Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Örökbefogadott...

S. O. S! Örökbefogadott problémás szuka kutya?

Figyelt kérdés

Nem rég fogadtunk örökbe egy kiskutyát..Vagyis annyira nem is kicsi, olyan fél éves lehet.A problémám az vele, hogy rettentően fél.Elég egy hangos szó és máris meghunyászkodik.Amikor hívjuk magunkhoz akkor lelapul és így kúszik hozzánk.Szerintem biztosan bántották kiskorában.

A másik problémám az vele, hogy amikor meglátja a cicáinkat akkor felélénkül, és amikor a cica elkezd szaladni akkor rohan utána.Nem tudom, hogy bántani akarja vagy nem, de eléggé mereven figyeli amikor magasan van a macska.Szóval látszik rajta, hogy nem barátkozó szándékkal közelítené meg.Főleg azóta félek mióta egy galambot is megfogott és meg is ölte....Mert ebből tudom, hogy van benne valamennyi vadászösztön.

Mit kéne tennem vele? Visszavinni nem szeretném mert nagyon szeretjük, de a macskákat is.Kérlek segítsetek!



2013. jan. 15. 19:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ja, így már más a helyzet. Azt javasolnám, hogy legyen veletek, szokja az ingereket. Az udvarra kitéve nem fog szocializálódni. Nekünk is bent volt a félős kutyám a lakásban, mindig odajöhetett, ha akart egy kis simiért vagy falatért, így szépen, lassan kialakult a bizalom.
2013. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez volt a helyzet, csak én az utcáról vittem be a kutyust. Az elején félt szegény de mostmár tök jól érzi magát mindenkivel barátságos. Sok-sok jutalomfalat és szeretet,de várd meg, hogy ő közeledjen feléd, minél több időt tölts vele (pl.:séta). Sajnos mi sem tudtuk elvinni kutyasuliba, de itthon is megküzdöttünk a problémákkal.

Mostmár kb 10macsekból kettő van csak (hála istennek) a szomszéd macskáit elűzte.

Ezt a kettőt nem is bántja mindig letiltottam róla, az elején több, kevesebb sikerrel de sose bántott semmilyen állatot (pár madáron kívül). Mostmár megtanulta, hogy nem bánthatja a cicát, rájuk sem nèz. Az elején én összeismertettem őket, oda vittem a cicát akkor felékapott, rákoppintottam az orrára, rögtön vette a lapot. Szóval nem lehetetlen a kutyus kicsivel több mint fél éve van nálunk és már nincs ilyen problémánk.

Kitartást és sok sikert!

2013. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen volt az én Lucky (láki) nevű kutyum is a vásárban találtuk.Mi sokat simiztük meg játszottam vele sokat és egy kis idő elteltével elértem hogy bízzon bennem.Mivel kidobták még kicsit fél ha le basz*m,de am már egyáltalán nincs gond vele.
2013. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!