Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a kutyád jelleme?

Milyen a kutyád jelleme?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik egy eszelős:D Mindenre teljesen rá tud pörögni, ha labda vagy kaja van nálam, megszűnik neki a világ. Imád velem gyakorolni, nagyon jó vele dolgozni. Szeretem őt nyúzni, jó piszkálni meg birkózni, kergetőzni vele. Emberekkel nagyon barátságos, szuka kutyákkal is, kan kutyákkal kicsit domináns, de tiltható. Folyton nyüszít, ha izgatott, úgy szoktuk mondani, hogy 'lenyelte a sípot'. Nehéz őt büntetni, mert hamar kioldódik.


A másik egy husky. Na ő kemény dió. Teljesen szocializálatlanul került hozzám, rettegett mindentől és mindenkitől. Nagyon makacs, kétszer meggondolja, hogy engedelmeskedjen-e. Őt is nehéz büntetni, mert érzékeny, de szintán hamar kioldódik. Meg kell találni az egyensúlyt. Emberekkel bizalmatlan, kutyáktól valamelyest tart, de azért haverkodik, de csak finoman. Macskákra és egyéb kisállatokra nagyon megy, általában azért letiltható. Most 9 hónapja hogy nálam van, most kezd kutya szokásokat felvenni (felugrik, izgatott a kaja láttán stb.) Nagyon ravasz, már a felfelé fordított kilincset is ki tudja nyitni, és folyamatosan figyel. Akármit csinálok a lakásban, a tekintete rajtam van.

2013. jan. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Angol cocker: 3 éves, iszonyú pörgős, víz, frizbi és labdafüggő. Kicsit makacs, és néha alkalmi süket, de nagyon okos. Könnyen tanul.

Basset: Fél éves, még gyerek, játékos, pörgős, nagyon makacs.

2013. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyám hebrencs, imád mindent megkergetni, ami gyorsan megy előtte, legyen az madár vagy falevél. A játék hevében béna is tud lenni, leesik a fotelből, nekimegy valaminek, de csak figyelmetlen. Viszont roppant lelkes és hallgat rám.

A másik kutyám okosabb, de makacs. Ha valamit akar, azt nagyon akarja. Képes fél órán át ülni a tálja előtt, ha éhes, vagy az ajtó előtt, ha sétálni akar. Ő nem hebrencs, nem megy messzire tőlem. Más kutyákkal nem mindig jön ki jól, szeret ő főnökösködni más kutyák felett.

2013. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első amit kiemelek hogy hatalmas apportír "bajnok":) Azért írom idézőjelbe,mert nem sportolunk csak hobbi. Hihetetlen amit képes művelni egy labdával,fával,HÓVAL,bármivel csak levadászhassa,visszahozhassa. Csak 5 kiló de nyáron olyan terhelésnek teszem ki hogy egy sportkutya megirigyelné. Környéken mindenki rácsodálkozik hogy egy pincsiszerű kutya ennyire fáradhatatlanul játszik. Mindenki kérdi hol tanulta,hogy csinálja, de nincs rá válasz kiskorától ilyen.

Most télen nem tudok vele sétálni se normálisan,még a hóba is a zsákmányt látja,kipisili kikakilja magát aztán jöhet a lehasalás hogy rugdossam a havat hogy elkaphassa,hát a hógolyózást imádja.

Sajnos most le kellett állnunk mert megfázott a sok hótól:(

Ezenkívül nagyon bújós kutya,mindig a közelünkbe akar lenni,rettentően ragaszkodik.

Kicsit félős is sajnos amúgy,nagyobb kutyáktól nagyon fél mert kicsi korába sokat bántották,és sajnos környékünkön csak ilyen kutyák vannak inkább..

Fél a nagy zajoktól is,zacskóktól,függönytől,alufólia minden ami nagyobb hangot ad ki.

Hűséges is,soha nem kell félnem hogy elfutna,vagy nem behívható,ő mindig ott van ahol mi.

Amit még imádok benne rettentően az eszét. Kiskora óta hihetetlen milyen gyorsan tanult,minden parancsszóra elég volt 1 nap maximum hogy tökéletesen tudja. Ült azt negyed óra alatt megtanulta,feksziket egy nap alatt,pacsit-ötöst fél óra alatt kb,fel parancsszót 1 nap alatt,hátra parancsot pár nap alatt,és tudja a legtöbb játékának a nevét is.

