Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt valakinek csivije aki...

Van itt valakinek csivije aki szinte minden vele kapcsolatos tapasztalatát elmondaná?!

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Csivavám van, 5éves krémszínű szuka kutyus :) Nagyon szeretem!! :) Rövidszőrű csivava :)

A csivava természete ragaszkodó és egygazdás kutya!

Tehát egész életén át csak egy embert képes szeretni,de azt nagyon, és ez a gazdája :)Szeret pihenni, aludni,de természetéből adódóan aktív is, főleg, ha jó az idő és kellmes meleg van:) Szereti a meleget,mivel Mexikói fajta,a hideget nehezen viesli, télen és ősz/tavasszal érdemes és ajánlatos kutyaruhát adni rá, meleg kabátot, vagy tavasszal egy kutyapulcsit :) Én imádom öltöztetni a csivimet, sok ruhácskája van, kabátok, pulcsik egyberuhák, egyebek :) Ha kertesházban tartod, akkor elég ha csak szép időben mész el vele sétálni pórázzal és a hámot jobban szeretik,mert kényelmesebb nekik :) Én kertesházban élek, így nem kell sétáltatni vinnem, viszont néha néha kimegyünk a városba és sétál, találkozik más kutyákkal, nézelődik és élményeket gyűjt :) Táskában szeretnek nagyon utazni ilyenkork is nézelődnek és örülnek,hogy a gazdival vannak :) Idegenekkel a csivava tartózkodó és vedelmezi a gazdáját .! :) A gyerekeket kevésbé szereti,családba nem alkalmas kutya! Olyan mint egy kisgyerek és elvárja a törődést és a kényesztetést! Amit meg is hálál a gazdinak.

Etetése:

Én royal canin csivava tápot illetve pedigree small dogs tápot szoktam neki adni, ez mellett sok gyümölcs, zöldség amiket nagyon szeret, és néha párizsi, sonka, sajt és főtt hús, az etetése olcsón kihozható nem eszik sokat :)

Ápolása:

Elég ha egy évben egyszer vagy max kétszer elviszed az állatorvoshoz és a kombinált +veszettség elleni oltást beadatod, ez minden ellen védelmet ad :) A csivava egy egészséges fajta, ha rendszeresen oltva van (mint minden más kutya is) akkor sokáig jó egészségnek örvend, a csivavák akár még 18évig is elélhetnek :)

A tavaszi időszakban már ajánlatos a szőrére csepegtetni bolha és kullancs elleni cseppet ezt állatorvsonál lehet kérni advantix, scalibor és egyebek ezt végig kell csepegtetni tavasztól egészen őszig, hogy ne érje semmi baj :) Ez egyben a gazdi érdeke is.

Kutyakozmetika:

Én negyedévente vagy van, hogy félévente viszem el kutyakozmetikába, ami fürdetés, körömvágás, bűzmirigy kinyomás, szem, fültisztítás, és szőrápolásból áll :)

Nagyon szereti a kozmetikát és utána jól érzi magát, felfrissül,és finom illata is lesz :) A csivavának nincs kutyaszaga így a parfümös kutyasampon és a krémbalzsam sokáig megmarad a szőrében :) Fontos a kozmetika a rövidszőrű csivavvánál a hosszúszőrűnél méginkább.

Összefoglalva nekem a csivavám egy évben 30 ezer Ft-ba van, amiben bennevan az étkezés az állatovosi látogatás oltásokkal és a kozmetika valamint néha egy új ruha vagy jutalomfalat,amit nagyon szeret :)

Én csak ajánlani tudom neked a csivavát, mert szeirntem a legjobb kutyafajta a világon!!! :)

Remélem tudtam neked segíteni:)

23/L

2013. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=LELdXTBEO3k

Egy két hasznos dokumentumfilm a csivavaákról :) :)

Imádom ezeket nézni :)

[link]

Az előző válaszoló vagyok a 23/L

Fontos oldalak :

csupa csivava, csivava.net, csivava.blog stb :)

És nagy ünnep a csivava majális amit májusban szoktak tartani Budapesten :)

2013. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!