Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová tűnnek ezek a kutyák?

Hová tűnnek ezek a kutyák?

Figyelt kérdés
Nem rég elveszett egy ismerősöm kutyája egy amerikai stafi és sehol nincs. A környéket be lett plakátozva. Az összes menhelyen bejelentették, hogy keresik és a fényképét is elküldték. Már több mint egy hónap eltelt és semmi. Utána néztem egy kicsit és láttam, hogy rengeteg ilyen fajta kutya tűnik el. Ellopják a kertből, az utcán befogják az elveszett kutyákat még olyat is hallottam, hogy egy menhelyről is elloptak ilyen fajta kutyát. És többnyire holtan vagy súlyos sebekkel kerülnek elő. Ez valami illegális kutya piac? Gondolom, hogy harcra viszik őket. Hogy lehet rájuk találni?
2013. jan. 19. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ennek is megvan az esélye :(

Vagy egyszerűen eladják őket jó pénzért. Ezért fontos a chip, a minap olvastam egy történetet, 1,5 éve veszett el/lopták el az illető kutyája, valaki megtartotta, majd úgy döntött, eladja. Megvették tőle a kutyát, szerencsére jó gazdához került volna, elvitték állatorvoshoz, ott kiderült, chipes a kutyus. Az új gazdi becsületes volt, felhívták a régit, kiderült a dolog. Így a kutyus 1,5 év után került vissza a gazdájához!!!


Érdemes szólni/figyelni az amstaff rescue fb-os oldalát is! Ha harcoltatott kutyákat foglalnak le, hozzájuk kerül!

2013. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező,amit felvázoltál illegális kutyaviadalokra útaló jelek.Ha mindez valóban így van,s több tulajdonos is vallani tudja hogy kutyáját holtan vagy sérülten találta,illetve lopják a kutyákat,a rendőrségen kell bejelentést tenni!
2013. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen valószínűleg harcra, kutyaviadalokra viszik őket. De én már hallottam olyat is h fajtatiszta kutyákat elraboltak ( tenyésztésre, házikedvencnek ) gondolom mert olcsóbb. Nem is ember az ilyen! Ellopni más kutyáját, megkínozni, tenyészteni stb . Ezek nem is emberek sőt méhvel nem is állatok!
2013. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Már mindenhol minden állatvédő ilyesmi szervezeteknek küldtek képeket és tájékoztatást. A rendőrségen tudtommal többen is tettek bejelentést, de nem nagyon értek el semmit. Én nagyon sajnálom őket mert az egész család nagyon szomorú. Lehet, hogy páran már halottak is róla mert rádióban és újságban is benne volt. Ő mex aki megmentette társát mikor egy vaddisznó rá támadt. A másik kutyán több életmentő műtétet hajtottak végre. Ő szerencsére már jól van. Még kutató csapat is indult utána de semmi. azt szeretném tudni, hogy lehet megtalálni ezeket az embernek nevezett egyedeket még mielőtt Mex is arra a sorsra jutna mint a többi kutya.
2013. jan. 19. 22:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Érden volt ebből hatalmas botrány, eseteleg az érdi állatvédnökséggel felvehetnéd a kapcsolatot, hátha....

Itt rengeteg staffit elloptak

2013. jan. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a múltkor az állomáson láttam két nőt, szerintem állatmentők lehettek, mert épp elszállítottak egy kutyát. Menet közben meglátták egy amstaff hirdetését, erre az egyik gondolkozás nélkül mondta, hogy "ellopták a cigányok". Erről ennyit.
2013. jan. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
00:47 vagyok, ez pont Érden volt.
2013. jan. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak olyan területek az országban, ahol fokozottabban kell vigyázni az ilyesmi miatt :(

Egyik barátnőm is érdi, boxere van, családi házban laknak. Ők pl. felügyelet nélkül ki sem engedik a kutyát az udvarra.

2013. jan. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem mondod h a vaddisznós kutya tűnt el?????? Aztakurv@.....
2013. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen ez tökölön történt és 3 nap múlva jelentették, hogy látták Szigethalmon. Ahogy körbejártuk a környéket többen is mondták az ott lakók közül, hogy sajnos sok ilyen eset van ott is. Az érdi az melyik egyesület mert többet is találtam. A Nápoly masztiff mentős? De már valószínű, hogy ők is tudnak Mexről. igen ő az a kutya akinek társát megtámadta egy vaddisznó és ő elűzte a disznót, de ő is eltűnt.
2013. jan. 20. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!