Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pit bull szocializáció -...

Pit bull szocializáció - szocializált pit bull?

Figyelt kérdés

Ide olyanok véleményét, jelentkezését várom, akik ismernek - személyesen ismernek, nem hallottak olyanról, akik láttak már ilyet - olyan amerikai pit bull terriert, amelyikre igazak a következők:


- Aa fajta felnőtt egyede

- szociálisan és barátságosan viselkedik bármilyen kutyatársaságban, akár domináns azonos nemű kutyákkal is nagyon jól elvan, konfliktus esetén elfogadja, illetve ő is leadja a megadás jeleit

- bizonyítottan harci vonalból származik, a kutya felmenői közül legalább 2-3 ismert név szerint, vagy ismert a vonala is, de a legjobban annak örülnék ha pedigréoldalról mutatnának linket.



2013. jan. 23. 21:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%

Szóval láttál egy bemutatót, ahol nem a verekedtetett pitek voltak, és láttál egy mozgó autóban boxert, ami se nem pit, se nem verekedett soha, és ebből te arra következtetsz, hogy nem lehet pitbullokat szocializálni. Vagy félreértettem valamit?


A pitbulltartás pedig nem tilos, de te verekedésre tenyésztett pitekről beszélsz, aminek szükséges eleme, hogy verekedjen a kutya, különben sosem derül ki, jó-e benne. Ez viszont nem csak törvényellenes, de gusztustalan is, tehát ha te tényleg annyira ismered a hazai pitbull állományt, mint állítod, és ismersz harci vonalú kutyát, akkor amennyiben erkölcsileg és szociálisan minimálisan normális vagy, kutyakötelességed lenne addig járni az állatvédők meg a hatóság nyakára, amíg le nem csukják az összes köcsögöt, aki kihasználja és gyilkolja a kutyáit. Vagy már megint félreértettem valamit, és nincs is olyan ismerősöd, aki harcoltatásra, tenyésztett pitet vásárolt olyan embertől, aki harcoltat kutyákat.

2013. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Tehát a kérdés arra irányult, hogy van-e tökéletesen szocializált, eleve harci vonalú pit, amelyiket egyedül lehet hagyni ellenőrzés mellett más kutyákkal, és ha van, annak mik az ősei.


Nem érdekelnek fenotípusában pitre hasonlító lutyál, akiknek a genotípusa tartalmazza a fél kutyaenciklopédiát, csak a tiszta vérű amerikai pit bull terrierek.


A cerbivel sem ér jönni, az Amstaff Rescue Hungary -nál vannak olyan harcból kobzott pitek, amiket nem rehabolnak, nem adnak örökbe. Ami kutyák vannak a cerbinél, azok többségében cigányoktól lefoglalt mindenféle keverékek amelyeket összeengedtek két kóláért és slusszpassz.


Mint régi pites nagyon sok pitet ismerek, különféle vonalból és a max. amit el lehet velük érni az az hogy felügyelettel elvannak olyan kutyákkal, akiket kölyökkorukban megismertek, esetleg kölykökkel vagy ellenkező nemű idegen kutyákkal amíg valami bunyó ki nem tör, addig hallgatnak a vezényszavakra, de ha már bunyó van, akkor oda feszfa kell vagy lefojtás és senkinek eszébe nem jut felügyelet nélkül egyedül hagyni őket más kutyákkal.

2013. jan. 24. 18:22
 13/22 A kérdező kommentje:

Azt írtam hogy az állományt ismerem. Az azt jelenti hogy kapcsolatban vagyok emberekkel akiknek van rálátása az állományra, párosításokra, frissítem az információkat pedigrékről, párosításokról és ha tehetem megjelenek az összes legális megmérettetésen ahol a fajta szerepel. Még egyszer: nem viadalokon.


Amit nem tudok:


- harcoltatók anyakönyvezett neve, címe

- telephely címe ahol vannak a kutyák

- hely ahol harcoltatnak

- meccsek időpontja

- tétek


Mindezekre hogy fel lehessen lépni ellenük szükség van én meg nem fogok utána járni, mert nem kívánok olyan kérdésekre válaszolni olyan emberek szájából akikkel jobb nem összeveszni hogy miért vagy te erre kíváncsi.


De amennyiben te elég bátor vagy ehhez, akkor találkozhatunk személyesen és bemutogatlak pár embernek aki segítségedre lehet olyan infók megtudakolásában, amik megállnak a hatóságok előtt is akár.

