Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom szökik, mit csináljak?

A kutyusom szökik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Vlki nem tud segíteni, hogy nyáron kaptam egy fajtatiszta német juhászt, rajzos.. gyönyörű. tök mása a rex felügyelőnek.:)

2éves most, kan. imádom, imádja a család is. kiskedvenc lett belőle, 2.évét töltöte júl.4-én.:)


egy imádnivaló kutyus, de egyszerűen tűrhetetlen ahogy viselkedik. mármint szökik. a kerítésre nyáron rengeteget költöttünk, illetve rengeteg energia ellenére is szökik. hamarabb szétvágja a lábát a szögesdróttal (ami 45°-ban döntött, hogy ne tegye tönkre magát..) minthogy ne szökjön el.


egyszerűen ilyen makacs, önfejű hogy ha rájön vlmi amitől szöknie kell akkor eltépi akár a láncot is lényegtelen számára nincs akadály. 70centit ásott le illetve 190centit ugrott...



csak nyáron lesz megcsinálva a kerítés, miatta lesz kivágva minden tujánk a kerítésnél és normál kerítés lesz MIATTA. nem fogok megválni tőle, mert imádom.. de most már így nem mehet.


most meg van kötve. most a legrosszabb. elengedem és 10perc múlva már nincs itthon. nagytestű, félnek Tőle az emberek.. ez nem mehet így tovább.


de nem akarom megkötve sem tartani nyárig, de egyszerűen így nem mehet tovább...........


segítség?????????


2013. jan. 16. 19:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom az ilyen kérdésektől idegbajt kapok:) Kérdezem én, ha nincs időd foglalkozni a kutyával akkor minek kellett neked kutya? Fingod sincs sajnos, hogyan kell egy kutyát tartani. Egy kutyával naponta foglalkozni kell, következetesen nevelni, sétáltatni, lefárasztani. Ha ez megvan, akkor nincs miért elszöknie. Nekem egy 1,5 éves labrador-vizsla keverékem van, és ha nem esik az eső, akkor naponta simán lefut a bicikli mellett 15 km-ert, benne van a vérében, vadászkutya. Le van fárasztva, eszébe nem jut elszöknie, sőt még a nyitott kapun se megy ki, mivel tudja h megyünk sétálni, megvárja a sétát. Szval a szökés miatt mindenkit hibáztathatsz csak a kutyát nem. A kutya ösztönből cselekszik, ha ki vannak elégítve az igényei, akkor normálisan viselkedik. Nektek nem szabadna sajnos kutyát tartani, adjátok oda vkinek mihamarabb aki ért a kutyákhoz és nem lusta törődni vele.
2013. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
A kutya 2 éve be van zárva egy területre. semmi nem éri, semmi új ingert nem kap. ez olyan, mintha te be lennél zárva. ne haragudj, de 2 év alatt annyit nem olvastál utána a kutyatartásnak, hogy a sétáltatás nem csak egy divat, hanem a kutya szükséglete? LÉTELEME? kell neki a szimat, az inger, hogy ne egy szocializálatlan, szökős - és most kapaszkodj meg - nagyon könnyen elvaduló kutya legyen belőle. nem a kennel, meg a kerítésépítés a megoldás. én iskolába is járok, és dolgozom is(főállásban), mindemellett a kutyám bent van, tehát nem lehet elcsalni a sétát, mert amúgy várna az akna az előszobában. hidd el, imádom a kutyám, és a késő esti sétának a 90%-át elcsalnám, de mégsem teszem, mert nem szobadísznek van a kutyám. ezt tudod hogy hogy hívják? felelősség. hiába ülsz az iskolapadban egész nap, ha még ennyi sem tudsz. vicc. az meg, hogy még utódokhoz is ragaszkodsz, egyenesen nevetséges. nem önfejű a kutyád, hanem végtelenül boldogtalan.
2013. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
ja, és komolyan mondtam, hogy ne csodálkozz majd, ha az édibédi kutyád, akit napi szinten mellőzöl, egyszercsak minden előzmény nélkül nekedront, és belédharap.
2013. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
17-re hazaérsz, akkor éjfélig belefér 2 óra séta mielőtt aludni mennél. Bár szerintem a séta önmagában kevés. A németjuhász munkakutya, dolgoztatni is kell. Engedelmes, ügyességi, örző-védő... Nem kötelező kutyát tartani, de ha bevállatad, akkor elégítsd is ki az igényeit! A szaporítást meg jó lenne elfelejtened egy ismeretlen származású, szűretlen kutyával. Így is túl sok a nyomorék és gazdátlan németjuhász!
2013. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Hovarju ***** válasza:
84%

