Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom szökik, mit csináljak?

A kutyusom szökik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Vlki nem tud segíteni, hogy nyáron kaptam egy fajtatiszta német juhászt, rajzos.. gyönyörű. tök mása a rex felügyelőnek.:)

2éves most, kan. imádom, imádja a család is. kiskedvenc lett belőle, 2.évét töltöte júl.4-én.:)


egy imádnivaló kutyus, de egyszerűen tűrhetetlen ahogy viselkedik. mármint szökik. a kerítésre nyáron rengeteget költöttünk, illetve rengeteg energia ellenére is szökik. hamarabb szétvágja a lábát a szögesdróttal (ami 45°-ban döntött, hogy ne tegye tönkre magát..) minthogy ne szökjön el.


egyszerűen ilyen makacs, önfejű hogy ha rájön vlmi amitől szöknie kell akkor eltépi akár a láncot is lényegtelen számára nincs akadály. 70centit ásott le illetve 190centit ugrott...



csak nyáron lesz megcsinálva a kerítés, miatta lesz kivágva minden tujánk a kerítésnél és normál kerítés lesz MIATTA. nem fogok megválni tőle, mert imádom.. de most már így nem mehet.


most meg van kötve. most a legrosszabb. elengedem és 10perc múlva már nincs itthon. nagytestű, félnek Tőle az emberek.. ez nem mehet így tovább.


de nem akarom megkötve sem tartani nyárig, de egyszerűen így nem mehet tovább...........


segítség?????????


2013. jan. 16. 19:56
1 2 3
 11/28 Zsolt75 ***** válasza:
89%
Én a villanypásztort a kerítésre szereltem. Nem fogyaszt sokat. Egy idő után nem is próbálkozott már úgyhogy jelenleg le is van szerelve.
2013. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%

Mennyit van sétáltatva? Mennyit foglalkoztok a szellemi fárasztásával?

A fedeztetésről pedig.. Melyik kennelből való a kutyád? Tenyészszemléje milyen?

2013. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%
Mennyit sétáltatjátok? Ahogy írták, ha ki van fárasztva nem fog ugrálni, ill. ivartalanítás. Ennyi segít, ha annyira ragaszkodsz hozzá akkor hajrá!
2013. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

90%ban kiderül hogy a gazda nem sétáltat ezért a szökés.

Vidd el napi 1 óra változatos sétára közben gyakorold vele a behívást majd ha ez is megvan akkor már el is engedheted.

És láss csodát ezután a kutya nem fog szökni, hidd el.

Melyik a rosszabb miután műtve lesz?

Ha előtte már a kutya ismeri a sexet de már többet nem tudja csinálni, vagy ha nem ismeri de már nem is fogja és feltehetőleg nem is kívánná mert nem tudja mi az.

Többi kölyökkel mi lenne?

Szerintem inkább old meg máshogy hogy a kutyának is jó legyen és kölyök se legyen :P

2013. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

hát nemnagyon van sétáltatva, ez igaz.

de nincs napi 1órám rá, reggeltől estig iskolám van. este 5re érek haza jóesetben..


egyébként nem hiszem ez megoldaná.

2013. jan. 16. 21:06
 16/28 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy nem hiszed. Halvány gőzöd sincs egy kutya (te esetedben munka kutya) tartásáról és igényeiről. Ha olyan fajtát választasz, ami sok foglalkozást (agyi és testi is) igényel akkor utána ne lepődj meg. Nekem szibériai huskym van, napi 2 séta, heti sok futás és tanulás, tréning. Miután agyilag és testileg is le van fárasztva, itthon nem csinált más mint egész nap alszik, eszébe nem jut még 1 kört menni se magától.
2013. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%
Azt hiszem, ezzel rövidre is zártuk a témát! :-)
2013. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
79%
Mégis mit vársz?Ha nincs sétáltatva alig érik új ingerek,így természetesen kalandvágya támad.Szerintem be tudod iktatni a napi 1 óra sétát,csak nem akarod.Én fél 5-re érek haza mégis megvan a napi másfél-két óra séta+játék.Ha korábban érek haza akkor megvan a szellemi lefárasztás is.
2013. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
79%

Mi lenne veled ha dolgoznod kéne, mert nekem add be hogy egy iskola ahol csak ülni kell annyira leterhel hogy még sétálni sem tudsz miatta.

Képzeld valaki iskola és munka mellett is elmegy a kutyával sétálni na?

Be van zárva szerencsétlen te meg csodálkozol hogy miért szökik.

Nem tudom te mit szolnál ha minden napod ugyan úgy telne el, a nagy unatkozásban.

Más is 5re ér haza csak ők mondjuk melóznak 8,10 órát és nem csak ülnek a padban, és mégis elviszik a kutyát sétálni.

2013. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell megvárni, hogy legyen kölyke, több, mint 2 millió kutya várja gazdáját a menhelyeken, gondolj rájuk, nekik legyen előbb gazdájuk.

A villanypásztor nem fogyaszt sokat, kb. mint egy villanykörte, egyszeri költség csak.

Ezen kívül gyakrabban sétálj vele.

2013. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!