Felnőttkorába is rettentő fogékony az agya.

Tehát ha a félősségét leszámítom amit néha túlzásba visz,egy tökéletes kiskutya!

2013. jan. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem két kutyám van, az egyik, a német juhász egy nyugodt természet, bár ő már eléggé idős, az idegenek közül is megválogatja, hogy kit ugat meg.

szinte mindig ül vagy fekszik, egy igazi lustaság, de ha játékról van szó, akkor ugrik, a szeme felragyog, és ugrálunk egy kicsit.

általában, amikor ül, lefelé hajtja a fejét, és mintha szomorú lenne, ezért elneveztem az én depressziós kutyámnak, és ha olyankor hozzászólok, akkor nagy bociszemekkel néz rám. Nagyon hűséges, akár hol vagyok, akár mit csinálok, ő mindig ott van, és úgy helyezkedik, hogy hozzámérjen. Sokszor szoktunk egymás szemébe nézni, és olyankor látszik a szemében,hogy szeret, nem tudom leírni, de a szemével beszél, és a szemezés után egyszer csak feláll, odajön hozzám, és képen nyal, és oda bújuk. nem lehet nem imádni.

A másik kutyám egy husky, na ő éles ellentéte a nagynak, állandóan pörög, imád apportozni, ha meglátja, hogy labdával megyek felé, elkezd ugrálni, mint egy kecske, utána bepucsít, és megugatja a labdát:) néha a nagyot is megugatja, és olyankor a nagy ugrik, és kezdődik a kergetőzés, ami vicces, mert a nagy a közelébe se ér a kicsinek, és olyan mutatványokat hajtanak végre, hogy nem igaz. a kedvencem az az, amikor a kicsi egyszer csak megfordul, és sprintből átugorja a nagyot:)

A kicsivel sokszor van olyan, hogy megállunk egymás előtt, se ő se én nem mozdulok, de szinte érezni hogy vibrál a levegő, és egyszer csak hirtelen terpeszbe ugrok, és elkezdek vele beszélni ilyen játékosan, és ő olyankor ugrál, körülöttem szaladgál, vonyít:D szóval bepörgünk.

Sokszor kergetjük egymást, és vadulunk.

Amúgy, mind a kettő nagyon értelmes, a huskyval járok agilityzni, és nagyon ügyes, tudunk sok trükköt is, a naggyal sajnos ilyeneket nem lehet, mert dp-s:(

de nagyon engedelmes mind a kettő. Sokszor beszélek hozzájuk figyelnek, ha leülök melléjük a földre akkor az ölembe ülnek.

Sőt, reggelente megölelnek:D ezt a husky kezdte el, hogy a vállamra teszi a két mancsát, az arcát az arcomhoz nyomja, és nyalogat. Erre már a nj is rászokott, szóval mi egy öleléssel kezdjük a reggelt. Ezt gondolom onnan vette amúgy a kicsi, hogy párommal sokszor megöleljük egymást, és látja...más ötletem nincs, mert tényleg megölel:) szóval végeredményben, van két csodálatos kutyám, akik semmiben nem hasonlítanak egymásra, de nekem ez így pont jó, mert a kicsivel lehet mozogni,sportolni a naggyal meg lehet egy kicsit komolyabban is foglalkozni, anélkül, hogy előtte kikeljen fárasztani.

2013. jan. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Öt éves törpeuszkár.

Nagyon alkalmazkodó. Ha csendben eltévézgetek nem piszkál, ha játékra hívom játszik. Mindig úgy cselekszik ahogy nekem éppen jó. Nem nyomul amikor nem tudok vele foglalkozni, de képes cseppfolyóssá válni egy kis simitől. :)

Iszonyatosan kedves és szeretetreméltó jószág. :)

2013. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%
Jó.
2013. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos border collie. Iszonyt okos, néha kicsit sértődékeny, egyébként kedves. Labdára, frizbire, botra, hóra ugrik. Szinte soha nem ugat, de a nagyobb kutyáktól egy kicsit fél, néh pedig iszonyú makacs. De imádjuk egymást...
2013. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!