Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetestől sétáltassuk egy...

Hány hetestől sétáltassuk egy német juhászt?

Figyelt kérdés
És ha vagyunk pl egy parkba mikor vehettem le róla a pórázt?

2013. jan. 20. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Hány hetestől sétáltassuk egy német juhászt? : ha már megvannak az összes oltásai (egyépként nem fajtafüggő)


És ha vagyunk pl egy parkba mikor vehettem le róla a pórázt?:

ha már 100% hallgat a nevére, rád ha szólítod hogy menjen oda akkor odamegy (behívható)

2013. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A 3. oltása után úgy 2 héttel lesz biztosan védett a kutya. Ha rendben tartottátok az oltási programot, akkor 12 hetes korában már vihetitek közterületre.

És már az első sétáknál ajánlott a póráz nélküli sétához szoktatni a kölyköt. Minél fiatalabb korában kezditek el szabadon sétáltatni, annál nagyobb a valószínűsége, hogy később nem lesznek gondok. Még egészen kicsiként úgy is csak mellettetek lesz folyton, el nem mozdulna tőletek. És minék többet vigyétek normális kutyák közé, hogy megfelelően szocializáljon! Nagyon ajánlanám a kutyaovit is, ott vele egykorúakkal tud játszani, ami nagyon fontos a számára és az oktatók is segítenek minden felmerülő problémában.

2013. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Látom vannak kérdéseid :)

Ami persze nem baj!


Ajánlom, hogy olvasd el ezen az oldalon a cikkeket, neked a legtöbbje most aktuális :)


3 oltás után viheted parkba a kutyust és én is azt mondom, hogy vedd le róla nyugodtan a pórázt. Az én kutyámat 3-3,5 hónapos koráig még akkor sem tudtam volna elhagyni, ha akartam volna, szorosan a lábam nyomában volt. Minden kölyök így születik, ki kell használni!

Aztán ha majd nyílik a világ fele, elkezd érdeklődni, egyből észre fogod venni, hogy hol a határ, hányadán áll veled, hallgat-e rád, vagy sem.

Persze tanítani már most tanítsd az alapokra (neve, behívás, ül, fekszik - persze mindent szépen fokozatosan).


[link]

2013. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!