Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elméletben teljesen felkészült...

Elméletben teljesen felkészültem egy kutyára. De felszereléssel kapcsolatban lenne pár kérdésem, mert nem szeretnék kényelmetlen illetve felesleges dolgokat venni. Megosztanátok tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Nagytestű lesz,keverék,de kaukázusira hasonlít legjobban.


Szóval:

1.Tálak: [link]

Ez ugye nem borul fel?


2.Nyakörvvel gondban vagyok,ez tetszik:

[link] (itt most nem a méret a lényeg).


Ez a másik ötletem:

[link]


De jöhet egyéb ötlet is.


3.Fésű,keféből fogalmam sincs melyik hasznos melyik nem,olyan kéne ami tényleg jó.

[link]


Ami kell még :bilétatartó,eledel,játék-de ezekben tudok dönteni.


Van még valami,ami fontos de nem jutott eszembe?

Kutyaházban fog aludni.


Esetleg tudnátok mondani Budapesten jó és olcsó állatorvosokat?


És akik főznek a kutyájuknak,ti mivel etettétek kiskorukban?


2012. nov. 7. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha nagytestű lesz, szerintem a belinkelt etető-itató nem túl praktikus.


A miénk középtestű (23 kg-os), de az itatója egy 1L-es fém konyhai tál, az etetője is hasonló nagyságú, csak műanyag, gumis talppal, hogy ne csúszkáljon miközben eszik.

Egymástól távolabb van a két tál, még előfordul, hogy 1-2 tápszem belepottyan a vízbe.

Amit linkeltél, ott szerintem folyton belemenne az étel a vízbe, mivel túl közel van egymáshoz.

2012. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy egy nagytestűnek szerintem jóval nagyobb űrtartalmú tál kell, mint 0,75l mind etetőnek, mind itatónak.
2012. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha itatónak egy (régebbi) lábast vagy vödröt használsz. Főleg nyáron, ha nagyon meleg van jó sokat fog inni. Ha elmész otthonról, abból amit linkeltél elfogyna hamar.
2012. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a helyedben etetőtálnak nem olyat vennék, mert én kicsinek találom, nem csak az étel, hanem a vizes részét is.

Nálunk úgy néz ki a dolog, hogy régi, már nem használt fazék, kb 10 cm magas, és olyan 25-30 centi átmérőjü a kutyák etetőtálja, és a vizes "tál" az egy fém edény, amibe hurkatöltésnél a húst kevered. kb olyan 50 literes.

Én azt gondolom biztosnak, mert nem fogy el h ha pl nem vagyko itthon egész nap, és a kutyáknak nem kll nélkülözniük a vizet, ami a legfontosabb, illetve nyáron a nagy melegben elő szeretettel állnak benne, meg beledugják a fejüket. Ennek annyi a hátránya, hogy minden másnap vagy harmadnap cserélem benne a vizet, és igen jelentős mennyiséget csak úgy kiöntök.


Nyakörv téren, és sohase használtam fojtót, úgy kell nevelni a kutyát, hogy ne húzzon, és akkor nem lesz gond.

Nekünk amúgy piacon vett műbőr nyakörv van, és teljesen tökéletes, és olcsó is.

A póráz az szövetből van, és van hozzá hám is, de azt nem használjuk, mert a kutyák nem szeretik, illetve amig a kutya húz nem is ajánlatos, mert a hámmal jobban húzhat, és ha megrántod kb nem érsz el vele semmit se...

Nekünk kutyaház nincsen, a kutyák a garázsban alszanak, egy számukra kialakított helyen.

játék az van egy millió, sípolós, nem sípolós, kötél, gumi, fa, rongy és mindegyikből legalább kettő.

Kutyafésünek egy régi saját séfüt használok, aminek nem túl sűrű a fogazata, de nagyon szépen kiszedi az elhalt szőröket.

Remélem tudtam valamit segíteni, igaz, itt nem 10.000 ft-s fésű van, meg 5-6000 ft-os póráz vagy nyakörv, de a kutyáknak teljesen megfelel az ami van.

Az etetéssel azt tanácsolom, hogy amíg kölyök kutyád van, legalább egy évig táppal etess, mert ez a fejlődés időszaka, ilyenkor szerintem nagyon szükséges a táp, mert abban minden megvan. Én Happy Dog Juniorral, és MaxiJuniorral etettem őket kölyöknek, most 6-7 évesen farhátat, meg csirkefejet kapnak kutyatésztával.


Sok sikert a kutyushoz!

2012. nov. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy.

Szerintem örülni fog a kutya, hogy iylen gondos gazdija van! :-)


Tálból praktikusabb a kettő külön, mint egybne, a mosogatás miatt.

De nem fog felborulni, az igaz.

Nyakörv ízlés dolga.

A szorító nyakörvet én nem alkalmazom, vad kutyáknak kell.

A fésű fogyóeszköz, menet közben derül ki, jó-e a szőréhez.

