Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajták érnek el...

Melyik kutyafajták érnek el jó eredményeket frisbee-ben és az agility-ben a border collie-n kívül?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mudi, pumi.
2013. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Tönkreteszi a fogukat a kemény műanyag.
2013. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pumi, puli, mudi, horvát juhász, sheltie, aussie, ausztrál pásztor, kelpie, malinois, amstaff, toy/törpe/közép uszkár, schipperke, whippet, jack russel terrier, német vizsla, basenji és még néhány egyéb fajta.
2013. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
az utolsó egész jól felsorolta, bár írt néhány balgaságot... mint pl toy uszkár meg basenji :o))) A jack helyett is inkább a parson russellt írnám.
2013. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Toy uszkár miniben remek eredményeket érek el agility-ben! Nem egyet láttam az idei VB-n is. A basenji szintén remek ebben a sportban, ha a gazda megfelelő! Pár éve láttam basenjit agility versenyen Ausztriában, én sem hittem volna el róla, hogy ilyen jó, ha csak hallom.
2013. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

A magyar mezőnyben bocsi, de nem tudok toy uszkárról, törpéről és középről annál inkább, ők nagyon ügyesek... és a VBn is törpe volt az a toy (mm a magyar csapatban)

A basenjivel meg az a probléma h alaptermészetéből adódóan nem egy kooperatív fajta, nincs benne h meg szeretne felelni a gazdának, ezen kívül a testfelépítése sem a legideálisabb attól függetlenül h cuki vékonyak. Lehet vele agilityzni, de ne lepődjön meg az ember ha nem lesz sikeres...

2013. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Említettem én, hogy a magyar csapatról beszélek?
2013. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor melyik csapatban volt toy uszkár??
2013. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A szlovén csapatban például toy uszkár van. De ha nem csak kötözködnél, hanem érdemben is válaszolnál a kérdésre? Na, milyen ajánlat? :)
2013. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azok is törpék:

Gudeiwer von Montevideo - Lu, Miniature Poodle

http://www.youtube.com/watch?v=9ThenF51NVU

Jasenak Negresco - Katka, Miniature Poodle

http://www.youtube.com/watch?v=Rni0v9ci8Ig

szerintem egyértelműen látszik h nem toy méretűek...

összehasonlításnak:

http://www.youtube.com/watch?v=tyY_INBEHiQ


Egy toy nem hinném h labdába rúghatna egy törpével szemben, illetve a sheltiekkel, parsonokkal szemben akik éppen a határ alatt vannak 1-2 centivel...míg a toy 10-12 centivel. És ez nem kötözködés, csak ne állítsunk olyat ami nem fedi a valóságot. Agilityzni lehet persze toyjal, de nem eredményesen. Egyszerűen a fizikai korlátaiból adódóan - nem mindegy h 30-1-2 centisen kell 30 (néha pl VBn 35) centit ugrani vagy 24 centisen...


A többit amit mondtál azzal nincs baj, bár cattle doggal szintén nem kezdenék bele, mivel nagyon kötöttek, illetve aussieból is a könnyebb csontú, sportosabb példányokat választanám.

Igazán eredményes agilityben border vagy egy kompaktabb mali, horvát juhász (maxiban); pireneusi juhász, közép uszkár, sheltie (bár abból sem mindegy h milyen...Mo-ról semmilyen), parson talán, working cocker, törpe spitz, mudi, pumi, kooikerhondje, egy kisebb növésű toller (midiben); parson, sheltie, törpe uszi, papillon, border terrier, shipperke, törpe pincser

2013. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!