2013. jan. 24. 18:32
 14/22 anonim ***** válasza:
58%
Jó, nézd, én ezt három okból kifolyólag nem folytatom tovább. Egyrészt azért, mert állítólag érdekel a téma, de nem vagy hajlandó megnézni közelről az egyetlen helyet, ahol szakemberek foglalkoznak ezzel régóta, innentől kezdve azt gyanítom, hogy te is csak önigazolást keresel, nem választ. Másrészt jöhetsz a nagy kutyás ismerőseiddel, de ha egy dolgot megtanultam rövidke életem során, az az, hogy csak azért, mert valaki régóta csinál valamit, még baromira nem biztos, hogy ért is hozzá, tehát ez nekem nem érv. Harmadrészt pedig kicsit sántít, hogy pedigré alapján meg tudnád mondani egy kutyáról, hogy harci vonalú-e, de mégis azt állítod, hogy nem tudod, ki tenyészt harcra kutyákat, ez pedig ellentmondásos. Ha Buski a Kiss Józsinál született, és harci vonalú, akkor Buksi tenyésztője, Kiss Józsi kutyákat harcoltat, ennyire egyszerű. Ha meg Józsi mégsem harcoltat, akkor Buksi nem harci vonalból való, mert a harci vonalat az az egyetlen dolog különbözteti meg a többitől, hogy harcoltatott kutyákat tenyésztenek. Döntsd el, hogy akkor most képben vagy-e, és mennyire.
2013. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

1. Ezeket az úgynevezett szakembereket hol képzik, van valami pitbullrehabilitáló vagy pitbullképző iskola? Egyébként meg írtam hogy láttam őket bemutatózni meg láttam két cerbis kutyát feszfával szétszedni, szóval nem győztek meg.


2. "Másrészt jöhetsz a nagy kutyás ismerőseiddel, de ha egy dolgot megtanultam rövidke életem során, az az, hogy csak azért, mert valaki régóta csinál valamit, még baromira nem biztos, hogy ért is hozzá, tehát ez nekem nem érv" akkor a cerbire ezt miért nem vonatkoztatod?


3. A harci vonalú azt jelenti hogy olyan ősökkel rendelkezik, akiket harcoltattak, nem kell az adott kutyának magának is harcolni. Tudok olyan kutyát akinek a négy nagyszülője között van három Ch. (nem kiállítási), a kutya meg nem ment egy centit sem, ez szerinted milyen vonal? A pedigrén meg nincs rajta a tenyésztő anyakönyvezett neve, nézz fel egyszer egy pit bullos pedigréoldalra, másrészt meg a pites szokás szerint a kutya a tulajdonos nevét viseli. Pl. Nelu's Gr. Ch. Bady Junior ROM. A Nelu nem az a név, ami az illető igazolványában is szerepel.


Amúgy azt hittem hogy ti állatvédökrök figyelitek a pedigréoldalakat mert szokták rajtuk az adott kutya eredményeit aktualizálni.

2013. jan. 24. 20:33
 16/22 A kérdező kommentje:

A remény még él bennem hogy valaki mond nekem egy olyan nevet vagy vonalat, amelyiknek a közeli leszármazottja mellett bármilyen kutya 100% -os biztonságban érezheti magát.


Ahányszor előjön a pit nevelése téma, és amikor felhívom én vagy más fajtaértő és a fajta sorsát szívén viselő ember a figyelmet arra hogy a pit bullt pit bullként kell nevelni és nem labradorként vagy bejgliként, mindig előkerülnek olyan emberek akiknek ismeretségi körében tökéletesre szocializált pit bullok tucatjai élnek és már kíváncsi vagyok hogy ezek honnan kerültek elő.


KÉRLEK CÁFOLJATOK MEG, MERT EDDIG NEM SIKERÜLT!!!

2013. jan. 24. 20:40
 17/22 anonim ***** válasza:
Azért remélem, valami fontosabb is van az életedben, mint ez után nyomozni. Mellesleg nem hinném, hogy csak a pitbullok olyanok, ha már verekednek, hogy sose szeded szét őket.
2013. jan. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
A hit helye a templomban van...
2013. jan. 24. 22:40
 19/22 A kérdező kommentje:

Nos, szántam rá egy kis időt és felmentem a Cerberos Kutyaiskola oldalára és megnéztem a rehabos gazdakereső kutyákat. Az oldal a D.Z. monogrammú lány facebook profilját linkelte, na itt már mosolyra húzódott a szám, ugyanis ő az akinek a kutyáit feszfával kellett szétszedni az isaszegi súlyhúzó versenyen másfél éve. Bár azóta fejlődhettek...:-DDD


De mondom az aggályaimat.


- a gazdikereső "harcoltatásból mentett" kutyákon egy szem sebhely nincs. Akkor mi bizonyítja hogy harcoltatásból lett mentve? Mi bizonyítja hogy nem ráfogták egy talált pitszerű kutyára hogy harcoltatott kutya volt és vigye már el valaki hogy egyes emberek szíve jobban megessen rajta?

- Az összes ilyen kutyát - még egyszer, állítólag harcoltatásból mentették és rehabilitálták - miért csak egyedüli, esetleg ellenkező nemű kutya mellé ajánlják? Nem szocializálták őket rendesen hogy azonos neműek mellé nem mehetnek?


Akkor most hogy is van ez?

2013. jan. 25. 11:54
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha a hit helye a templomban van, akkor miről beszélünk? Mert Te sem lehetsz meggyőződve arról, amiről írsz! Ja, ha pedig mégis, akkor attól még, hogy TE tudod (legalábbis úgy tudod), hogy nem szocializálható 100%-osan (bár ez nem csak pitekre vonatkozhat ám), attól még az nem így van, csak legfeljebb szerinted! Hiába akarod a saját meglátásodat másokra erőltetni, attól még sajnos (neked sajnos, nekem nem) az nem lesz tény! Ez van!

Úgyhogy hiába vergődsz itt.

2013. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!