt egy kép:

[link]


A szabadon lévő karikának kell a kutya bal oldalán lennie. Gondolom baloldalt viszed. Ha jobboldalt viszed, akkor fordítva. Ha fordítva van, tehát a szabadon lévő karika a kutya jobb füle alatt van, de te baloldalt viszed, akkor folyamatosan fojtja. Ezt nem szabad. Remélem nagyjából érthetően mondtam el. A fojtó mindig a kutya füle alatt legyen, ne ott, ahol a legvastagabb a nyaka, mert akkor megint nem ér semmit.


Annyit még tudj, hogy önmagában a fojtótól nem fog megtanulni sétálni. Ez csak egy eszköz, ami megkönnyíti az életünket, és gyorsabban nevelhető a kutya a szép sétára.

2013. jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Bocsi, asszem fordítva írtam le, de majd úgyis kijavítják. :) Én jobboldalt viszem a kutyát, e.ügyi okok miatt, tehát nálam fordítva van minden.
2013. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 zsuzsabazsa ***** válasza:
A linken egy félfojtós nyakörv van.
2013. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, persze még utána olvasok, hogy mi hogy van.
2013. jan. 16. 13:11
 30/33 anonim ***** válasza:
39%

A lepontozás miatt kénytelen vagyok hozzá szólni mégegyszer a témázhoz.. Menyetek ki az utcára és nézzétek csak a kutyásokat. Nézd meg hogy hány kutya sétál szépen fojtóval.. Mert én még nem láttam eggyet se, azért írtam hogy haszontalan. 1000ből 1 ember tudja rendesen használni.. 2nagytesű kutyám van és köszönik szépen megvannak fojtó nélkül. És tökéletesen nem húznak. Csak egy kis kitartás meg pórázfegyelem kellet hozzá..


A fojtó hasznossága teljesen fajta / egyed függő egyébként. Nekünk az előző kutyánkra vettem lánc fojtót leszarta nem érdekelte... vettem textilt az se érdekelte már egy vékony retriver pórázt vettem hozzá hátha az ér valamit, de semmit. Belefeszül viszahúztam/rántottam félmásodpercel később ismét belefeszült.. a retriver pórázról gyorsan le is tettem mert azt hittem hogy megfojtja magát néha..

2013. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!