Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foglalkozzak ezzel, vagy...

Foglalkozzak ezzel, vagy teljesen felesleges?

Figyelt kérdés

Nemrég örökbe fogadtam egy kutyust, akinek nincsen teljesen rendben a "személyazonossága".

Egy szaporítótól lett kimentve, ahol egy 8 éves kutya oltási könyvét adták hozzá, de a dokink megállapította hogy csak 5 éves, valószínűleg direkt egy idősebb kutyáét adta ki, hogy neki megmaradjon a fiatalabbé.... Voltak benn jelölve korábbi oltások, de akkor az nyilván nem az övé.

Amikor a fajtamentőkhöz kerül, ők oltatták, ivartalanították, chipelték, tehát ezek stimmelnek, már hozzá tartoznak.

Szeretném ezt helyre rakni, viszont az örökbefogadási szerződésben benne volt az oltási könyv szerinti születési dátuma is. Ha én átíratom a születési dátumát, ebből később nem lehet gond? Érdemes egyáltalán foglalkozni ezzel, vagy hagyjam a francba az egészet? Mert végül is tök mindegy, hogy a könyve szerint hány éves, viszont engem idegesít a dolog.


Egyáltalán hogy lehetséges ez az egész? Ha pl új oltási könyvet állítanak ki neki, akkor újra ki tudják vajon nyomtatni a chiphez tartozó vonalkódot?



2013. jan. 22. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A chiphez adnak egy halom vonalkódot. Nekem mindkét kutyámhoz megvannak még a tartalék vonalkód matricák is. Amúgy meg a szám a lényeg, azt kézzel is be lehet írni.
2013. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges ezzel foglalkozni, akár még stimmelhet is a kutyád oltási könyvébe beírt kora, hiszen nem egy olyan esetről hallottam már, hogy egy kutya jóval fiatalabbnak tűnt a foga alapján, mint amilyen valójában volt.
2013. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Direkt kikértem még egy doki véleményét, az is ugyan ezt mondta... 4-5 éves max.
2013. jan. 22. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!