A kutyaházba kellene párna :-)


Bp-en nem vagyok illetékes, de inkább jó, mint olcsó állatorvost keress.


Kiskorukban kölyöktáppal etettem, ha főztem, akkor nyesedéket, darálékot, nagyobb korában csirkefejet.

2012. nov. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hogy nekem a mosás eszembe se jutott :D

Köszi a válaszokat,akkor marad a kétsoros fém nyaklánc,pórázom már van.És már meg is van a két tökéletes fazék :D

2012. nov. 7. 17:37
 7/14 anonim ***** válasza:
ne vegyél kétsoros fémfojtót, nem jó a szőrös kutyáknak. becsipi a szőrt. ha nagytestű, én hagyományos bőrnyakörvet vennék, vagy ha a lánchoz ragaszkodsz, akkor az egysoros, hosszúkás szeműt. Ha kutyaházban alszik, akkor télre szalmával a legjobb kibélelni. 8tehetsz alá diófa levelet, távol tartja az élősködőket) nekem a kajástáljuk egy konyhai üzletben vásárolt fém keverőtál, és a viznek pedig műanyag vödör van kint. (vagyis most már bennt)
2012. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

pár javaslat : a két edény ( 1 víznek,1 kajának ) remek!

lehetőleg olyan 2-3 literes edényekben gondolkodj!

a napi vízszükséglete kb: 1,5-2 liter is lehet.

a nyakörv : egysoros ! fojtót javaslok a nagyobb láncszeműt,és fontos ( HS GERMANY ) feliratot keresd. !a nagytestű hosszabb szőrű kutyára ez jobb! és erős!

( pár adalék hozzá : nem csípi be a szőrt,nem húzza ,könnyű visszacsatolni !,csörög ha fut a kutya így hallod is,vízálló,eltéphetetlen,és minden kutyasuli elfogadja:),ja,és később a B.H vizsgánál is ezt fogadják el:)


póráz ,van ( de ha nem válik be,) akkor egy K9-es 1,2m hosszú perlon anyagú a javaslatom.

ez a legjobb ,nem vág,nem fog,nem kényes,erős, ellenáll mindennek,nehezen kopik,egyszerűen jó!


fésűk: kínai bolt hajkefe aminek a tüskék végén kis pötty van,ócsó,könnyű,egyszerű és ha eltörik veszel másikat cc: 200 .-ft.- esetleg később lehet egy drót-szálas kefe is,de az hidd el ráér!


kölyök kutya táplálása : sokkal könnyebb ha kölyöktáppal eteted,amit néha feltuningolsz az otthoni maradékkal !

nem adunk a kutyának : csirke,és más szárnyas üreges csontját( szárny-comb.stb) far-hát ok,sok csontot sem etetünk!,mazsolát sem,szőlő az ???csokit - étcsokit nem ,tejcsokit ?? néha? tejet keveset! hasmenést okozhat.

kutyaházban alvás?? hát ezt a kutya másként fogja gondolni!!a nagytestűek nagyon ritkán mennek be a házba:)

sokkal inkább helyet fog keresni a bejárati ajtó közelében! hogy minél közelebb legyen hozzád!

jó tanács: mindíg legyél nyugodt ,ha a kutyával vagy ! jegyezd meg . a türelem jó kutyát teremt!

nagytestű ,azaz 2,5-3 év mire benő a feje lágya:)

2012. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
lemaradt: az egysoros lánc nyakörv csak 8-9 hónapos korától ,addig bármi jó,mert úgyis kinövi!!
2012. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha budapesti vagy akkor Európark 19kerület 1emeleten tudsz olcsón személyreszabható bilétát csináltatni :)


Én minden kutyámra vagy bőr vagy textil nyakörvet raktam eddig. Akárhányszor találkozok valakivel aki folytót használ megkérdezem hogy "és azóta nem húz?" és a válasz általában témakerülős vagy kimagyarázós de egyértelműen az hogy nem történt változás a folytó használatával se :)


Pesten olcsó állatorvos kevés van ahol nagy a kereslet ott magasak az árak :/


A tálakhoz meg annyit fűznék hogy Nekem a műanyag tálak jöttek be. Időtállóbak nem zörögnek és nem esik le róluk a gumi szegély :) Jah és igen amit írtak a többiek Minnél nagyobbat vegyél :D


Kiskorban érdemesebb táppal etetni. Macerás és nem olcsó jó házikosztot csinálni a kutyának. És amúgy se mindegy hogy mit mivel és mennyit keversz miből de kölyökkorban még jobban oda kell figyelni erre úgyhogy legalább 1-1,5 éves koráig nagytesű kölyökkutyának való táppal etetném. Attól függ mennyi pénzed van Britt, Acana, Taste of the wild( abból a halas kölyöknek) és az orijen. amit ajánlok. Árban növekvő sorrendbe írtam :)

2012. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!