Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e ez dominancia, vagy...

Lehet-e ez dominancia, vagy csak rémeket látok?

Figyelt kérdés
3 és fél hós kutyám van, és hetekig kutyapelusra pisilt nagy %-ban. De egy ideje már mindkét szobába is simán bepisil, pedig eddig még ha ott volt, akkor is kiment a pelenkára. Azt gondolom, hogy jelölget... mivel ma délután is, mikor kivittem, nagyon sokat pisilt. És mikor visszajöttünk, fél órán belül kétszer pisilt a szobába. Nem igaz, hogy fél órát nem bír ki! És ott előttünk a parkettára csinálta. Szerintetek?
2013. jan. 20. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
4 hónapos kutya nem fog jelölgetni mert még nem ivaréret.. mekkora mennyiséget pisil? csak mert kutyáknál is előfordulhat felfázás ami vizeletürítési ingerrel járhat
2013. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én épp ezért nem tartom jó ötletnek a pelenkát, mert szerintem arra tanítja a kutyát, hogy bent végezze a dolgát - pelenka, szőnyeg, parketta, édes mindegy. Mivel előttetek csinálta nyilvánvalóan nincs tudatában annak, hogy azt neki nem szabad, és hogy a pelenkára kéne... Ha nem takarítottatok fel szagtalanra a pisi után könnyen lehet hogy azért jár vissza mert érzi a szagát. Ha továbbra is ilyen gyakran pisil én azért megmutatnám az orvosnak.
2013. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ivarérett, ezt én is tudom! De akkor is lehet domináns, egy kiskutya is, ha pl nem vonul félre, vagy ha rápisil egy másik kutyáéra, az is dominancia.

Második, hát az a baj, hogy parkettára pisilt már többször és ott a résekből nem tudom úgy eltűntetni.... könnyen lehet, h felfázott, hisz nagyon rövid szőre van és szar idő van....

2013. jan. 20. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!