Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért megy neki nagyobb...

Eriiii kérdése:

Miért megy neki nagyobb kutyáknak, amikor olyan kicsi?

Figyelt kérdés
Szerintetek miért csinálja? Tibeti spániel kutyám, hogy nekimegy nála sokkal nagyobb kutyáknak pl rottweilernek, német juhásznak stb. Mert már kétszer is úgy elkapták nagy kutyák, hogy alig élte túl. Pl: addig szorította a nyakát a másik kutya, hogy már nem is mozgott és úgy rázta a másik kutya meg megharapták és tiszta vér volt a nyaka.

2013. jan. 18. 20:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
"fogd meg őt és dugd zsebre akkor nem fog támadni" xD - ez jó, de szerencse, hogy nem bernáthegyije van, azt hova dugná :)))
2013. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 kira kenzo ***** válasza:
Akkor támadhat azért is hogy megvédjen. Mondjuk én inkább szétválasztanám őket. Nem azzal foglalkoznék hogy legalább nem engem támadnak meg a kóborkutyák.
2013. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen velem is volt már, hogy szembe jött egy nagyobb kutya és az enyém neki ment volna, Havanesem van, és kicsit véreb stílusa van...de én inkább felkapom és elfutok vele:D Szerencsére nem jön utánam még 1 kutya se:D
2013. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
más kutyák elől is felkapod? mert akkor viszont tudom, mért menne neki a többinek.
2013. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:20


ha ez igaz akkor fogadd őszinte elismerésem. hatalmas mázlid van hogy még egy kutyának sem kapcsolt ettől be a vadászösztöne és nem vett üldözőbe titeket.

2013. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 compactegon ***** válasza:

22.20-as. a lehető legnagyobb hülyeséget csinálod...

az én kutyám egyik barátja egy hatalmas kan boxer. különösebb gond nincs vele, játékos és jó fej; kivéve ha felkapkodják előle a kis kutyákat. ő például erre mozdul, és elég sok kutya van ezzel így. ráadásul a saját testi épségedet veszélyezteted. elég könnyedén a karodat foghatja meg a kutyád helyett. gratulálok.

2013. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

én a 155 centimmel és 56 kg-mal mikor sétáltattam a huskym és ránk rontott egy cane corso, először azt hittem besz@rok úgy megijedtem, de amikor láttam ,hogy ez nem áll meg magam mögé rántottam a kutyám, és szinte felfújva magam megindultam a nagy kutya felé, és rákiabáltam, hogy hé, nem szabad! erre visszahátrált a kapuba, de akkor jött a "haverja", egy golden, aki meghazudtolva a róla kialakult sztereotípiát szintúgy nekem támadt, nem is a kutyámra, és akkor a két kutya jött, erre fel meg elengedtem a pórázát az enyémnek, és úgymond rászaladtam a kettő dögre, és kiabáltam, hogy takarodj...mind a kettő visszament a portán belülre...

Addig az én kutyám, anélkül, hogy mondtam volna neki bármit is lefeküdt ott, ahova "tettem", és megvárta, amíg visszamegyek érte.

Mindezt úgy, hogy méreteim leírtam, és lány vagyok...nem tudom nálam az első gondolat a kutyám volt, nem pedig én...meg amúgy is hirtelen olyan dühös lettem arra a két kutyára, hogy nem is gondolkodtam, csak cselekedtem.

ilyenkor elképedek, hogy mások hagyják, hogy nagy kutyák marcangolják a sajátját...én, még ha egy dög el is kapná mondjuk az enyém nyakát, megpróbálnám a nyakánál fogva megmarkolni,és mit tudom én...kinyomni a szemét... de nem nézném végig, hogy megölik a kutyám.

2013. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
a 17es sztori tökéletes példája annak hogy ha valaki igazán szereti a kutyáját akkor ott a félelem elvész egy pillanat alatt. és éppen ezért is került ki a "csatából" győztesen mert a magatartása semmilyen félelmet nem mutatott a kutya felé, így a kutya hamar azt érezte hogy esélye sem lehet. ha valaki ekkora önbizalommal és bátorsággal áll a kutya elé még a legnagyobb bernáthegyi is képes azt hinni hogy egyetlen "harapással" képesek vagyunk végezni vele. tökéletes volt a falkaszellem mindkét fél részéről, ezért is ment oda a masák kutya is bepróbálkozni az "ellenséggel". a saját kutyája pedig pontosan azért volt olyan nyugodt (lefeküdt és megvárta a gazdit) mert tökéletesen átlátta a helyzetet hogy ezt a gazdi egyedül is képes megoldani. puszta szeretete miatt ösztönből cselekedett és a kutyája érezte hogy a gazdi nem hagyná hogy baja essen. (ahogyan az alfa sem hagyná hogy a társainak baja essen) mindenki tökéletesen vette a lapot a testbeszéd alapján. velünk még szerencsére nem esett meg ilyen eddig általában kikerültek minket, mindenki ment a saját dolgára. de az biztos ha mi is találkoznánk olyan kutyával aki azt hiszi magáról hogy ő a jani egész biztos hogy én sem gondolkodnék ilyeneken hogy mennyire félek megpróbálnám minden eszközzel megvédeni a kutyám.
2013. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 compactegon ***** válasza:
én us mindig megállítom a felénk rohanó kutyákat. eddig nagyjából 10-ből egyszer nem sikerült csak. egy labrador volt. sok nem kell általában, én kihúzom magam, kutyát magam mögé tessékelem a kutyámat és rászisszenen a felénk rohanóra, vagy a mutatóujjammal fenyegetően rámutatok, végső esetben mély hangon rámorgok. általában be szokott jönni. a veszély elmúltával tudatosodik csak a dolog, addig ösztönösen jön.
2013. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kérdező! Amíg nem változtatsz mind a saját viselkedéseden (nem győzöd le félelmeidet), mind a kutyáddal való bánásmódon, addig semmi esélyed...örülj, hogy még él a kutyád!

Soha nem értettem, mikor a gazdik nevetve nézik, mikor kiskutyájuk nagyokra acsarkodik...mindig megkérdezem, hogy akkor is nevetne, ha a nagy kutya keresztbe lenyelné???

2013. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!