SÉTA, FOGLALKOZÁS FELADATOK.


Az előző kommentekben nagyon jól leírták, a fáradt kutya nem rombol és nem szökik.

Ha már munkakutyát vállaltál, akkor foglalkozz is vele.

Az ivartalanítás esetleg megoldhatja, hogy tüzelő szuka után nem fog futni, de a nevelés hiányát nem pótolja.

Nincs szüksége párosodásra egyetlen egyszer sem. Neked pedig addig ne legyen semmilyen más kutyád, amíg ennek az egynek az igényeit nem tudod kielégíteni. Ha már egy kutya ellátására nincs elég kedved, időd, energiád, Ne akarj másikat.


Hiába lesz speciális, méregdrága kerítés, ha nem foglalkozol vele, akkor onnan is meg fogja találni a módját a szökésnek.

Vidd el kutyasuliba. A foglalkozások általában hétvégén vannak, akkor biztos lenne rá időd. Hétköznap meg gyakorolhatod vele otthon a feladatokat. Az nem kifogás, hogy öt órára érsz haza.

2013. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
71%

Fú, de tudtam, hogy nem sétáltatja.

Ajánlom, hogy sétáltassátok. Az unokaöcséméknek is egy nagy testű kutyájuk volt. Nem sétáltatták, ezért folyton elszökött. A vége az lett, hogy elütötte a busz!

2013. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
81%

De amúgy tényleg, evvel a hozzáállással kutyát se szabadna tartanod, akkor minek még 1?

Ennek az egynek az igényeit sem tudok kielégíteni, de azért még egy ráadásul kölyköt is akarsz?

2 kan amúgy sem szerencsés, ha meg szuka lesz akkor beltenyészet veszély (evvel a hozzáállással kis esélyét látom hogy ivartalanítani fogod őket).

Attól hogy ketten lesznek sem fogja megoldani a szökés dolgot, mert majd ketten ásnak árkot felváltva, és esetleg belőlük is olyan németjuhászok lesznek mint amiket itt sokan leírtak hogy rémisztgetik a környéket, gazda meg b@szik rájuk.

Szerintem ha rájönnél hogy ha rendesen tartod azt a kutyát mennyi időt kell ráfordítani, akkor nem azon járna az eszed hogy még egy kutyát beszerezz, pláne úgy hogy már most sajnálod az időt rá.

Adhatnál valami életjelet is, mert eltudom képzelni hogy már kitörölted ezt a kérdést...

2013. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Én már nem papolnék sétáról, játékról, nevelésről, a többiek már NAGYON HELYESEN megtették :)


De KÉRLEK, FELEJTSD EL A SZAPORÍTÁST!!!!!!!!

RENGETEG, ANNÁL IS TÖBB NÉMET JUHÁSZ ÉS KEVERÉKE KERES GAZDÁT mind a fajtamentésnél, mind menhelyeken, ideiglenes gazdiknál...és így is kerülnek altatásra, mert nem lehet bírni hellyel, pénzzel, energiával és örökbefogadóval.


Ezeket tanulmányozd át...és az istenért kérlek...GONDOLKOZZ MÁR!!!!!!!!



[link]

[link]

2013. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!